Skaitytojų įspėjimas: nepasitikėkite privačiomis draugų Facebook žinutėmis su prašymu pervesti pinigų – Kas vyksta Kaune

Skaitytojų įspėjimas: nepasitikėkite privačiomis draugų Facebook žinutėmis su prašymu pervesti pinigų

danpontefract.com nuotr.

„Kas vyksta Kaune” redakciją pasiekė kelių bendruomenės narių laiškai, kuriuose jie informuoja, kad Lietuvoje daugėja atvejų, kai bandoma pasinaudoti kitų žmonių Facebook anketomis ir iš jų rašomi prašymai pervesti kelis šimtus litų. Tai atrodo itin įtikinamai, nes su prašymais kreipiasi jūsų draugai, per kurių profilius platinami apgaulingi pagalbos prašymai.

Tokie atvejai dažnėja, sukčiai ieško spragų, o policija, susidurianti su panašiais įvykiais, tirdami tokius nusikaltimus dažnai atsimuša į „sieną”, todėl mums, vartotojams, belieka patiems išlikti budriems, jei susilaukiame panašių prašymų iš draugų, visuomet patikrinkite informaciją, paskambinkite, pasiklauskite, ar prašymas tikras.

Kai kurie vartotojai teigia sulaukiantys net po kelių žinučių per dieną iš skirtingų draugų anketų su analogiškais prašymais.

 

DĖMESIO!!!! VAGIAMOS ANKETOS IR PRAŠOMA PERSIŲST PINIGŲ, O TOKIOS ŽINUTĖS SIUNTINĖJAMOS, BŪKITE ATSARGŪS, rašo kaunietis Andrius.

„Labas :)) Kaip tau sekas? :))
Man kaip geda pas tave to klausti, bet labai cia jau prireike.. Zodziu tokia situacija.. man reikia tarpininkei butinai pervesti iki 15:00val, 500lituku.. ir zodziu problema ta kad pas mane nera tos el.bankininkystes, o as labai labai uzimta iki vakaro busiu.. ir zodziu sakau gal pas tave yra el.bankininkyste ir tu galetum pervesti 500litu tarpininkei uz mane, o as tau vakare pervesiu atgal :))) bet cia apie kokia 19-20valanda :)))”

Policija jau anksčiau skelbė, kad yra gavusi tokio pobūdžio pranešimų (plačiau skaitykite žemiau esančioje nuorodoje).

Sukčiai pinigus išvilioja jau ir “Facebooke”

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA