Portalo skaitytojai: šventėms reikia puoštis, kai pradeda rodyti „Vienas namuose“

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lapkričiui artėjant prie pabaigos, Kaune vis daugiau parduotuvių vitrinų sušvinta kalėdinėmis lemputėmis, miestas, kaip pavyko užfiksuoti mūsų portalo fotografui, jau taip pat pradeda puoštis. Dar mėnesio pradžioje, kai puošybos elementų aplink buvo gerokai mažiau, pasiteiravome portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų, kada, jų nuomone, reikėtų ruoštis ir puoštis gražiausioms metų šventėms.

Ruošiasi artėjančioms šventėms: miesto centrą papuošė pirmosios kalėdinės dekoracijos 19 nuotr.

Geriausias laikas – gruodžio mėnuo

Daugelis skaitytojų pastebėjo, kad tai, jog dabar beveik visur girliandos ir kitos dekoracijos atsiranda dar lapkričio pirmoje pusėje, mažina šventės laukimą ir prasmę. Didžioji dauguma palaikė mintį, kad Kalėdoms galima ruoštis sulaukus gruodžio mėnesio. Tokią poziciją puikiai paaiškino skaitytoja Edita: „Puoštis reikia gruodžio mėnesio pradžioj. Man per ilgu būna nuo lapkričio. Atsibosta viskas ir nebelieka šventinio džiaugsmo.“

Šmaikštų pastebėjimą parašė Albertas: „Galima pradėti ruoštis, kai pradeda „Vienas namuose“ rodyti“

Kaunietė Dalia pabrėžė, jog ne visos dekoracijos yra lygios. „Eglutės įžiebimas savaitę prieš Kalėdas būtų pats tas, o lemputės vitrinose ir ant pastatų, kai taip anksti temsta, tai gal ir gerai, šviesos ir jaukumo priduoda,“ – komentavo moteris.

Nemažai komentatorių teigė, jog galima laikytis ir senovinių tradicijų, bei šeimos rate šventėms ruoštis tik Kūčių dieną. „Nežinau kodėl, bet aš išmokau iš močiutės, jog eglutė ir visi papuošimai yra dabinami su šeima Kūčių vakarą,“ – teigia skaitytojas Mantas. Jam antrino ir Giedrius. „Kalėdos turi būti širdyje, o ne parduotuvių vitrinose. O ruoštis Kalėdoms ir puošti eglutę, reikia prieš sėdant prie Kūčių stalo.“

Namai ir prekybos centrai – ne tas pats

Skaitytoja Veronika apjungė šias nuomones ir pastebėjo, jog namų ir miesto bei parduotuvių puošyba šiuo atveju – skiriasi. „Namai – prieš pat Kalėdas. Prekybos centrai – iškart po Vėlinių. Atrodo nesąmonė, bet taip nėra. Jeigu žmogus neperka jokių dovanų, o tik meilę visiems dovanoja – tai aišku tokiu atveju parduotuvėms išvis puoštis/ruoštis nereiktų. Bet juk neįsigyjame dovanų/dovanėlių dieną, savaitę prieš. Paskutinėmis dienomis būna košmaras ir perkama bet kas ir džiaugiesi, kad iš viso kažką radai… Pradedant iš anksto, prieš pusantro mėnesio jei turi laiko, gali ramiai apžiūrėti, apgalvoti ir sugalvoti iš tiesų, ko tau reikia. Yra net tokių kurie dar vasarą, ar sausio mėnesį, kai vyksta išpardavimai, pradeda pirkti dovanas kitoms Kalėdoms. Taigi, toks ankstyvas prekybos centrų pasiruošimas nieko stebėtino ir normalu,“ – paaiškino skaitytoja.

Gabija pabrėžė tendenciją, kad šventėms visuomet ruošiamasi anksti ir manantys, kad Kaunas šiemet paskubėjo su pasiruošimu šventėms – klysta. „Taline rotušės aikštėje jau stovi eglė, įžiebimas ir Kalėdų mugė prasideda lapkričio 17 dieną taip, kad čia viskas normalu, o parduotuvėse visada taip eidavo, Vėlinės – Helovinas baigiasi ir iškart užsiverčia kalėdiniais reikalais,“ – rašė mergina.

Kaunas pradėjo ruoštis nuo spalio pabaigos

Jau spalio pabaigoje Kauno mieste buvo pradėta ruoštis – būtent tada pradėta kalbėti apie šių metų Kalėdinę miesto eglę, atskleistas konkurso laimėtojas. Visos kortos buvo atverstos pirmąją lapkričio savaitę – įvyko detalus eglės idėjos ir Kalėdinių renginių pristatymas.

Visą mėnesį savaitgaliais šventinę nuotaiką kūrė ir „Kauno šviesų festivalis“, kurio gražiausius kadrus galite rasti čia, o savaitės pradžioje girliandomis ir šviečiančiomis dekoracijomis pasipuošė ir Laisvės alėja, S. Daukanto pėsčiųjų tiltas bei Santakos parko pėsčiųjų takai.

27 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pokyčiai „Žalgirio“ ekipoje: atsisveikino su Dee Bostu.

Pradėtas paskutinis A. Mickevičiaus gatvės rekonstrukcijos etapas

Svarstoma plačiau naudoti biometrinius duomenis

Kauno rotušės aikštėje - greitai tirpstantys stebuklai

Vilijampolėje partrenktos mergaitės atsidūrė ligoninėje

Kauno valdžia nusitaikė į mokyklas: laukia daug permainų, kurios patiks ne visiems

2018-ųjų biudžetas: kiek gaus pensininkas, mokytojas, prezidentas

Suskaičiuota, kiek gyventojų šiemet paliko Lietuvą

Smurto atvejis Laisvės alėjoje: kaip reagavo aplinkiniai?

Kolegų sulaikytas kyšio reikalavęs muitininkas