M. Matijošaitis grąžino nepagrįstai išleistas parlamentines lėšas, etikos komisija nemato pažeidimo – Kas vyksta Kaune

M. Matijošaitis grąžino nepagrįstai išleistas parlamentines lėšas, etikos komisija nemato pažeidimo

ELTA / Augustė Lyberytė 2024/04/17 16:14
M. Matijošaitis / M. Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Dėl neįprastų pirkinių „Skaidrinam“ akiratyje atsiradęs Seimo narys Marius Matijošaitis teigia grąžinęs kanceliarijai parlamentines lėšas, panaudotas kompiuterinei įrangai įsigyti. Savo ruožtu parlamento Etikos ir procedūrų komisija nustatė, kad dalis buvusio „laisviečio“ pirkinių įsigyti nepagrįstai, tačiau nepripažino, jog taip M. Matijošaitis būtų nusižengęs Valstybės politiko elgesio kodeksui.

Trečiadienį vykusio komisijos posėdžio metu M. Matijošaitis patikino dar kovo mėnesį Seimo kanceliarijai sugrąžinęs dalį parlamentinių lėšų. Tyrimo išvadas rengusi konservatorė Irena Haase informavo, jog M. Matijošaitis pervedė į biudžetą 2814 eurų.

„Visą, faktinę sumą pinigų grąžinau – dėl to manau, kad tiek moralinius, tiek finansinius aspektus aš atliepiau“, – komisijos posėdyje sakė politikas.

Komisija įvertino visus M. Matijošaičio laisvalaikio pirkinius ir nustatė, jog dalį technikos jis įsigijo teisėtai – t. y., priemonės buvo reikalingos vykdyti veiklai, susijusiai su tiesioginėmis Seimo nario pareigomis.

Visgi, komisija nepripažino, kad M. Matijošaitis būtų pažeidęs „Valstybės politiko elgesio kodekse įtvirtintus sąžiningumo, padorumo, nesavanaudiškumo principus“.

Parlamento etikos sargai ėmėsi tirti M. Matijošaičio išlaidas po to, kai pats parlamentaras, sulaukęs klausimų dėl įvairių pirkinių, kreipėsi į komisiją.

Vasario viduryje iniciatyvai „Skaidrinam“ pasiekus Seimą, visuomenininkas Andrius Tapinas paskelbė, kad M. Matijošaitis iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų įsigijo brangios kompiuterinės įrangos ir garso aparatūros. Patikrintos ataskaitos taip pat atskleidė, kad M. Matijošaitis kas mėnesį papildomai įrangos nuomai išleisdavo beveik 500 eurų.

Nors pats M. Matijošaitis tvirtino įrangą įsigijęs tikslingam darbui Seime, po viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos jis sustabdė narystę Laisvės partijoje ir pasitraukė iš „laisviečių“ sąrašo Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA