Domeikavos bendruomenė svarsto skųsti sprendimą, kuriuo panaikintas įspėjimas dėl pusiaukelės namų | Kas vyksta Kaune

Domeikavos bendruomenė svarsto skųsti sprendimą, kuriuo panaikintas įspėjimas dėl pusiaukelės namų

ELTA 2024/02/09 16:38
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Domeikavos gyventojų bendruomenė svarsto skųsti sprendimą, kuriuo panaikintas prokuratūros įspėjimas Kalėjimų tarnybai Kauno rajone neatidaryti pusiaukelės namų nepakeitus žemės sklypo paskirties.

„Bendruomenė paprašė įspėjimą naikinantį dokumentą pateikti ir jai, todėl tik susipažinus su jo turiniu bus sprendžiama, ar neverta jo apskųsti ikiteisminio tyrimo teisėjui“, – penktadienį išplatintame pranešime teigė Domeikavos bendruomenės atstovė Rima Stabrauskienė.

Anot jos, panaikinus įspėjimą neatidaryti pusiaukelės namų, pastarasis dokumentas nebeturi teisinės prasmės.

„Įspėjimas nepradėti nurodytos veiklos, kai tokia veikla jau yra vykdoma, akivaizdžiai nebeturi teisinės prasmės. Formalus jo panaikinimas niekaip nepatvirtina tokios veiklos teisėtumo“, – akcentavo R. Stabrauskienė, pabrėždama, kad tai nėra galutinis prokuratūros procesinis sprendimas.

„Šiuo metu laukiama Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos išvados, kuri, beje, savo nuomonę jau kartą buvo išsakiusi ir situaciją vertino kaip neteisėtą naudojimą“, – pridūrė R. Stabrauskienė.

ELTA primena, kad ketvirtadienį Lietuvos kalėjimų tarnyba pranešė, kad aukštesnioji prokurorė panaikino Kauno apygardos prokuratūros įspėjimą neatidaryti pusiaukelės namų Domeikavoje nepakeitus žemės paskirties.

Pernai, steigiant pusiaukelės namus Domeikavoje, prokuratūra perspėjo Kalėjimų tarnybą laikytis įstatymo ir nuteistuosius patalpose apgyvendinti tik po to, kai bus pakeista įstaigos žemės sklypo paskirtis.

Visgi, Kalėjimų tarnyba nepaisė prokuratūros perspėjimų ir pusiaukelės namuose pirmuosius nuteistuosius apgyvendino jau gruodžio viduryje, nors žemės sklypo, kuriame stovi įstaiga, paskirtis buvo vis dar nepakeista.

Praėjusių metų lapkritį pranešta apie planus statyti pusiaukelės namus Kauno rajone, Domeikavoje. Tačiau tokiu sprendimu piktinosi vietos bendruomenė bei rajono savivaldybė. Savo saugumu susirūpinusių vietos gyventojų teigimu, toks projektas juos nemaloniai nustebino, nes apie tokius ketinimus vietos bendruomenė nebuvo iš anksto informuota. Todėl dėl pusiaukelės namų įkūrimo gyventojai kreipėsi į teismą.

Apskritai pusiaukelės namų sistema Lietuvoje pradėta vystyti 2016-aisiais. Pirmieji pusiaukelės namai duris atvėrė Alytuje.

Iš viso šiuo metu šalyje veikia aštuoni pusiaukelės namai – Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje, Pravieniškėse, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje ir Domeikavoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA