90 metų – „Kautra“ švenčia jubiliejų | Kas vyksta Kaune

90 metų – „Kautra“ švenčia jubiliejų

„Kautra“, viena seniausių keleivinio transporto įmonių šalyje, vasario 8 dieną, su dideliu džiaugsmu švenčia savo 90-ąjį gimtadienį. 1934 metais įkurta įmonė išsilaikė kaip neatsiejama Lietuvos transporto sistemos dalis, puoselėjo ilgametes tradicijas bei tęsia darbą iš tos pačios vietos, kur viskas prasidėjo – Šančių mikrorajone, Kaune.

Šia proga įmonė organizuoja konferenciją transporto tema „Kelyje nuo 1934-ųjų“, į kurią yra pakvietusi bendruomenės narius, partnerius ir kitus svečius, kuriuos sieja įmonės sėkmės istorija.

Konferencijos pranešėjai skirtingų sričių specialistai: prof. Egidijus Aleksandravičius, architektas Gintaras Balčytis ir dr. Aistis Raudys, dalinsis savo įžvalgomis apie transporto istoriją, transporto infrastruktūrą, jo raidą ir ateitį Lietuvoje.

Išleido knygą apie Kauno transporto istoriją

Įmonė, pasitelkusi istorikus, išleido papildytą 2-ąjį Kauno transporto istorijos leidimą „90 metų kelyje“. Šioje knygoje apžvelgiamas vienos seniausių Lietuvoje autobusų bendrovės per 90 metų nueitas kelias.

Atskleidžiant politinius ir kultūrinius etapus, turėjusius įtakos susisiekimo autobusais plėtrai Kaune ir Lietuvoje nuo XIX a. iki šių dienų, knygoje aprašoma UAB „Kautra“ istorija.

Kauno miesto savivaldybės garažo dirbtuvėse. 1939 m. / Privati kolekcija

Pasakojimas, papildytas unikaliomis iliustracijomis, supažindina plačiąją visuomenę su autobusų atsiradimo Kaune priešistore ir ilgametes istorines tradicijas turinčios UAB „Kautra“ veikla.

Knyga suteiks skaitytojams galimybę giliau suvokti įmonės įnašą į šalies transporto plėtrą ir jos vaidmenį formuojant transporto sektoriaus ateitį.

„Knyga „90 metų kelyje“ yra ne tik retrospektyva į praeitį, bet ir įkvėpimas siekiant tolimesnio augimo ir plėtros. „Kautra“ didžiuojasi savo sėkme, kurios pasiekimui prisidėjo ne tik įmonės vadovai ir darbuotojai, bet ir visi tie, kurie buvo šios kelionės dalimi“, – pasakojo „Kautros“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas, pridurdamas, jog ši proga yra ne tik šventė, bet ir padėka visiems, kurie renkasi keliones įmonės autobusais.

Kauno užmiesčio autobusų stotis 1937 m. / R. Vilkelio archyvas

Apie riboto leidimo knygos įsigijimo vietas įmonė praneš savo socialiniuose tinkluose.

Ekspozicijos ir dėmesys keleiviams

Keleiviams skirtose erdvėse Kauno autobusų stotyje, o vėliau ir kitose „Kautra“ administruojamose stotyse, bus eksponuojamos parodos su unikaliomis nuotraukomis iš įmonės istorijos raidos.

Kurios leis pamatyti kaip atrodė keleivinis transportas seniau, kaip kito ir vystėsi Kauno autobusų stotis, „Kautros“ dirbtuvės Šančiuose ir kitos su įmone susijusios erdvės.

Įmonė ir toliau skatins rinktis keliones autobusais. Jubiliejiniais metais keleivių lauks daugiau galimybių laimėti keliones įmonės autobusais, pasiimti į jas artimuosius ir taip palaikyti tvarų keliavimo sprendimą, prisidedant prie visų ateities bei mažinant poveikį aplinkai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA