V. Šiliausko liudijimas: V. Matijošaitis nurodė neišduoti leidimo „Britanikos“ rekonstrukcijai | Kas vyksta Kaune

V. Šiliausko liudijimas: V. Matijošaitis nurodė neišduoti leidimo „Britanikos“ rekonstrukcijai

BNS 2023/05/13 09:54
/ DELFI / R. Tenio nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Buvęs Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas teisėsaugai atskleidė, kad Kauno meras Visvaldas Matijošaitis nurodė pavaldiniams neišduoti leidimo „Britanikos“ viešbučio rekonstrukcijai, nes tai kenktų jo šeimos verslo interesams, šeštadienį skelbia „Lietuvos rytas“.

„Meras, iš statytojų sužinojęs, kad bus pastatytas „Hilton“ tinklui priklausantis viešbutis ir verslo centras, suprato, jog jie taps konkurentais jo turimam verslo centrui „Magnum“ ir viešbučiui „Metropolis“, ir liepė neduoti leidimo. Aš ir visi kiti savivaldybėje supratome, kad vykdome neteisėtą mero nurodymą“, – V. Šiliausko pareiškimą prokuratūrai remdamasis šaltiniais cituoja „Lietuvos rytas“.

Buvusiam Kauno savivaldybės administracijos vadovui teisėsauga yra pareiškusi kaltinimus kyšininkavimu, jis sutiko bendradarbiauti su prokurorais.

Pasak dienraščio, V. Šiliauskas nurodė, jog iš pradžių sveikinęs idėją užbaigti 1986 metais pradėtas ir nebaigtas viešbučio statybas, V. Matijošaitis pakeitė poziciją po to, kai į savivaldybę pakviesti statytojai ir projektuotojai informavo, kad pasirašyta sutartis su viešbučių tinklu „Hilton“. Viešbutį įsigijo ir rekonstruoti siekė su žinomu verslininku Gintaru Skorupsku siejama bendrovė „K26“.

„Lietuvos rytas“ nurodo, kad, pasak V. Šiliausko, meras nurodė administracijos darbuotojams sugalvoti priežastį, kaip atmesti rekonstrukcijos projektą, nepaisant jų nuogąstavimų, jog verslininkai gali imtis teisinių veiksmų siekiant prisiteisti nuostolius už negautas pajamas.

Mero nurodymas, pasak V. Šiliausko liudijimo, buvo įvykdytas pasinaudojus šalia esantį viešbutį „Best Baltic” valdančios bendrovės „Liuks NT” skundu, ir jau 2019 metų rugsėjį buvo kreiptasi į miesto tarybą, kad išduotas leidimas būtų sustabdytas.

V. Šiliauskas, pasak dienraščio, nurodė, kad verslininkų siekiai rekonstruoti viešbutį buvo dirbtinai stabdomi net ir šiems pakoregavus projektą pagal savivaldybės pastabas, o verslininkai esą netrukus sulaukė pasiūlymo iš grupės asmenų pigiai nupirkti pastatus ir sklypą.

Šiuo metu verslininkai dėl stabdomos „Britanikos“ viešbučio rekonstrukcijos bylinėjasi su savivaldybe.

Kaip skelbė naujienų portalas „15min“, V. Šiliauskas teisėsaugai pernai yra paliudijęs, kad V. Matijošaitis, jo sūnus Šarūnas ir kai kurie kiti asmenys veikė kaip „nusikalstama organizuota grupė“, o jis buvęs šios grupės narys.

Jis teigė, kad kai kuriems sklypams ir pastatams „specialiai buvo sudarytos nepalankios sąlygos, kad jų vertė sumažėtų, nes juos ketino nusipirkti mero sūnus arba pastarojo verslo partneris“.

Buvusio administracijos vadovo teigimu, meras bent keliais atvejais jam asmeniškai liepė pavaldiniams nederinti dokumentų dėl pastatų vystymo, jei tai kenktų jo sūnaus verslo interesams.

Pasak „15min“, teisėsaugos akiratyje atsidūręs V. Šiliauskas pareigūnams teigė, kad savo interesus dėl žemės sklypų ir pastatų miesto taryboje dirbantys Matijošaičiai tenkino per Urbanistinės komisijos sprendimus.

V. Šiliauskas buvo sulaikytas pernai kovą. Jo namuose, slėptuvėse, buvo rasta 140 tūkst. eurų. Teisėsauga įtaria, kad tai buvo kyšis iš statybos įmonės „Autokausta“ vadovo Juozo Kriaučiūno. Pasak teisėsaugos, tai didžiausias iki šiol rastas kyšis Lietuvoje.

Specialiųjų tyrimų tarnyba yra skelbusi, kad areštuota apie 170 V. Šiliauskui priklausančių nekilnojamojo turto objektų, kurių rinkos vertė yra „septynženklė“. Tuomet pranešta, kad areštuota penkiolika kitam įtariamajam, „Autokaustos“ vadovui J.Kriaučiūnui, priklausančių nekilnojamojo turto objektų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA