Į Kauną atvyko EP delegacija: vertins kultūros sostinės programą – Kas vyksta Kaune

Į Kauną atvyko EP delegacija: vertins kultūros sostinės programą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Europos Parlamento (EP) Kultūros ir švietimo komiteto delegacija liepos 18–20 d. lankosi Kaune, kuriam šiemet suteiktas Europos kultūros sostinės statusas. Šešių europarlamentarų delegacija, kuriai vadovauja komiteto pirmininkė Sabine Verheyen (Europos liaudies partija, Vokietija), susitiks su Kultūros ministerijos, Kauno miesto savivaldybės atstovais, taip pat „Kaunas 2022“ programos vadovais bei aplankys šiuo metu veikiančią menininkės Marinos Abramovič parodą ir kitas kultūrines miesto erdves.

„Mūsų tikslas – ne tik patikrinti faktus, bet ir atkreipti dėmesį į didžiulius darbus, kurie pastaraisiais metais buvo atlikti Kaune rengiant „Kaunas 2022“ kultūros programą. Kaune mūsų nariai turės galimybę susitikti ne tik su kultūros ministru, vietos valdžios atstovais, bet ir su pagrindinių parodų kuratoriais, miestiečiais, jaunaisiais menininkais. Man bus svarbu ne tik aptarti ilgalaikį palikimą ir tai, kas įvyks po 2022 m. kultūros ir strateginiu požiūriu, bet ir pamatyti konkrečius vietos bendruomenių projektus“, – S. Verheyen cituoja EP biuras Lietuvoje.

EP Kultūros komiteto delegaciją sudaro pirmininkė S. Verheyen (Europos liaudies partija, Vokietija) ir EP nariai Niyazi Kizilyürek („Kairė“, Kipras), Marcos Ros Sempere (Socialistai ir demokratai, Ispanija), Tomasz Frankowski (Europos liaudies partija, Lenkija), Maria Walsh (Europos liaudies partija, Airija) ir Irena Joveva („Atnaujinkime Europą“, Slovėnija).

2022 m. Europos kultūros sostinėmis paskelbtas Kaunas ir Kauno rajonas, taip pat Ešas prie Alzeto Liuksemburge ir Novi Sadas Serbijoje. Pirmą kartą Europos kultūros sostinė buvo paskelbta 1985 m., kai ja tapo Atėnai Graikijoje.

Europos Sąjungos valstybės nominuoja miestus šiam vardui gauti prieš šešerius metus, o tada kandidatūras vertina 10 nepriklausomų Europos kultūros srities ekspertų grupė, iš kurių tris Kultūros ir švietimo komiteto siūlymu skiria Europos Parlamentas. Miestai gauna po 1,5 mln. eurų kultūros programai įgyvendinti, tačiau programa sutelkia daug daugiau viešųjų ir privačiųjų investicijų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA