Įsisiautėjęs vėjas Panemunėje nuplėšė namo stogą | Kas vyksta Kaune

Įsisiautėjęs vėjas Panemunėje nuplėšė namo stogą papildyta

Gūsingas vėjas kauniečiams jau pridarė bėdos. Pranešama, kad Panemunėje, Vaidoto gatvėje, nuplėštas namo stogas.

„Panemunė. Atsargiai, žmonėms, vėjas stogą nuplėšė.. Darosi kamštis”, – „Kas vyksta Kaune” grupėje 10.27 val. pranešė kaunietė.

Papildyta 10.48 val.

Kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune” komentavo Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė, atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė, Vaidoto gatvėje jau darbuojasi ugniagesiai, iškviestas autokeltuvas. Apie sužeistus asmenis duomenų kol kas nėra.

Tuo metu skaitytojai praneša, kad vėjas jau pridarė žalos ir Raudondvaryje. „Nuvirto eglės Raudondvaryje”, – praneša skaitytoja.

Eglė Raudondvaryje / Skaitytojos nuotr.

Kiek vėliau „Kas vyksta Kaune” grupėje pasirodė informacija, kad kelią užtvėrė prie Raudondvario tilto nuvirtęs medis.

Eismas netoli Raudondvario / „Kas vyksta Kaune” grupės nuotr.

Sustiprėjus vėjui, ugniagesiai penktadienio rytą jau gavo apie 30 pranešimų apie įvairiose Lietuvos vietose nuvirtusius ir eismui trukdančius medžius.

Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba pranešė, jog 6.28 val. buvo gautas pranešimas, kad Kauno rajone, Batniavos seniūnijoje, Bubių kaime, kelio Kaunas – Jurbarkas 22 kilometre, ant kelio nuvirto medis.

Gelbėtojai medį supjaustė ir patraukė į šalikelę, jie taip pat nušlavė važiuojamąją kelio dalį.

Sinoptikai prognozuoja, kad penktadienį siaus smarkūs vakarų, šiaurės vakarų vėjai. Vakarų, pereinančio į šiaurės vakarų vėjo gūsiai sieks 15–20 m/s, vietomis 21–24 m/s.

Papildyta 11.15 val.

Elektros neturi apie 40 tūkst. namų ūkių

Šiuo metu bendrovės „Energijos skirstymo operatorius” (ESO) turimais naujausiais duomenimis, elektros tiekimas yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkiams. Su elektros tiekimo sutrikimais visoje Lietuvoje vis dar susiduria apie 40 tūkst. klientų.

„Šią išskirtinę situaciją sukėlė itin stiprus vėjas, daugiausia vakarų Lietuvoje. Toks gūsingas vėjas verčia medžius, laužo šakas, kurios pažeidžia skirstomojo tinklo elektros oro linijas. Dauguma atsijungimo įvyko vos pusantros valandos bėgyje tarp 8 ir 9,30 val. ryto, gedimų šalinimas prasidėjo iš karto. Atidžiai vertiname situaciją, nes vėjas toliau nenurimsta.

Intensyvaus vėjo sukeltus gedimus šalina padidintos ESO darbuotojų ir rangovų pajėgos, kurios buvo pasirengusios darbui gavus perspėjimą apie ekstremalias oro sąlygas, budėjo. Dėkojame gyventojams už supratingumą ir kantrybę”, – rašoma ESO pranešime.

Realaus laiko informacija apie eismo sąlygas Kaune skelbiama čia.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA