Naujai pasiskiepijusiems senjorams žadama mokėti po 100 eurų – Kas vyksta Kaune

Naujai pasiskiepijusiems senjorams žadama mokėti po 100 eurų Seimo prašo projektą svarstyti ypatingos skubos tvarka

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui naujai pasiskiepijusiems vyresniems nei 75 metų senjorams skirti 100 eurų išmoką.

Ministrų kabinetas teikia Seimui įstatymo projektą dėl vienkartinės išmokos pasiskiepijus vakcina nuo COVID-19 ligos. Galutinį sprendimą dėl jo priims Seimas, Vyriausybė prašo projektą svarstyti ypatingos skubos tvarka.

„Lietuvoje gyvena virš 270 tūkst. žmonių, kurie yra sulaukę 75 metų ir vyresni, jie priklauso aukštai rizikos grupei ir jų imunizacijos lygis yra gerokai žemesnis nei kitų aukštos rizikos grupės. Šioje grupėje mes turime apie 80 tūkst. žmonių, kurie nepasiskiepiję arba nepersirgę“, – per Vyriausybės posėdį trečiadienį pristatydama projektą sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Pasak jos, kadangi du trečdaliai visų mirčių nuo koronaviruso fiksuojama šioje amžiaus kategorijoje, ministerija teikia projektą būtent šiai amžiaus grupei mokėti išmoką ir „finansinėmis priemonėmis skatinti saugoti savo ir savo artimųjų gyvybes“.

Ministrė pabrėžė, kad senjorai neturėtų laukti, kol įstatymas įsigalios – pasiskiepiję rugsėjo mėnesį jau pateks į išmokų gavėjų ratą, be to, išmokos bus mokamos ir šiuo metu jau pilnai pasiskiepijusiems senjorams, kurie iki balandžio mėnesio pasiskiepys sustiprinančiąja doze.

Pagal Seimui teikiamą projektą, teisę į vienkartinę išmoką turėtų 75 ir daugiau metų sulaukęs asmuo, kuris iki šių metų rugsėjo nebuvo pasiskiepijęs nei viena vakcinos doze ir iki gruodžio 1 dienos pilnai pasiskiepytų.

Taip pat išmoka būtų mokama 75-erių ir vyresniems senjorams, kurie šiuo metu yra pilnai pasiskiepiję ir iki balandžio 1 dienos pasiskiepytų sustiprinančiąja, t. y. trečia arba antra doze, priklausomai nuo pasirinktos vakcinos.

Minima 100 išmoka būtų skiriama vieną kartą. Pinigai būtų išmokėti gruodžio ir balandžio mėnesiais, kartu su pensija, atskiro prašymo senjorams teikti nereikėtų.

Ministerijos skaičiavimais, jei vienkartinę išmoką gautų visi tokio amžiaus senjorai, reikėtų daugiau nei 27 mln. eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pateikia duomenis, kad Lietuvoje imuniteto koronavirusui neturi apie trečdalis vyresnių nei 75 metų senjorų. Šioje amžiaus grupėje yra 270 tūkst. žmonių, apie 80 tūkst. iš jų nėra nei paskiepyti, nei persirgę COVID-19.

Anot ministerijos, pandemijos metu vyresnių nei 75 metų amžiaus asmenų mirštamumas nuo koronavirusinės infekcijos sudaro du trečdalius visų mirčių.

Papildyta 15.42 val.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad 100 eurų išmoka pasiskiepijusiems senjorams nėra patogi, tačiau reikalinga priemonė.

„Tai nėra tas sprendimas, kurį yra labai patogu priimti, jis turi daug visokių diskusinių elementų, ateities klausimų, tačiau šiandien miršta žmonės“, – spaudos konferencijoje trečiadienį teigė A. Dulkys.

Pasak jo, šis sprendimas Ministrų kabinete priimtas atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir į ankstesnes priemones, kurios nedavė reikiamo rezultato. Kaip pavyzdį jis paminėjo šeimos gydytojus, kurie „ne vieną mėnesį skatina senjorus“.

„Išnaudosime ir šitą priemonę“, – kalbėjo ministras.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA