Kaunietis užfiksavo neįprastą gaisrą su satanistiniu prieskoniu - Kas vyksta Kaune

Kaunietis užfiksavo neįprastą gaisrą su satanistiniu prieskoniu patikslinta

Trečiadienį „Kas vyksta Kaune” redakciją pasiekė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota liepsnojanti medžio drevė. Tokį vaizdą kaunietis įamžino Jiesios kraštovaizdžio draustinio pažintiniame take.

„Kaune, Jiesios parke, padegtas medis. Tai eilinis siautėjančių šiame parke, chuliganiškas, su satanistiniu prieskoniu, veiksmas”, – trečiadienio vidurdienį praneša skaitytojas.

Kaip matyti vaizdo įraše, žalialapio kamienas dega atvira liepsna, tikėtina, kad buvo padegta medžio drevė. Visgi, kaip naujienų portalui „Kas vyksta Kaune” teigė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė Jovita Lapėnaitė, pranešimo apie degantį medį Jiesioje Kauno ugniagesiai negavo.

Degantis medis / Skaitytojo nuotr.

Pranešimo apie degantį mišką taip pat kol kas nesulaukta, tikėtina, kad liepsna nespėjo išplisti.

Ugniagesiai atkreipia dėmesį, kad prasidėjus šiltajam sezonui, žmonės vis dažniau renkasi poilsį gamtoje, tačiau, kad ir kokios būtų oro sąlygos, privalu laikytis lankymosi miške taisyklių ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimų, nes daugiau kaip 90 proc. miško gaisrų kyla dėl neatsargaus žmonių elgesio. Deja, vis dar pasitaiko ir tyčinių miškų padegimo atvejų.

Tip pat ugniagesiai primena, kad gaisrą gali sukelti net mažiausio laužo kibirkštys, ypač pučiant net ir nedideliam vėjui. Nukritusios ant sausos miško paklotės jos kaipmat ją uždega. Beje, degančio miško kibirkštys skrieja labai toli. Vėjas jas gali nunešti net už kilometro.

Jei pastebėjote miške kilusį gaisrą, nepervertinkite savo galimybių, o kuo greičiau apie tai praneškite skubios pagalbos telefonu 112.

Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių pateiktais preliminariais duomenimis, šiais metais, iki liepos 28 d., Lietuvos miškuose užregistruota 38 miško gaisrai 9,84 ha plote (2020 metais tuo pačiu laikotarpiu šalyje buvo užregistruota 122 miško gaisrai 57,41 ha plote).

Patikslinta liepos 29 dieną 10.11 val.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, liepos 28 dieną 08.45 val. gautas pranešimas, kad Spynų gatvėje, Jiesios pažintiniame take dega medis, tikslaus adreso nežino. Atvykus degė medis. Nutiesta 120 m magistralinė linija nuo AC, gaisras užgesintas panaudojus „B“ švirkštą.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA