Žvilgsnis į Nemuną nuo Aukštųjų Šančių piliakalnio – Kas vyksta Kaune

Žvilgsnis į Nemuną nuo Aukštųjų Šančių piliakalnio

Aukštųjų Šančių piliakalnis
Aukštųjų Šančių piliakalnis./ R. Tenio nuotr.

Ant dešiniojo Nemuno kranto, Aukštųjų Šančių ąžuolyne, stovi II tūkst. pradžia datuojamas piliakalnis. Užlipame apsidairyti.

Nuo Aukštųjų Šančių piliakalnio atsiveria Nemunas, Panemunės vaizdai, šilas, matyti ir poilsiautojų pamėgtas Panemunės paplūdimys.

Šis piliakalnis siekia 30 metrų aukštį, ant jo yra 15 m pločio pylimas. Piliakalnį supa lapuočiai, netoliese teka upelis, auga įspūdingas ąžuolynas.

Į Aukštųjų Šančių piliakalnį patogu užlipti laiptais.

Aukštųjų Šančių piliakalnis
Kelias link A. Šančių piliakalnio./ R. Tenio nuotr.

Šalia piliakalnio minimos baltų šventės: Mildos diena, Rudens lygė, Baltų vienybės diena, o Liepos 6-ąją giedamas Lietuvos himnas. Švenčių metu kuriamas aukuras, vyksta apeigos.

Vaikštinėdami A. Šančių ąžuolyne išvysite ir Perkūno ąžuolą. Senovės baltų religinės bendrijos „Romuva“ nariai aplink jį įrengė Perkūno Ąžuolo riedulių kalendorių (paleoastromonimį lietuvių kalendorių).

Aukštųjų Šančių piliakalnis
A. Šančių piliakalnis./ R. Tenio nuotr.

Tiesa, šiuo metu piliakalnis gan apaugęs, tačiau kaip teigė Kauno miesto savivaldybės atstovas, žolės pjovimo darbai šiuo metu nevykdomi dėl gyvūnų gerovės, jie bus atliekami jau visai netrukus – rugpjūtį.

„Tai yra miško žemė ir dėl saugomų paukščių negalima šienauti iki liepos mėnesio pabaigos. A. Šančių piliakalnis bus šienaujamas rugpjūčio mėnesį“, – informavo savivaldybės komunikacijos atstovas A. Bukelis.

Kaip pasiekti piliakalnį: Aukštuosiuose Šančiuose reikia važiuoti iš K. Baršausko gatvės į Breslaujos g., tada judėti Prancūzų ir Verkių gatvėmis. Dar nepasiekus Aukštųjų Šančių karių kapinių, likus maždaug 250 m sukti į kairę rytų kryptimi nuo automobilių stovėjimo aikštelės. Čia išvysite takelį iš parko, juo paėjėti gilyn į ąžuolyną apie šimtą metrų.

Aukštųjų Šančių piliakalnis
Žvilgsnis į kitą krantą./ R. Tenio nuotr.

Netoliese yra keli nekilnojamojo kultūros paveldo objektai, kurie taip pat verti lankytojų dėmesio: Kauno Aukštųjų Šančių Lietuvos karių kapai, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno kapas, II Pasaulinio karo vokiečių karių kapinės, Kauno tvirtovės dešiniojo Nemuno kranto centrinių šaudmenų sandėlių kompleksas.

Ir, žinoma, dera pasigėrėti nuostabiuoju A. Šančių ąžuolynu, kuris yra kadais buvusios didelės ąžuolų girios, besitęsusios iki Ąžuolyno parko, dalis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA