Didieji Kinijos prekybininkai per naktį pabrangino prekes: siuntas deklaruoti reikės išskirtiniais atvejais – Kas vyksta Kaune

Didieji Kinijos prekybininkai per naktį pabrangino prekes: siuntas deklaruoti reikės išskirtiniais atvejais

BNS, DELFI inf. 2021/07/01 18:01
Asociatyvi / Muitinės departamento nuotr.

Didieji Kinijos prekybininkai tokie kaip „Wish“, „Aliexpress“ jau pirmąją dieną po lengvatų panaikinimo automatiškai pritaiko pridėtinės vertės mokestį parduodamoms prekėms – ne tik iki 22 eurų vertės, bet ir brangesnėms. Taip pirkinių kaina liepos 1-ąją išauga 21 procentu. Tačiau muitinėje tokios prekės užtruks trumpiau, jų pristatymas bus greitesnis, nereikės mokėti paštui, kadangi deklaruoti ir mokėti PVM patiems pirkėjams nebereikės.

Nuo liepos 1-osios panaikinus PVM lengvatą importuojamoms prekėms iki 22 eurų, pokyčiai iškart matyti ir elektroninėse parduotuvėse.

Prekybininkė „Wish“ visus pirkėjus pasitinka pranešimas, kuriuo pranešama apie prievolę susimokėti PVM. Į kainas, nurodoma, įtrauktas ir PVM.

„PVM (pridėtinės vertės mokestis) dabar taikomas visiems pirkiniams, išsiųstiems į ES iš visų mažmenininkų. „Wish“ ėmėsi visų priemonių, kad ši nauja politika jums nesukeltų nepatogumų“, – rašoma „Wish“ svetainėje perkantiems lankytojams.

„Wish“ čia žada, kad į kainas jau bus įskaičiuotas PVM ir bus nurodoma visa suma, kurią reikia sumokėti, o pirkėjams nereikės atlikti papildomų veiksmų – prekybininkė surinks bei atsiųs PVM. Žadama, kad tai muitinėje nesukels problemų ir pakeitimai padės sumažinti ir išvengti prekių laikymo muitinėje laikotarpį, pagreitins pristatymą.

Kainoje prekybininkai įtraukia ir PVM / Wish.com nuotr.

„Kainos vis dar prieinamos. PVM taikomas tiek vietinėms, tiek tarptautinėms prekėms, ir ši politika taikoma visiems mažmenininkams. Tačiau „Wish“ dirba tiesiogiai su prekybininkais, todėl kainos išliks žemos“, – žadama svetainėje.

„Aliexpress“ svetainėje PVM į kainas jau taipogi įskaičiuojamas automatiškai.

„Nuo 2021 m. liepos 1 dienos „Aliexpress“ turės rinkti PVM parduodamoms prekėms, kurios pristatomos ES klientams, įtraukiant ir atvejus, kuomet į ES pristatomos prekės, kurių vertė siekia iki 150 EUR, arba prekės yra siunčiamos ES viduje, tačiau prekybininkas yra įsikūręs už ES ribų“, – rašoma „Aliexpress“ pirkėjams.

Kainoje prekybininkai įtraukia ir PVM / Aliexpress.com nuotr.

Tai reiškia, kad PVM automatiškai teks susimokėti ir perkant brangesnes nei 22 eurų prekes – jis į kainą įtraukiamas automatiškai. Anksčiau dažnai Kinijos prekybininkai, siųsdami brangesnes siuntas, nurodydavo itin mažą prekės kainą, taip jų gavėjai galėjo mokesčio išvengti.

Kol kas kitos prekybininkės, tokios kaip „Gearbest“, „Banggood“, pirkimo metu nenurodo, ar PVM į kainą yra įtrauktas – kyla rizika, kad PVM gali būti nesumokėtas, ir tuomet prekę gali tekti deklaruoti ir mokėti mokesčius savarankiškai.

Deklaracijos gali reikėti išskirtiniais atvejais

Prekybininkams patiems pritaikius PVM, prekių pristatymo schema tampa paprastesnė, kadangi PVM sumokamas pirkimo metu, muitinės deklaracijoje nurodomas specialus kodas ir siunta įteikiama pirkėjui.

Siekiant palengvinti ir supaprastinti PVM deklaravimą ir mokėjimą, visoje ES nuo liepos 1 dienos pradės veikti nuotolinei prekybai tarp ES ir trečiųjų šalių sukurta Speciali nuotolinės prekybos iš trečiųjų teritorijų ar trečiųjų valstybių importuojamomis prekėmis apmokestinimo schema, dar vadinama Importo vieno langelio sistema (IOSS).

„Jei trečiosios šalies elektroninės prekyvietės pardavėjas taikys šią schemą, jis bus atsakingas už pirkėjo įsigytai prekei taikomo PVM sumokėjimą, t. y. PVM pirkėjas sumokės pardavėjui pirkdamas prekę, o pardavėjas turės surinktą mokestį pervesti tai ES valstybei narei, į kurią siunčiama siunta. Lietuvoje pašto operatoriui ar skubių siuntų vežėjui sutvarkius muitinės formalumus, prekę bus galima įteikti pirkėjui“, – anksčiau „Delfi“ paaiškino muitinė.

Lietuvos pašte paaiškinama, kad tuomet, kai importo PVM klientas susimokės prekės pirkimo metu pardavėjui, Lietuvos paštas pirkėjo, t. y. siuntos gavėjo, vardu pateiks muitinei tik formalią importo deklaraciją.

„Šiuo atveju, skirtingai nei dabar, iš kliento papildomos informacijos deklaravimo reikmėms gali reikėti tik išskirtiniais atvejais, muitinei pareikalavus“, – paaiškina Lietuvos paštas.

„Lietuvos paštas“ / Asociatyvi / DELFI nuotr.

Pašto atstovai nurodo, kad pasilieka teisę taikyti 1 euro siuntos administravimo mokestį nuo spalio 1 dienos, jei ši procedūra pareikalautų daugiau darbo – tačiau tokio mokesčio gali ir nebūti.

Deklaravimo sistema pradėjo veikti pavėluotai

Liepos 1-ąją pusdienį neveikus naujajai siuntų iš trečiųjų šalių deklaravimo sistemai, po pietų ji pradėjo priimti naujas deklaracijas, pranešė Muitinės departamentas.

Ketvirtadienį visoje Europos Sąjungoje panaikinus PVM lengvatą mažos vertės, iki 22 eurų, siuntoms iš trečiųjų šalių, Lietuvoje sukurta Išmanioji muitinės deklaracijų apdorojimo sistema (iMDAS).

Pasak pranešimo, Lietuvos pašto atstovai informavo, kad pateikus keletą deklaracijų, jos buvo sėkmingai įformintos muitinėje, ir prieš 15 valandą pirmos jų klientų deklaracijos grįžo į Lietuvos paštą su apskaičiuotais mokėtinais mokesčiais.

„Ir sistema, ir sąsajos veikia“, – skubių siuntų gabentojų, Lietuvos pašto ir muitinės atstovų posėdyje sakė Lietuvos pašto atstovai.

Skubių siuntų gabentojų asociacija taip pat patvirtino, kad deklaravimo sistema labai paprasta, kartais stringa, tačiau pateikti deklaracijas pavyko.

Kiek anksčiau ketvirtadienį Muitinės departamento vadovo pavaduotojas Jonas Miškinis BNS komentavo, kad sistema pradžioje strigo ir pradėjo veikti tik 14 val., o paskui ir vėl fiksuoti trikdžiai.

Lietuvos pašto ir skubių siuntų gabentojų atstovai į nuotolinį posėdį rinksis ir penktadienį.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.