Didieji Kinijos prekybininkai per naktį pabrangino prekes: siuntas deklaruoti reikės išskirtiniais atvejais – Kas vyksta Kaune

Didieji Kinijos prekybininkai per naktį pabrangino prekes: siuntas deklaruoti reikės išskirtiniais atvejais

BNS, DELFI inf. 2021/07/01 18:01
Asociatyvi / Muitinės departamento nuotr.

Didieji Kinijos prekybininkai tokie kaip „Wish“, „Aliexpress“ jau pirmąją dieną po lengvatų panaikinimo automatiškai pritaiko pridėtinės vertės mokestį parduodamoms prekėms – ne tik iki 22 eurų vertės, bet ir brangesnėms. Taip pirkinių kaina liepos 1-ąją išauga 21 procentu. Tačiau muitinėje tokios prekės užtruks trumpiau, jų pristatymas bus greitesnis, nereikės mokėti paštui, kadangi deklaruoti ir mokėti PVM patiems pirkėjams nebereikės.

Nuo liepos 1-osios panaikinus PVM lengvatą importuojamoms prekėms iki 22 eurų, pokyčiai iškart matyti ir elektroninėse parduotuvėse.

Prekybininkė „Wish“ visus pirkėjus pasitinka pranešimas, kuriuo pranešama apie prievolę susimokėti PVM. Į kainas, nurodoma, įtrauktas ir PVM.

„PVM (pridėtinės vertės mokestis) dabar taikomas visiems pirkiniams, išsiųstiems į ES iš visų mažmenininkų. „Wish“ ėmėsi visų priemonių, kad ši nauja politika jums nesukeltų nepatogumų“, – rašoma „Wish“ svetainėje perkantiems lankytojams.

„Wish“ čia žada, kad į kainas jau bus įskaičiuotas PVM ir bus nurodoma visa suma, kurią reikia sumokėti, o pirkėjams nereikės atlikti papildomų veiksmų – prekybininkė surinks bei atsiųs PVM. Žadama, kad tai muitinėje nesukels problemų ir pakeitimai padės sumažinti ir išvengti prekių laikymo muitinėje laikotarpį, pagreitins pristatymą.

Kainoje prekybininkai įtraukia ir PVM / Wish.com nuotr.

Kainos vis dar prieinamos. PVM taikomas tiek vietinėms, tiek tarptautinėms prekėms, ir ši politika taikoma visiems mažmenininkams. Tačiau „Wish“ dirba tiesiogiai su prekybininkais, todėl kainos išliks žemos“, – žadama svetainėje.

„Aliexpress“ svetainėje PVM į kainas jau taipogi įskaičiuojamas automatiškai.

„Nuo 2021 m. liepos 1 dienos „Aliexpress“ turės rinkti PVM parduodamoms prekėms, kurios pristatomos ES klientams, įtraukiant ir atvejus, kuomet į ES pristatomos prekės, kurių vertė siekia iki 150 EUR, arba prekės yra siunčiamos ES viduje, tačiau prekybininkas yra įsikūręs už ES ribų“, – rašoma „Aliexpress“ pirkėjams.

Kainoje prekybininkai įtraukia ir PVM / Aliexpress.com nuotr.

Tai reiškia, kad PVM automatiškai teks susimokėti ir perkant brangesnes nei 22 eurų prekes – jis į kainą įtraukiamas automatiškai. Anksčiau dažnai Kinijos prekybininkai, siųsdami brangesnes siuntas, nurodydavo itin mažą prekės kainą, taip jų gavėjai galėjo mokesčio išvengti.

Kol kas kitos prekybininkės, tokios kaip „Gearbest“, „Banggood“, pirkimo metu nenurodo, ar PVM į kainą yra įtrauktas – kyla rizika, kad PVM gali būti nesumokėtas, ir tuomet prekę gali tekti deklaruoti ir mokėti mokesčius savarankiškai.

Deklaracijos gali reikėti išskirtiniais atvejais

Prekybininkams patiems pritaikius PVM, prekių pristatymo schema tampa paprastesnė, kadangi PVM sumokamas pirkimo metu, muitinės deklaracijoje nurodomas specialus kodas ir siunta įteikiama pirkėjui.

Siekiant palengvinti ir supaprastinti PVM deklaravimą ir mokėjimą, visoje ES nuo liepos 1 dienos pradės veikti nuotolinei prekybai tarp ES ir trečiųjų šalių sukurta Speciali nuotolinės prekybos iš trečiųjų teritorijų ar trečiųjų valstybių importuojamomis prekėmis apmokestinimo schema, dar vadinama Importo vieno langelio sistema (IOSS).

„Jei trečiosios šalies elektroninės prekyvietės pardavėjas taikys šią schemą, jis bus atsakingas už pirkėjo įsigytai prekei taikomo PVM sumokėjimą, t. y. PVM pirkėjas sumokės pardavėjui pirkdamas prekę, o pardavėjas turės surinktą mokestį pervesti tai ES valstybei narei, į kurią siunčiama siunta. Lietuvoje pašto operatoriui ar skubių siuntų vežėjui sutvarkius muitinės formalumus, prekę bus galima įteikti pirkėjui“, – anksčiau „Delfi“ paaiškino muitinė.

Lietuvos pašte paaiškinama, kad tuomet, kai importo PVM klientas susimokės prekės pirkimo metu pardavėjui, Lietuvos paštas pirkėjo, t. y. siuntos gavėjo, vardu pateiks muitinei tik formalią importo deklaraciją.

„Šiuo atveju, skirtingai nei dabar, iš kliento papildomos informacijos deklaravimo reikmėms gali reikėti tik išskirtiniais atvejais, muitinei pareikalavus“, – paaiškina Lietuvos paštas.

„Lietuvos paštas“ / Asociatyvi / DELFI nuotr.

Pašto atstovai nurodo, kad pasilieka teisę taikyti 1 euro siuntos administravimo mokestį nuo spalio 1 dienos, jei ši procedūra pareikalautų daugiau darbo – tačiau tokio mokesčio gali ir nebūti.

Deklaravimo sistema pradėjo veikti pavėluotai

Liepos 1-ąją pusdienį neveikus naujajai siuntų iš trečiųjų šalių deklaravimo sistemai, po pietų ji pradėjo priimti naujas deklaracijas, pranešė Muitinės departamentas.

Ketvirtadienį visoje Europos Sąjungoje panaikinus PVM lengvatą mažos vertės, iki 22 eurų, siuntoms iš trečiųjų šalių, Lietuvoje sukurta Išmanioji muitinės deklaracijų apdorojimo sistema (iMDAS).

Pasak pranešimo, Lietuvos pašto atstovai informavo, kad pateikus keletą deklaracijų, jos buvo sėkmingai įformintos muitinėje, ir prieš 15 valandą pirmos jų klientų deklaracijos grįžo į Lietuvos paštą su apskaičiuotais mokėtinais mokesčiais.

„Ir sistema, ir sąsajos veikia“, – skubių siuntų gabentojų, Lietuvos pašto ir muitinės atstovų posėdyje sakė Lietuvos pašto atstovai.

Skubių siuntų gabentojų asociacija taip pat patvirtino, kad deklaravimo sistema labai paprasta, kartais stringa, tačiau pateikti deklaracijas pavyko.

Kiek anksčiau ketvirtadienį Muitinės departamento vadovo pavaduotojas Jonas Miškinis BNS komentavo, kad sistema pradžioje strigo ir pradėjo veikti tik 14 val., o paskui ir vėl fiksuoti trikdžiai.

Lietuvos pašto ir skubių siuntų gabentojų atstovai į nuotolinį posėdį rinksis ir penktadienį.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA