Kauno regione be elektros liko 3,4 tūkst. namų ūkiai – kaltas sniegas – Kas vyksta Kaune

Kauno regione be elektros liko 3,4 tūkst. namų ūkiai – kaltas sniegas

Ledų sangrūdos Neryje
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Naujausiais „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, antradienį iki 18 val. dėl iškritusio gausaus šlapio sniego visoje Lietuvoje be elektros yra apie 21 tūkst. namų ūkių. Daugiausiai skirstomojo elektros tinklo gedimų toliau fiksuojama Vilniaus ir Alytaus regionuose.

Kauno regione be elektros 18 valandos duomenimis buvo 3,4 tūkst. namų ūkių. Alytaus regione šiuo laikotarpiu be elektros užfiksuoti 7,7 tūkst namų ūkių. Vilniaus regione – 8,5 tūkst., o Utenos regione be elektros fiksuoti 1,5 tūkst. namų ūkiai.

ESO atstovai atkreipia dėmesį, kad gavus perspėjimą apie pavojingas oro sąlygas ESO nedelsiant sustiprino pajėgas gedimams likviduoti – sutrikimai šalinti visą praėjusią naktį, o iš ryto pasitelktos papildomos operatyviosios pagalbos brigados.

Gedimai nenutrūkstamai šalinami toliau – ESO specialistai dirba pilnu pajėgumu, kad elektros tiekimas būtų atstatytas kuo operatyviau. Šiuo metu dirba virš 130 ESO ir rangovų brigadų, šalinančių elektros energijos tiekimo gedimus.

Tačiau, nepaisant visų dedamų pastangų, elektros atstatymas užtruks, dalies gedimų šalinimas gali užtrukti ilgiau nei parą. Elektros tiekėjai atsiprašo gyventojų už nepatogumus ir prašo gyventojų kantrybės.

„Pabrėžiame, kad dėl itin sunkių oro sąlygų iki kai kurių gedimų sunkiai privažiuojama. Taip pat, pašalinus gedimus – formuojasi nauji. Išlieka didelė tikimybė, kad vėl kris šakos ir toje pačioje vietoje bus nutraukti skirstomojo elektros tinklo oro linijų laidai“, – teigė ESO atstovai.

Dingus elektrai vartotojams gedimą rekomenduojama registruoti specialioje formoje, kurią galima rasti internete.

Taip pat primenama, kad kad elektros energijos tiekimo sutrikimų priežastis – toliau krentančio šlapio sniego apdraba, kuri kaupiasi ant medžių. Neatlaikę sniego svorio medžiai ar jų šakos lūžta ir virsta ant skirstomojo elektros tinklo oro linijų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA