Įspėja gyventojus atidėti pasivaikščiojimus – medžiai virsta ant kelių ir automobilių – Kas vyksta Kaune

Įspėja gyventojus atidėti pasivaikščiojimus – medžiai virsta ant kelių ir automobilių

Stiprus snygis mieste
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Pirmadienio vakarą Lietuvą pasiekė sniego debesys, pasirodė pranešimai apie pavojingą situaciją keliuose, prognozuojama, jog snygis tęsis keletą parų, o sniego dangos storis gali perkopti net 30 centimetrų. Vis dėlto, situacija tapo pavojinga ne tik slidžiuose keliuose, tačiau ir dalyje Lietuvos miškų, įspėja VĮ Valstybinių miškų urėdija.

VMU direktoriaus pavaduotojas miškininkystei Mindaugas Petkevičius pažymi, jog tokią sudėtingą situaciją miškuose lemia tai, kad sniegas dabar yra kiek kitoks nei įprasta.

„Šiuo metu oro temperatūra yra apie nulį laipsnių, krenta šlapias, sunkus sniegas, tokio sniego nuo medžių šakų nenupučia vėjas, todėl jis kaupiasi ant medžių. Ypač trapios yra pušies šakos, kurios ir pavasarį lūžinėja, tačiau pavasarį tai vyksta trumpą laiko tarpą esant atlydžiui, o dabar visą laiką drebia šlapią sniegą, tad pušies šakos lūžta ant kelių ir takelių. Dažno pasivaikščiojimams mėgstami pušynai dabar yra kone pavojingiausi.“

Anot M. Petkevičiaus, miškininkai su nerimu stebi, kokius padarinius sukels šis snygis. Manoma, jog nukentės ir dalis miško jaunuolynų, kurių kamienai dar pakankamai ploni, tad nuolat besikaupiantis sniegas gali išlankstyti daug jaunų medelių. Vis dėlto, tikslius snygio padarinius bus galima fiksuoti bei tvarkyti tik jam pasibaigus, kuomet miškininkams bus įmanoma apeiti paveiktas teritorijas.

Pasak Ukmergės regioninio padalinio vadovo Virginijaus Šalčiūno, jau dabar ant pušų ir eglių susikaupė didelis kiekis sniego, lūžta šakos. Svorio neatlaiko ir silpnesni, palinkę medžiai, kurie lūžta, keldami pavojų aplinkiniams.

„Net pro mūsų regioninio padalinio pastato langus matosi ir girdisi, kaip lūžta šakos, susidūrėme ir su gedimais – pastate dingo elektros tiekimas. Tad kad ir kaip gražu dabar miške, tačiau išties pavojinga“, – įspėja V. Šalčiūnas.

Apie panašią situaciją praneša ir Nemenčinės regioninio padalinio vadovė Viktorija Anikevičienė bei ragina be svarbios priežasties neiti ir nevažiuoti į mišką.

„Blogiausia padėtis dabar sodo bendrijose, miške įsikūrusiose gyvenvietėse bei pakelėse – virš kelių nulinksta sniego nusverti medžiai. Girininkai vis gauna pranešimų apie vienur ar kitur palinkusį medį, kuris gali kelti pavojų“, – sako Nemenčinės regioninio padalinio vadovė.

Anot V. Anikevičienės, klaidinga manyti, kad lengviau lūžta jauni medžiai, anaiptol, mažesni medžiai dažnai būna lankstesni, o didieji, nusverti sniego, greičiau lūžta. Vis dėlto, jei vykimo į mišką išvengti negalite, rekomenduojama eiti ne po vieną.

Ugniagesiams darbo netrūksta

Kauno apskrityje ugniagesiai vien šiandien jau 24 kartus važiavo į iškvietimus dėl nuvirtusių ar nulūžusių medžių ant važiuojamosios kelio dangos.

Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė, „situacija negerėja, iškvietimų nuolat pildosi“.

Sniegui nenustojant kristi, eismo sąlygos išlieka sudėtingos, patariama be reikalo iš namų neiti.

Kaune nuvirtę medžiai taip pat apgadino ir automobilius. Kaip informavo PAGD atstovė, ugniagesiai vyko į du iškvietimus Kauno mieste. Vienas jų – partizanų gatvėje, gautas pranešimas, kad ant lengvojo automobilio „Toyota Yaris“ užvirto medis, kurį išlaisvino atvykę ugniagesiai.

Taip pat, 16.17 val. gautas pranešimas, kad V. Landsbergio-Žemkalnio g. kieme ir ant „BMW“ automobilio užvirtęs medis. BMW savininko nėra. Vairuotojai negali pravažiuoti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA