Kaip sutaupyti keliaujant pas kaimynus: aktyvus laisvalaikis Gdanske – Kas vyksta Kaune

Kaip sutaupyti keliaujant pas kaimynus: aktyvus laisvalaikis Gdanske

Organizatorių nuotr.

Atostogoms ar trumpai išvykai ieškote dar neatrastos krypties? Tai gali būti vienas seniausių Lenkijos miestų – Gdanskas. Jis yra paruošęs daug pramogų tiek norintiems tiesiog paklaidžioti senamiesčio gatvelėmis, tiek mėgstantiems laisvalaikį praleisti aktyviai.

Unikalus senamiestis

Vykti į Gdanską verta visais metų laikais, tačiau vasarą šis miestas suspindi naujomis spalvomis. „Gdansko senamiestis nepalieka abejingų, o apie 600 km nuo Vilniaus kelionė gali būti lengvai įveikiama. Autobusai į šį miestą vyksta kas antrą dieną, tad suplanuoti kelionę patogiu metu bus itin paprasta.

Be abejo, kelionės vyksta laikantis visų būtinų saugumo priemonių. Autobusai yra dezinfekuojami bei vėdinami prieš ir po reiso. Keleiviams autobusuose sumontuoti dezinfektoriai“, – trumpos ir saugios išvykos idėja dalijasi tarptautinių kelionių autobusu organizatoriaus „Eurolines“ vadovas Edmundas Pavlovas.

Pirmiausiai savarankiškai užsukite į tikrą Gdansko senamiesčio puošmeną. Tai didžiausia plytinė katedra Europoje. Šv. Mergelės vardu pavadinti maldos namai mena dar XIV–XVI a. Didžiulė katedra teoriškai galėtų sutalpinti net 25 tūkst. žmonių.

Šv. Mergelės katedra Gdanske / Organizatorių nuotr.

Na, o įveikus 400 laiptelių iš šios katedros bokšte esančios apžvalgos aikštelės išvysite nepamirštamą Gdansko panoramą. Nepraleiskite progos paklaidžioti ir po šios katedros vidų. Čia laukia ypatinga relikvija – XV a. pagamintas astronominis laikrodis. Legenda byloja, jog jo kūrėjui buvo išdurtos akys, kad šis šedevras nebūtų atkartotas.

O prieš pabėgant nuo vasaros karščių iš miesto centro prie jūros, būtina išbandyti nemokamo turo FreeTour.com teikiamas paslaugas ir pažinti šį uostamiestį vietinio gido akimis. Ekskursijos pabaigoje galėsite atsidėkoti suma pagal galimybes.

Idealios sąlygos aktyviam laisvalaikiui dviračiais

Visgi apsilankius Gdanske būtų nuodėmė nesuplanuoti ilgesnio apsilankymo prie jūros. Dviračių entuziastams yra sudarytos visos sąlygos mėgautis aktyviu laisvalaikiu ir giliau pažinti Lenkijos pajūrio trijulę, kuri dar vadinama trimiesčiu – Gdanskas, Sopotas, Gdynia yra nepamirštamo poilsio garantas. Taip ne tik pasigrožėsite Baltijos pajūriu, bet ir galėsite aplankyti svarbiausius šių miestų turistinius objektus.

„Besilankantys Gdanske dažnai susipažįsta su miestu besivažinėjant dviračiu ir stengiasi nepraleisti progos bent jau nuvykti iki visų giriamo Sopoto. Dėl to, dažnai, sulaukdavome užklausų dėl dviračių gabenimo. Tad, jau ne pirmą vasarą, ant autobusų sumontuojame laikiklius galinčius vežti iki 7 dviračių. Šia paslauga galima naudotis iki vasaros pabaigos“, – dar vieną kelionių autobusu išskirtinumą pristato „Eurolines“ vadovas E. Pavlovas.

Tarptautinių kelionių autobusu organizatorius „Eurolines“ / Organizatorių nuotr.

Norintiems sutaupyti laiko yra galimybė iš Gdansko centre esančio uosto, pasiėmus savo dviratį, plaukti laivu į Sopotą ar Helio pusiasalį, kuris prilyginamas Neringos kurortui, bet su svetingais, lenkiškais įkainiais.

Vietinių rekomendacijos

Natūralu, jog atvykus į miestą keletui dienų, neretai net nelieka laiko autentiškiems potyriams. Tad, jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus, į savo planus įtraukite vieną iš gražiausių Gdansko miesto rajonų – Olivą. Jame lauks įspūdingas parkas, alėja, oranžerija, tvenkiniai ir etnografinis muziejus. Išskirtinis šio parko atributas – Olivos katedra, kuri yra ilgiausia (net 107 metrų ilgio) bažnyčia Lenkijoje. Šių Dievo namų puošmena – rokoko stiliaus vargonai.

„Keliaujant visada pravartu pasitelkti vietinių rekomendacijas. Viena iš jų – Sobieszewo sala, kurią nuo Gdansko teskiria 15 km. Čia rasite ilgiausią Gdansko paplūdimį – net 11 km ilgio paplūdimio ruožą su kopomis ir pušynais! Ši vietovė garsėja ir paukščių įvairove – priskaičiuojama per 300 rūšių paukščių.

Kaip ir visame šiame Baltijos jūros regione, čia taip pat laukia žavingi dviračių ir pasivaikščiojimo takeliai. Na, ir, žinoma, geru oru nepamirškite rankšluosčio ir pasimėgaukite maudynėmis bei saulės voniomis“, – dar nedaugelio turistų atrastą vietą išduoda kelionių žinovas E. Pavlovas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA