„Laisvės piknikas“ šiemet suburs virš 70 visuomeninių organizacijų – Kas vyksta Kaune

„Laisvės piknikas“ šiemet suburs virš 70 visuomeninių organizacijų

R. Tenio nuotr.

Šį šeštadienį, rugpjūčio 24 d. kauniečiai ir miesto svečiai rinksis Kauno Nemuno saloje – čia jau ketvirtąjį kartą vyks didžiausias nemokamas pilietinis vasaros festivalis visai šeimai „Laisvės piknikas“. Šiemet festivalio organizatorius stebina rekordinis dydis visuomeninių organizacijų paraiškų – dalyvių skaičius jau peržengė septintą dešimtį, o sąrašas likus paskutinėms dienoms vis dar pildosi.

„Laisvės pikniką“ galima laikyti visuomenine platforma – apskritai, daug kas, ką daro „Laisvės TV“, yra skirta vienyti ir padėti organizacijoms, bendruomenėms ir piliečiams atrasti vieni kitus, taip kuriant pilietišką visuomenę, skatinti veikti bei nebūti abejingais, – sako „Laisvės TV“ direktorius Mykolas Markauskas. – Visada džiaugiamės, kad didelis kiekis NVO organizacijų mato prasmę dalyvauti „Laisvės piknike“ ir čia atranda savo auditorijas.“

M. Markauskas teigia, jog festivalis bet kokiu oru surenka apie 25 000 žmonių, o tai – stiprus argumentas, kad toks renginys yra reikalingas.

„Šiemet orų prognozės ypač palankios, todėl tikimės viršyti šį skaičių. Juolab, kad parengėme tikrai viliojančia diskusijų ir pramogų programą, – sako jis. – Man piknikas yra laukiamiausias metų renginys – smagu matyti, kai beveik metus trunkantis organizavimo procesas duoda puikių rezultatų, sutraukia minias žmonių. Su komanda tikime, kad tai, ką darome, yra išties prasminga ir prisideda prie geresnės Lietuvos ateities kūrimo.“

„Laisvės TV“ vadovas džiaugiasi, jog dalis visuomeninių organizacijų „Laisvės piknike“ mato prasmę dalyvauti nuo pat pirmųjų metų. Jau ketvirtus metus iš eilės čia savo istorijomis ir patirtimis dalinsis „Misija Sibiras“ dalyviai bei organizatoriai, „Gyvąsias knygas“ kvies skaityti „Gyvoji biblioteka“, o pilietinį jaunimo sąmoningumą skatins „Žinau, ką renku“ kolektyvas.

Daug dėmesio šių metų festivalyje bus skiriama įvairioms paramos organizacijoms. Renginio svečiai čia galės sutikti „Jaunimo linijos“, „Sidabrinės linijos“, „Big Brothers Big Sisters“, „Gerumo rankos“ savanorius, kurie pasakos apie tokios veiklos prasmę bei atsakys į visus rūpimus klausimus. Festivalyje įsikurs ir gyvūnų globos organizacijos „Lesė“, „Penkta koja“ bei „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“.

Šeštadieninį dangų virš Nemuno salos šiemet papuoš Valdo Kančausko kūrinys „Laimės aitvaras iš Angelų sodų“, sužavėjęs net patį Popiežių Pranciškų. Tai – 72 kv. metrų dydžio unikalios vektorinės tapybos darbasGėlės iš Angelų sodų“, perkeltas ant aitvaro-vėliavos. „Viduramžiai LT“ kolektyvas kvies stebėti tikrų tikriausią riterių mūšį, o savo taiklumą festivalio svečiai galės išbandyti petankės turnyre. Įvairiausios sporto, sveikatos, mokslo ir jaunimo bendruomenės lankytojams žada begalę įtraukiančių viktorinų, žaidimų ir veiklų.

Be visų visuomeninių organizacijų siūlomų pramogų, „Laisvės pikniko“ svečius visą dieną džiugins ir muzikinė programa. Šiemet savo elektronine romantika Kauno Nemuno saloje dalinsis „Golden Parazyth“, pasirodys jaunimo numylėtiniai „Flying Saucer Gang“ bei „Free Finga“, ironiškas istorijas pasakos grupė „The Station“ bei daugelis kitų.

Net penkiose „Laisvės pikniko” diskusijų erdvėse festivalio lankytojai bus kviečiami išsakyti savo nuomonę aktualiausiais klausimais. Diskusijų įkarštyje bus galima išvysti Andrių Tapiną, Ritą Miliūtę, Rytį Zemkauską, Joną Nainį, Jurgitą Jurkutę ir daugelį kitų.

„Laisvės pikniko“ organizatoriai pasirūpino ir patogiomis kelionėmis į festivalį. „Kautra“ kelionėms autobusas suteikia 40% nuolaidą, o Lietuvos geležinkeliai organizuoja pavėlintą traukinį iš Kauno į Vilnių – rugpjūčio 25 d. 00:01 val. Visą informaciją apie nuolaidas galima rasti oficialioje „Laisvės pikniko“ svetainėje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA