Kauniečiai nėrė į viduramžių miestelio linksmybes – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai nėrė į viduramžių miestelio linksmybes

R. Tenio nuotr.

Pagrindinis su miesto gimtadienio sujungtų Hanzos dienų akcentas, be abejo – greta Kauno pilies įsikūręs viduramžių riterių, amatininkų ir pirklių miestelis. Čia šeštadienį pasižiūrėti kvapą gniaužiančių kovų ir patys išmėginti senovinius ginklus plūdo minios smalsuolių.

Ko gero, svarbiausias ir įdomiausias iš šeštadienį viduramžių miestelį užliejusių renginių buvo XII-asis tarptautinis Kunigaikščio Vaidoto vardo riterių turnyras, vykęs keturiais pogrupiais nuo ankstyvos popietės iki vakaro.

Kaip skelbia Lietuvos kariuomenė, pirmą kartą 2008-aisiais Trakuose surengtas turnyras nuo 2012-ųjų perkeltas į Kauną. Kasmet į jį susirenka kovotojai iš Baltijos šalių, Baltarusijos, Ukrainos, Vokietijos, Lenkijos ir surėmę kalavijus aiškinasi, kuris vertas stipriausiojo vardo bei pagrindinio turnyro prizo – Kauno pilies gynėjų vado, kunigaikščio Vaidoto kalavijo.

Tai lietuviškojo, Vytauto Didžiojo karo muziejuje saugomo XIII a. Desiukiškių kalavijo, rasto 1986 m. Raudonėje, Jurbarko rajone, atitikmuo. Ginklas pagamintas iš sluoksniuoto plieno, rankena – medinė, dengta oda, buoželė inkrustuota pagal XIV a. lietuvišką ornamentiką. Kalavijo svoris – 1,4 kg, ilgis – 105 cm.

Čia vyko ir lietuviškų ristynių čempionatas, oro akrobatų grupės „Insomis“, Prancūzijos būgnininkų ir fakyrų trupės „Frères Lumièr“ pasirodymai, „Viduramžių pasiuntinių“ senovinės muzikos ir šokio programa.

Į Kauno pilies lomą susirinkę kauniečiai galėjo ne tik stebėti, bet ir savomis rankomis paliesti šarvus, išmėginti šaltuosius ginklus, pabendrauti šiuolaikiniais riteriais ir žavingomis damomis. Užsukusieji į miestelį taip galėjo susipažinti su to laikmečio amatais, buitimi ir menu.

Kaunas paskelbė gimtadienio startą: spalvomis nušvito dangus 11 nuotr.

Jau rytoj žiūrovų dėmesį Kauno pilies lomoje kaustys Kunigaikščio Vaidoto vardo riterių turnyro finalinės kovos ir raitų riterių turnyras. Kaip detalizuojama Lietuvos kariuomenės portale, pasibalnoję žirgus čia raiteliai susirungs trijuose turnyro etapuose.

Pirmajame bus demonstruojamas raitelių meistriškumas, iliustruojantis įvairias situacijas mūšio lauke – smūgiavimas į skirtingo dydžio taikinius jojant šuoliais, ieties metimas į taikinį. Antrajame etape riteriai susigrums vienas su kitu – jodami kaktomuša, gerai šarvuoti riteriai laužys ilgąsias ietis vienas į kito kūną (ang. Jousting). Trečiasis etapas – komandinės žaidynės, kuomet riteriai stengiasi nuo varžovo galvos numušti stilizuotus taikinius.

Kauno gatvėmis nusidriekė išradingų baikerių kolona 25 nuotr.

Viduramžiais pėstininkų riterių bei raitų riterių turnyrai buvo rengiami feodalų iniciatyva pilyse ir mugėse. Į kautynes atvykdavo tiek kalavijo profesionalai – karų ir kautynių veteranai, tiek ir jauni, šlovės ir turtų trokštantys vyrai. Riterių turnyruose buvo kaunamasi dėl įvairių priežasčių – piniginių prizų, garbės, siekiant apginti nugalėtojo reputaciją arba išgarsėti.

Viduramžių riterių turnyrų ir kautynių rekonstrukcijos labai populiarios Europos valstybėse. Turnyrai rengiami kartu su žemių, miestų ir miestelių šventėmis, siekiant atkreipti gyventojų ir lankytojų dėmesį į istorijos paveldą ir tradicijas. Dažnai turnyrus globoja senosios aristokratų ir monarchų giminės.

Daugiau apie Kauno gimimo dienos renginius ir detalią programą rasite šioje „Kas vyksta Kaune“ publikacijoje arba portalo renginių kalendoriuje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.