Kauno gimtadienio proga – nemokamų renginių gausa

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Jau nuo penktadienio prasidės tris dienas truksianti įvairiausio tipo renginių pripildyta šventė – Kauno Hanza dienos. Svarbiausiame metų įvykyje – Kauno gimtadienyje netils Lietuvos ir užsienio muzikos žvaigždžių koncertai, po atviru dangumi nusidrieks vakarėliai ir kitos spalvingos pramogos su šokančiais fontanais bei fejerverkais bei, žinoma, autentišku Hanzos miesteliu.

Gegužės 17-19 dienomis Kaune vienu metu atgims skirtingi laikotarpiai – Hanzos laikų Kauno, tarpukario Kauno ir ateities Kauno. Šventės dalyviai galės pasinerti į plačią pramogų ir kitų veiklų paletės įvairovę, kuri įtiks kiekvienam amžiui ir skoniui. Daug emocijų žada ir finalinis renginio akcentas – sekmadienį vakare 20 val. nuskambės Andriaus Mamontovo koncertas.

Smagus veiksmas nesustabdomai įsisuks Kauno Rotušės aikštėje bei Kauno pilies zonoje. Šiose lokacijose skambės daugybė įvairiausių koncertų, pasirodymus demonstruos geriausi didžėjai. Būtent čia bus galima atsidurti norint pajusti besikeičiančio, europietiško ir demokratiško XXI amžiaus Kauno dvasią. Jau šį penktadienį, gegužės 17 d., scenoje prie Kauno pilies nuo Papilio gatvės pusės, sienas ir klausytojų širdis drebins simfoninio roko merginų grupė iš Ukrainos „Symfomania“. O Kauno gimtadienio šventę prie Laisvės kario skulptūros su griausmu atidarys svečias iš Suomijos – roko sopranas Tarja Turunen.

Tuo tarpu Rotušės aikštėje penktadienio vakarą nuo 18 val. planuojamas grupės iš Ukrainos „Grand Opening“ pasirodymas, kūrybinius proveržius demonstruos „4 Live Project“ iš Latvijos, bei Leon Somov. O po vidurnakčio klausytojams savo muziką scenoje skleis Donatas Montvydas. Taip pat pradžią į siautulingą savaitgalį jau vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį prie Kauno pilies paskelbs vandens, ugnies ir šviesos sukurta misterija bei fejerverkas. Iškart po to laukia šokančių fontanų ir lazerių šou.

Judesio ir energija pulsuojančių oro bangų nestigs ir Vilniaus gatvėje bei Santakos parke. Gegužės 17 d., 17 val., duris visuomenei atvers nauja Sakramento renginių erdvė Švč. Sakramento (studentų) bažnyčioje Vilniaus gatvėje. Čia 18 val. koncertuos VDU Kamerinis orkestras ir solistas – Vilhelmas Čepinskis (smuikas) bus iškilmingai atverta šiuolaikinio meno paroda „r e m i n i s c e n t i a:“. Suplanuota programa ir šeštadienį bei sekmadienį: gegužės 18 d. nuo 12 val. čia vyks viešų diskusijų, chorų pasirodymų, stand’up, bardų muzikos ir šviesų performansų renginiai, gegužės 19 d. nuo 14 val. – renginiai šeimai ir vaikams. Šventovės kiemelyje penktadienį ir šeštadienį vyks „Romuvos“ kino seansai po atviru dangumi.

Renginių programa FB/sakralu 

Šeštadienį nuo vidurdienio Rotušės aikštę užvaldys „Bike Show Millennium“ – teritorija prisipildys motociklų, kurių paradas lėks centrinėmis miesto gatvėmis. Pavakarį prasidės gatvės šokių kovos, o visą dieną čia vyksiančias pramogas vidurnaktį vainikuos Lazerių ir šviesų šou su Dj Burak Yeter.

Kauno pilies zonoje, Papilio gatvės pusėje, gegužės 18 d., bus galima stebėti tarptautines galiūnų varžybas „Pasaulio taurė 2019“, vakare scenoje su Kauno bigbendu pakaitomis pasirodys dainininkė Arina bei Jurgis Bruzga. Įspūdingus reginius susirinkusiesiems dovanos svečiai iš Prancūzijos ugnies pūtikų ir būgnininkų grupė „Armee des Maures“. O nuo 22 val. klausytojai pasiners į muzikinį sūkurį kartu su „Pink Floyd Project Lt“. Šeštadienį Kauno pilies lomoje prie medinio tilto nuo ryto įsikurs Viduramžių miestelis, vyks tarptautinis riterių turnyras Lietuvos kariuomenės karo vado kalavijui laimėti.

Vilniaus gatvėje Kauno gimtadienio svečiai šeštadienį vėl galės tęsti pramogas – jų lauks, įvairios instaliacijos, koncertai, kinas po atviru dangumi, Valančiaus gatvė virs „Turizmo gatve“. Šalia esančioje Švč. Sakramento bažnyčioje vyks chorų pasirodymai, viešos diskusijos. Santakos parke gegužės 18 d., be linksmybių karuselių ir batutų parke planuojamos įvairios ekskursijos ir ekstremalaus sporto festivalis „Santaka Reborn“ Riedučių parke bei paroda ir programa „Nemuno žiedas#Action“.

Viduramžių miestelyje, išsidėsčiusiame prie Kauno pilies medinio tilto, visą šeštadienį vyks riterių turnyrai, lietuviškų ristynių čempionatas, oro akrobatų grupės pasirodymai, žiūrovų apšarvavimas riterių šarvais ir tarpusavio kovos. Taip pat susirinkusiesiems bus galima išbandyti savo jėgas šaltųjų ginklų valdymo rungtyse.

Trečiąją Kauno gimtadienio dieną – sekmadienį nusimato daug garso – Rotušės aikštėje vyks automobilinių garso sistemų galios varžybos „Autoshow 2019“. Automobilių fanai galės paganyti akis į naujausius eksponatus bei senovinius automobilius, motociklus ir kitą techniką. 17 val. scenoje pasirodys legendinės big byto grupės: Kęstutis Ignatavičius ir ex „Aitvarai“, „Elektraband“ bei „Vaizbūnai“. O 19 val. erdvę užvaldys rokenrolas drauge su bardu Leonardu Rinkevičiumi ir grupe „Undarox“.

Prie Kauno pilies iš Papilio gatvės pusės gegužės 19 d., po vidurdienio vyks tarptautinis raitų riterių turnyras, vakare dangų raižys akrobatinių skrydžių grupės „Anbo“ programa, skirta Lietuvos aviacijos šimtmečiui paminėti.

Kauno pilies lomoje, nuo Papilio gatvės pusės, Viduramžių miestelyje intensyviai vyks riterių turnyrai, senovinio šokio grupės „Saltus Gladii“, Prancūzijos būgnininkų ir fakyrų trupės „Freres Lumiere“ pasirodymai ir kitos interaktyvios veiklos. Prie medinio tilto sekmadienį taip pat bus ne mažiau veiksmo: nuo vidurdienio čia įsikurs interaktyvi viduramžių kovų arena žiūrovams, prie trapecijos kraują kaitins oro akrobatų grupės „Insomis“ numeriai. Sekmadienio Sakramento programa bus skirta šeimai ir vaikams. Santakos parką nuo ryto užlies veiksmas, kuriame – edukacijos, įvairūs pasirodymai bei krepšinio turnyras „Sporto spalvos 3×3“ ir kitos pramogos.

20 val. Kauno pilies vidiniame kieme, prie Laisvės kario skulptūros, skambės Andriaus Mamontovo ir grupės kūriniai.

Visų Kauno gimtadienio renginių programą rasite čia.

55 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Susidūrimas Partizanų gatvėje – į įvykio vietą skubėjo medikai

L. Norkevičienė, D. Zvonkus ir LSMU choras „Neris“ siunčia jausmingą žinutę kauniečiams

Jonavos gatvėje kaunietis negalėjo ramiai praeiti pro dviratį

P. Motiejūnas apie „Žalgirio“ viltis palaidojusį sprendimą: iš esmės net nebalsavome

Oro uostuose ir pasienyje netikrins dėl koronaviruso: atvykstantieji turės tirtis mobiliuosiuose punktuose

Kauno pareigų laimikis: vairuotojas „užmiršęs“ saugų greitį mieste lėkė lyg magistralėje

Teismas nušalino 3 Kauno pareigūnus įtariamus paėmus kyšį

Vyriausybė paskirstė virš 30 milijonų eurų kelių projektams

Darbdaviai per karantiną buvo dosnūs: 23 įmonės darbuotojams mokėjo daugiau nei 10 tūkst. eurų

A. Veryga: karantiną bus siūloma tęsti