Nauja iniciatyva buria Panemunės mikrorajono gyventojus

A. Čiukšio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vasarą Panemunės mikrorajonas klegi nuo iš viso Kauno atvykstančių poilsiautojų balsų, kurie mina dviračius, bando naujus takus riedučiais ar tiesiog išeina pasivaikščioti.Tačiau atėjus žiemai, pasidaro šiek tiek liūdna, nes kitų rajonų gyventojai mieliau šildosi namuose, o vietiniai taip pat retai pasirodo.

Tam, kad Panemunė būtų gyva ištisus metus ir joje aktyviai veiktų bendruomenės nariai, du Panemunės gyventojai Ieva Kinčiūtė ir Kęstutis Žižys kartu pasidalijo idėjomis ir taip gimė iniciatyva „Yrą ką veikti Panemunėje“.

Iniciatyvos tikslas – aktyvinti Panemunės bendruomenę, įtraukti jos narius į bendras veiklas, informuoti apie vykstančius renginius ir suteikti galimybę labiau pažinti žmones, kurie gyvena šalia.

Gruodžio 13 dieną iniciatyva startavo su pirmu, prieššventiniu renginiu „Kalėdinių vainikų dirbtuvės“. Renginį sutiko finansuoti Panemunės bendruomenė, skirdama „Alnelis deviniaragis“ projekto lėšas, todėl panemuniečiai buvo kviečiami nusipinti kalėdinius vainikus visiškai nemokamai.

„Nors siūlomas renginys buvo nemokamas, suburti mikrorajono gyventojus buvo nelengva užduotis. Teko sipriai pasukti galvą ir daug eksperimentuoti, kol supratome, kas geriausiai veikia ir kaip priartėti prie mikrorajone gyvenančių žmonių“, – atvirauja organizatoriai.

Nepaisant to, sako jie, rezultatas džiugino, renginys subūrė net 12 aktyviausių panemuniečių, kurie noriai įsitraukė į kūrybinį procesą, dalijosi puikia nuotaika, bendravo vieni su kitais ir patys save nustebino galutiniu rezultatu.

Gyventojai palaikė šią iniciatyvą ir išreiškė norą prisidėti prie kitų panašaus pobūdžio renginių organizavimo.

„Šią vainikų dirbtuvių iniciatyvą vertinu kaip stiprėjančios Panemunės bendruomenės požymį, o tai yra labai sveikintina ir džiugu! Šventinę nuotaiką ir bendruomeniškumo jausmą kuriamės patys, todėl natūralu, kad norisi daugiau panašių idėjų. Ir ne tik įsitraukti, bet ir pasiūlyti. Renginys buvo ir smagus, ir kokybiškas – kalėdinius vainikus pasigaminome tikrai dailius ir kūrybiškus“, – džiaugėsi dirbtuvių dalyvė Giedrė.

„Labai džiaugiuosi, kad daugėja visuomenėje sąmoningumo ir bendruomeniškumo. Panemunėje vykęs renginys tik patvirtina, kokia svarbi bendrystė, susitelkimas, kartu mes galime labai daug. Norėtųsi tikėti, kad šio bendruomeniškumo mūsų visuomenėje tik daugės“, – pridūrė Eglė.

Pasak iniciatyvos rengėjų, dirbtuvių dalyvių atsiliepimai ir palaikymas skatina ir toliau vystyti Panemunės bendruomenės aktyvinimo iniciatyvas.

„Tikime, kad artimiausiu metu pasiūlysime veiklų į kurias pakviesime net ir kitų mikrorajonų gyventojus. Galbūt sulaukę sniego suorganizuosime žiemos olimpines arba slidinėjimą lygumų slidėmis“, – viliasi Ieva ir Kęstutis.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kiek tarp kandidatuojančių į Kauno merus yra tikrų kauniečių?

Vilijampolėje automobiliu važiavę ir policijai nesustoję vyrai bandė atsikratyti narkotikų

Pradedamas naudoti naujas prietaisas: pasą bus galima gauti per itin trumpą terminą

Apvogtų automobilių savininkams sužibo viltis – pareigūnai kviečia atsiliepti

Kėdainių krematoriumą valdanti įmonė ruošiasi plėtrai

Rekordinis skaičius dviratininkų Kaune „nupiešė“ Lietuvos kontūrą

Išaiškėjo visi pretedentai į prezidentus – jų 15

Kaune eismą paralyžiuoja avarijos – prireikė ir medikų pagalbos (papildyta)

V. Matijošaitis apsisprendė – pasirinko Kauną (papildyta)

Kauno mero darbo kabinete – skubi spaudos konferencija (tiesioginė transliacija)