Norima didinti minimalią algą, darbdaviai nepritaria – Kas vyksta Kaune

Norima didinti minimalią algą, darbdaviai nepritaria

BNS 2016/05/18 10:21
R.Tenio nuotr.

Trišalė taryba siūlo nuo liepos mėnesio padidinti minimalią mėnesio alga (MMA) didinti 30 eurų iki 380 eurų, tačiau darbdaviai su tuo nesutinka.

Trišalės tarybos posėdyje antradienį nuspręsta Vyriausybei teikti išvadas dėl MMA didinimo, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Trišalė taryba pernai svarstė MMA didinimo klausimą 2016 metais ir buvo sutarta tai daryti dviem etapais. Nuo šių metų pradžios MMA padidinti iki 350 eurų, o nuo liepos 1 dienos – iki 380 eurų. Todėl būtų neetiška žengti žingsnį atgal ir priimti kitokį sprendimą“, – pranešime sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Profesinių sąjungų atstovai Trišalėje taryboje pritarė MMA didinimui, anot ministerijos, tam neprieštaravo ir darbdaviai, tačiau pastarųjų nuomonė dėl MMA didinimo datos išsiskyrė.

Apie ketinimus nuo liepos padidinti MMA iki 380 eurų premjeras Algirdas Butkevičius pranešė dar pernai spalį. Tuomet jis teigė, kad toks sprendimas valdančiųjų politinės tarybos posėdyje buvo priimtas vieningai, o tam 2016 metų biudžete prireiks 20-24 mln. eurų.

Šių metų kovą Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos Lietuvoje metu jos vadovas Christophas Klingenas (Kristofas Klingenas) rekomendavo pristabdyti pastaraisiais metais itin dažnai didintos MMA kėlimą, o A.Butkevičius teigė, kad į tokias TVF pastabas bus atsižvelgta.

Darbdaviai nepritaria

Apie planus išgirdę darbdaviai MMA didinimui nuo liepos – Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos vadovas sako, jog neištirta, ar smulkus verslas galėtų didinti minimalią algą, be to, šis sprendimas dabar būtų susijęs su Seimo rinkimais. Danas Arlauskas mano, jog MMA galima būtų didinti nebent nuo kitų metų.

„Situacija yra tokia, kad mes nepriėmėme vieningo sprendimo, nes mes galvojame, kad šitas klausimas per daug susietas su rinkimais. Trišalėje taryboje kažkada buvo sutarta, kad minimalios mėnesinės algos didinimas turi būti susietas su analize, ar tam tikri verslo segmentai, dabar kalbu apie regioninį smulkų verslą, ar jis bus pajėgus mokėti. Tokios normalios analizės nebuvo atlikta. Šiandien nesame pasiruošę pritarti“, – BNS sakė konfederacijos generalinis direktorius D. Arlauskas.

Jo teigimu, galima būtų mąstyti apie MMA didinimą nuo 2017 metų, tačiau kokiu dydžiu, priklausytų nuo verslo pajėgumų analizės.

„Manau, kad kai spręsime socialinį modelį, tai galėsime kelti ir MMA klausimą. Dabar daug neaiškumų, ar bus Garantinis fondas, ar nebus jo, ar padidės darbdaviams našta. Yra daug neatsakytų klausimų“, – kalbėjo D.Arlauskas.

Apie ketinimus nuo liepos padidinti MMA iki 380 eurų premjeras Algirdas Butkevičius pranešė dar pernai spalį. Tuomet jis teigė, kad toks sprendimas valdančiųjų politinės tarybos posėdyje buvo priimtas vieningai, o tam 2016 metų biudžete prireiks 20-24 mln. eurų.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos Lietuvoje vadovas Christophas Klingenas (Kristofas Klingenas) šiemet kovą rekomendavo pristabdyti MMA kėlimą, o A.Butkevičius teigė, kad į tokias TVF pastabas bus atsižvelgta.

Paskutinį kartą MMA 25 eurais iki 350 eurų padidinta šių metų pradžioje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA