„Žalgiris” namuose susitvarkė su „Juventus” pasipriešinimu | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris” namuose susitvarkė su „Juventus” pasipriešinimu

Kauno „Žalgiris“ pasiekė antrąją pergalę per dvi dienas „Tete-e-Tete Casino-LKL“ pirmenybėse. Sekmadienį kauniečiai „Žalgirio“ arenoje nugalėjo Utenos „Juventus“ komandą 90:78 (28:15, 22:15, 17:30, 23:18). Tai buvo septynioliktoji kauniečių pergalė per aštuoniolika LKL rungtynių.

Pirmą žalgiriečių ataką rezultatyviai užbaigė gražų perdavimą iš Iano Vougiouko gavęs Edgaras Ulanovas, netrukus taškų kraitį atsidarė ir pats perdavimo autorius, o perėmęs kamuolį vienas visą varžovų gynybą įveikė Mantas Kalnietis – 6:2. Kėliniui įsibėgėjus prabilo ir toliašaudė artilerija: tritaškius smeigė M.Kalnietis, Martynas Pocius ir E.Ulanovas, dvitaškį pridėjo Paulius Jankūnas ir skirtumas tarp komandų jau buvo dviženklis – 19:9. Mantas tritaškiu įsirašė aštuntąjį tašką, atliko nuostabų perdavimą nuo suolo pakilusiam Martynui Sajui bei šeimininkų pranašumas dar labiau išaugo – 24:9. Uteniškiai ketvirčio pabaigoje kiek pagerino veiksmus puolime, tačiau mažinti atotrūkio jiems neleido pasižymėję E.Ulanovas ir Olivier Hanlanas – 28:15.

Antrojo kėlinio pradžioje taikliai iš vidutinio nuotolio metė komandos kapitonas P.Jankūnas, tritaškį įskraidino Lukas Lekavičius – 33:19. Lietuvos čempionų pranašumas tik augo: baudos aikštelėje dominavo I.Vougioukas, kuriozinę ataką tritaškiu vainikavo O.Hanlanas ir kauniečiai savo kraityje jau turėjo dvigubai daugiau taškų – 38:19. Du kamuolius puolime nusiėmęs dvitaškiu pirmuosius taškus pelnė Brockas Motumas, baudas sumetė M.Kalnietis (42:24). Galingai pirmoje rungtynių pusėje finišavo M.Sajus, drebinęs krepšio konstrukciją dėjimu ir per dvi minutes surinkęs 6 taškus, pastarajam perėmus kamuolį pasižymėjo M.Pocius – 50:30.

Po didžiosios pertraukos geriau startavo uteniškiai, kurie kirpo atsilikimą iki penkiolikos – 50:35. Tiesa, ilgai netrukus savo atsaką sudavė ir „Žalgirio“ krepšininkai: du taškus įsirašė P.Jankūnas, tolimą bombą įskraidino M.Pocius – 55:35. Prie baudų metimų linijos stojo rezultatyviausias karjeros rungtynes LKL pirmenybėse žaidžiantis M.Sajus ir pražangą išprovokavęs M.Pocius (59:44), bet tolimų šūvių dėka pastebimai priartėjo varžovai, tad sunerimęs pasitarimą sušaukė Gintaras Krapikas – 59:50. Po jos reikalus tvarkyti ėmėsi kamuolį puolime ėmėsi ir dėjimą viena ranka užbaigęs M.Sajus, baudas sumetė P.Jankūnas ir E.Ulanovas (65:51). Kiek vėliau taškų kraitį atsidarė Siimas-Sanderis Vene, o kėlinį užbaigė iš aikštės vidurio sėkmingai kamuolį paleidęs „Juventus“ puolėjas Chavaughnas Lewisas – 67:60.

Lemiamą kėlinį Lietuvos čempionams atidarė svarbiu metu tritaškį realizavęs P.Jankūnas, netaiklų komandos draugo metimą kartojo I.Vougioukas – 72:64. Antrą dieną paeiliui žaidžiančių kauniečių metimai tiesiog išsisukdavo iš krepšio, tuo tarpu kitoje aikštelės pusėje vyravo kovingos nuotaikos (73:69). Visgi, pajutę varžovų kvėpavimą žalgiriečiai pagerino darbą gynyboje, puolime vis atrasdavo I.Vougiouką, tritaškį smeigė E.Ulanovas, prasiveržimu prie dviženklės persvaros sugrąžinimo prisidėjo M.Pocius – 83:71. Tiesa, Utenos komanda ginklų nesudėjo ir netrukus kirpo deficitą iki šešių (84:78). Po G.Krapiko nurodymų „Žalgiris“ ramiai užbaigė rungtynes: tritaškiais baudė L.Lekavičius ir E.Ulanovas bei buvo pasiekta septynioliktoji pergalė vietiniame fronte – 90:78.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 17 (3/4 trit., 2 per. kam.), M.Pocius 13, P.Jankūnas 12 (3 per. kam.), M.Sajus 12 (5/6 dvit.), I.Vougioukas 11 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blk.), M.Kalnietis 10 (5 rez. perd.), L.Lekavičius 6, O.Hanlanas 5, S.Vene 2, B.Motumas 2.

„Juventus“: R.Alijevas 18 (5/6 dvit., 7 rez. perd., 2 per. kam.), S.Butterfieldas 14 (5 atk. kam., 2 per. kam.), C.Lewisas 14 (3/3 trit., 4 rez. perd., 2 per. kam.), E.Želionis 13 (5/7 dvit.), A.Urbutis 12.