Kauno „Žalgiris“ įveikė Lenkijos čempionus – Zielona Guros „Stelmet“ | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ įveikė Lenkijos čempionus – Zielona Guros „Stelmet“

Eurolygos varžybos vėl pritraukė tūstančius žiūrovų sirgti už mėgstamą komandą. Šį vakarą „Žalgirio“ arenoje kauniečiai pasitinko svečius iš Lenkijos. Abejos komandos – savo šalių čempionės. Kauno „Žalgiris” įveikė lenkus rezultatu 67:56.

Zielona Guros „Stelmet“ į Eurolygą sugrįžo po metų pertraukos. Atėmę Lenkijos čempionų titulą iš Zgoželeco „PGE Turow“ klubo ir pirmą kartą laimėję Lenkijos taurę Zielona Guros krepšininkai bando įrodyti, kad jie verti būti tarp stipriausių Europos ekipų.

Lenkijos pirmenybėse šį sezoną Zielona Guros ekipa rimtesnio pasipriešinimo kol kas nesulaukė. Per šešis turus „Stelmet“ laimėjo visas rungtynes vidutiniu 13,3 taško skirtumu ir pirmauja nacionaliniame čempionate, todėl tampa rimta konkurente Kauno „Žalgirio“ ekipai.

Susitikimo pradžioje Lietuvos čempionai puikiai išnaudojo aukštaūgius Paulių Jankūną ir Ianą Vougiouką, tačiau vis pasižymėti pavykdavo ir svečių komandai – 4:4. Susikūrus pranašumą greitajame puolime tritaškį iš krašto smeigė Mantas Kalnietis, krepšio link prasibrovė I.Vougioukas, o po reklaminės minutės pertraukėlės graiko itin tikslų perdavimą taškais pavertė Renaldas Seibutis – 11:8. Žalgiriečiai nesustojo ir puikiai besidarbuodami gynyboje nepastebimai didino atotrūkį: keturiais taškais savo kraitį pildė P.Jankūnas, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo M.Kalnietis (17:10). Tiesa, paskutinės minutės atkarpą geriau sužaidė „Stelmet“ ir iš solidžios kauniečių persvaros beliko trys taškai – 17:14.

Antrajame kėlinyje „Žalgiriui“ pirmųjų taškų teko kiek palūkėti, kol galų gale ledus pralaužė pražangą išprovokavęs I.Vougioukas – 19:16. Pasinaudoję buksuojančiu šeimininkų puolimu varžovai buvo persvėrę rezultatą (19:20), tačiau tuomet tolimą bombą įsūdė Olivier Hanlanas, o į priekį nuskuodęs pasižymėjo Martynas Pocius – 24:20. Kauniečiai apsukų nemažino ir po pasitarimo: tritaškį įskraidino perdavimą iš Luko Lekavičiaus gavęs P.Jankūnas, lygiai tuo pačiu varžovus baudė ir su sirena tris taškus pelnęs O.Hanlanas – 30:22. Nors Lenkijos čempionų puolimas ir atsigavo, priartėti jiems neleido antrą tolimą šūvį pataikęs M.Kalnietis bei baudos aikštelėje pasipriešinimo nesulaukęs I.Vougioukas – 36:29.

Trečiąjį ketvirtį pradėjo meistriškai arčiau krepšio sužaidęs komandos kapitonas P.Jankūnas, po gerai išpildyto derinio savo trečią tritaškį įsūdė M.Kalnietis – 41:31. Nors pirmą rungtynių dalį „Stelmet“ baigė be tolimų šūvių, šįkart vos per minutę jie įmetė du iš eilės bei minutės pertraukėlės staigiai prašė Gintaras Krapikas (41:37). Po jos nuostabų pasirodymą tęsė P.Jankūnas, o M.Kalnietis, tiksliai įvertinęs situaciją, atidavė kamuolį po krepšiu įkirtusiam R.Seibučiui – 45:39. Susirinkusių žiūrovų džiaugsmui baudas sumetė Robertas Javtokas (47:41), bet keturiais taškais į tai atsakė svečiai – 47:45. Pajutę varžovų kvėpavimą į nugarą kauniečiai įjungė aukštesnę pavarą: be klaidų krepšį atakavęs R.Javtokas surinko penkis taškus, iš toli pataikė O.Hanlanas ir pasitarimą jau šaukė Lenkijos čempionai – 55:47. Bangavusi „Žalgirio“ arena neleido šeimininkams atsipalaiduoti: sau įprastu stiliumi taškų kraitį atsidarė L.Lekavičius ir prieš lemiamą ketvirtį žaliai-balti turėjo apčiuopiamą pranašumą – 57:49.

Paskutinė rungtynių atkarpa vyko pagal kauniečių scenarijų: kieta gynyba, ilgos atakos puolime, tad įpusėjus kėliniui skirtumas tarp komandų nebuvo itin pakitęs – 61:52. Pirmus taškus iš žaidimo Lietuvos čempionams pelnė aikštėje pasirodęs P.Jankūnas, gražių judesių arsenalą pademonstravęs taškus įsirašė M.Kalnietis (65:54). Per likusias dvi minutes nieko netikėto neįvyko, iš vidutinio nuotolio atsilošęs taikliai krepšį atakavo R.Javtokas ir Lietuvos čempionai ramiai pasiekė pirmą pergalė Eurolygoje savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 67:56.