Turto banko aukcione parduoti 2 objektai virs senelių namais: vienas iš pastatų – Kauno rajone – Kas vyksta Kaune

Turto banko aukcione parduoti 2 objektai virs senelių namais: vienas iš pastatų – Kauno rajone

Turto banko nuotr.

Šį pavasarį Turto banko aukcione Klaipėdos ir Kauno rajonuose parduoti ilgą laiką nenaudoti pastatai virs senelių ir socialinio užimtumo namais. Taip nusprendė pastatus įsigiję pirkėjai, kurie pažymi, kad Lietuvoje trūksta patalpų, kuriose būtų teikiamos kokybiškos socialinės paslaugos. Abu pirkėjai planuoja, kad jau po 2 metų atnaujinti statiniai galės atverti duris klientams, rašoma Turto banko pranešime žiniasklaidai.

Išskirtiniai namai kuriami nuoširdumu

Vieni senelių namai kursis Kauno rajone, Žiegždrių kaime. Čia esantį 1966 m. buvusios ligoninės pastatą įsigijo senelių namų veiklą vykdanti įmonė „Marios jaukumo“, kurios vadovas Lukas Ližaitis sako, kad tokiam žingsniui paskatino sėkmingai vykdoma veikla ir poreikis plėtrai. Jis priduria, kad Turto banko aukcione įsigyto pastato patrauklumą padidino ir tai, kad objekto paskirtis buvo susijusi su gydymu, o pro langus atsiveriantis vaizdas – atpalaiduojantis.

„Pastatas apsuptas pušyno, netoli Kauno marios, aplinka iš tiesų labai rami. Kitas svarbus aspektas – susisiekimo infrastruktūra. Šis objektas nedaug nutolęs nuo Kauno centro, jį patogu pasiekti tiek automobiliu, tiek viešuoju transportu, kadangi netoliese įrengta viešojo transporto stotelė“, – sako L. Ližaitis.

Daugiau nei 1611 kv. m ploto pastato atnaujinimui prireiks ne tik darbščių rankų, bet ir investicijų. Tačiau, pasak L. Ližaičio, svarbiausia žiūrėti ne į pinigus, o į siekiamą tikslą. Pašnekovas pažymi, kad augantis tokių namų poreikis mažina kokybės kartelę. Būtent į kokybę didžiausią dėmesį ir kreipia pirkėjas.

„Senelių namų poreikis sparčiai auga, o tai reiškia, kad atsiranda įstaigų, kurios teikia paslaugas vien tam, kad suteiktų vietą. Tokie namai nesikeičia, sąlygos negerėja, todėl nenorime skubėti, norime viską padaryti taip, kad patys galėtumėm didžiuotis savo sukurtais namais, kaip jau didžiuojamės pirmaisiais. Per savo darbo patirtį supratome, kad nuoširdžiu darbu sukurti ir padorumo vedini senelių namai tampa išskirtiniais namais, tuo įsitikinti leidžia gyventojų artimųjų atgalinis ryšys mums. Tai turi būti vieta, kur senjorai gyvena ne todėl, kad neturi kito pasirinkimo, o todėl, kad nori čia gyventi“, – pažymi L. Ližaitis.

Per metus parduodama šimtai objektų

Per praėjusius metus Turto bankas aukcionuose pardavė 668 įvairius valstybei nereikalingus nekilnojamojo turto objektus ir gavo beveik 60 mln. eurų pajamų. Tai yra didžiausia pardavimų suma Turto banko veiklos istorijoje. Dalis gautų pajamų pervesta į valstybės biudžetą, kita dalis paskirstyta turto atnaujinimo projektams.

Per artimiausius trejus metus Turtu bankas planuoja parduoti valstybei nereikalingo turto už 120 mln. eurų. Gautos lėšos, kartu su ES parama ir valstybės perskolintomis lėšomis bus investuojamos į valstybės pastatų statybą, atnaujinimą, pritaikymą neįgaliesiems, energetinio efektyvumo ir energijos gamybos priemones.

Apie Turto banką

Turto bankas – tai valstybės įmonė, kurioje akcininko teises įgyvendina Finansų ministerija. Įmonė siekia efektyvinti valstybės turtą, mažinti jo plotą, paliekant tik valstybės veiklai reikalingus pastatus. Turto bankas centralizuotai valdo apie 700 tūkst. kv. m administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto, jį atnaujina, investuoja į naujų pastatų statybą. Vieni pagrindinių įmonės strateginių tikslų yra didinti statinių tvarumą, investuoti į atsinaujinančią energiją, mažinti energijos sąnaudas ir CO2 emisiją.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA