Kultūros dienos proga pagerbti rajono kultūros darbuotojai: kultūros smaragdas – architektui G. Prikockiui – Kas vyksta Kaune

Kultūros dienos proga pagerbti rajono kultūros darbuotojai: kultūros smaragdas – architektui G. Prikockiui

KRS nuotr.

Balandžio 15-osios vakarą, minint Kultūros dieną, Raudondvario dvare buvo pagerbti Kauno rajono kultūros darbuotojai, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime. Daugiausiai ovacijų šįkart skambėjo architektui Gintarui Prikockiui – už ypatingus nuopelnus kultūrai jam įteikta „Kultūros smaragdo“ premija. Kauno rajono savivaldybė šį apdovanojimą teikia nuo praėjusių metų.

Jautrumas paveldui

G. Prikockis įvertintas už reikšmingą indėlį į istorinių pastatų, paminklų ir vietovių atgaivinimą, sutvarkymą, jautrumą paveldo aplinkai ir sėkmingą integravimą į šiuolaikinės visuomenės gyvenimą, už svarų indėlį kuriant naujus traukos taškus Kauno rajone.

Architektas rengė Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios restauravimo ir aplinkos sutvarkymo projektus. Atgimusi gotikinė bažnytėlė ir šalia jos įrengta aikštė tapo vienu stipriausių Pakaunės krašto traukos centrų. Bažnyčia tarnauja ne tik tikintiesiems, bet ir kultūrai, turizmui, aktyviam poilsiui. Čia vyksta Šv. Jono Krikštytojo atlaidai, aitvarų festivalis „Tarp Žemės ir Dangaus“, „Kaunas Jazz“, Pažaislio muzikos festivalių koncertai, rengiamos parodos, bendruomenės šventės.

G. Prikockis taip pat paruošė Zapyškio keleivių paviljono ir informacinio centro projektą. Naujasis pastatas, kurio statybos prasidės šiais metais, bus šiuolaikiškas, stikliniais fasadais, tapytomis lubomis, kurios bus matomos ir iš Nemuno pusės atvykstantiems lankytojams.

„Tarptautinė kultūros diena primena mums, kokia kūrybinga ir įvairi yra mūsų kultūros bendruomenė, o jos siekis augti ir tobulėti yra didžiausias turtas. Dėkoju visiems už įdėlį į mūsų krašto žmonių dvasinę gerovę“, – su švente sveikino Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Kuria meno tradicijas

Renginio vedėjas Paulius Skučas ant scenos pakvietė dar septynis kultūros darbuotojus, kuriems meras įteikė Kauno rajono kultūros smaragdinio švyturio apdovanojimus. Už profesionalų, kūrybišką darbą, teatro tradicijų sklaidą, bendruomenės telkimą buvo pagerbta Garliavos kultūros centro režisierė, renginių organizatorė Zita Butiškytė. Už aktyvią ir kūrybingą veiklą, puoselėjant ir skleidžiant chorinio meno tradicijas, ir Kauno rajono reprezentavimą Lietuvoje ir užsienyje – Samylų kultūros centro meno vadovė Laimutė Dzedaravičienė.

Už pasiekimus kultūros srityje bei tarptautinį pripažinimą įvertintas dailininkas Antanas Obcarskas.

Kauno rajono muziejaus Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejaus muziejininkė Vida Sniečkuvienė apdovanota už kultūros paveldo puoselėjimą, šiaudinių sodų tradicijos gaivinimą, sklaidą bei pripažinimą Lietuvoje ir už sėkmingą darbą įtraukiant šiaudinius stogus į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą bei atstovavimą Lietuvai finalinėje sesijoje Botsvanoje.

Už profesionalaus meno sklaidą ir ilgalaikį bendradarbiavimą organizuojant Kauno rajono renginius smaragdiniai švyturiai įteikti Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovui Egidijui Stancikui, Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovui Benjaminui Želviui ir Kauno valstybinės filharmonijos vadovui Justinui Krėpštai.

V. Makūnas padėkos raštais ir atminimo medaliais apdovanojo dar 12 pasižymėjusių kultūros darbuotojų.

Prisiminė Juozą Naujalį

Šventinio renginio metu buvo pristatyta šią vasarą vyksianti 100-mečio dainų šventė „Kad giria žaliuotų“ bei prisimintas šios šventės patriarchas kompozitorius Juozas Naujalis. Dainų šventėje Kauno rajonui atstovaus tūkstantis mėgėjų meno kolektyvų dalyvių. Jubiliejinę šventę sudarys 14 didelių renginių, jų metu skambės tiek „Aukso fondo“ kūriniai, tiek nauja, dar niekur nerodyta programa.

Šventės metu merui buvo įteiktas jubiliejinės dainų šventės ąžuoliukas, kuris bus pasodintas Raudondvario dvare. Šis ąžuolas ateinančius šimtmečius savo šakomis apglėbs visus savo tautos tradicijas saugančius kūrėjus. Dainų šventės ąžuolai bus sodinami kiekvienoje savivaldybėje, taip sukuriant šimtmečio ąžuolų girią.

Kultūros dienos proga įspūdingą koncertą pakaunės menininkams dovanojo atlikėjas Kastytis Kerbedis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA