Teismas itin žiauriai žmogų nužudžiusiam kauniečiui paskyrė bausmę – Kas vyksta Kaune

Teismas itin žiauriai žmogų nužudžiusiam kauniečiui paskyrė bausmę

Asociatyvi / T. Vinicko nuotr.

Šiandien Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį kauniečiui A. L. už tai, kad jis 2022 m. spalio 6 d. apie 1 val. gyvenamojo namo kieme Kaune, tarpusavio konflikto metu tyčia mažiausiai 12 kartų suduodamas smūgius rankomis ir kojomis nukentėjusiajam į galvos, rankų, kojų sritis bei kojomis užšokdamas ant nukritusio nukentėjusiojo galvos, tyčia mažiausiai 24 kartus peiliu smogdamas nukentėjusiajam į rankų, krūtinės, nugaros sritis, nuo ko nukentėjusysis LSMUL Kauno klinikose mirė, suvokdamas, kad suduodamas daugybinius smūgius rankomis, kojomis ir peiliu nukentėjusiajam asmeniui sukels dideles fizines kančias, tyčia itin žiauriai nužudė kitą žmogų.

Teisme kaltinamajam buvo siūloma duoti parodymus bei pareikšti savo poziciją dėl kaltinimo, tačiau A. L. parodymus duoti atsisakė, todėl teisme buvo perskaityti jo ikiteisminio tyrimo metu duoti parodymai, kuriuose A. L. tik nurodė, kad visą dieną prieš įvykį jis vartojo alkoholinius gėrimus, svaiginosi rūkydamas kanapes, o vakare apie 20 val. savo tėvų namuose susitiko su D. P. Jie kelias valandas abu vartojo stiprius alkoholinius gėrimus, o nakties metu abu nuėjo į naktinę parduotuvę. Kaltinamasis patvirtino, kad buvo jau stipriai apsvaigęs, todėl neprisimena tolimesnių įvykių, tačiau nurodė, jog peilio jis neturėjo, jokių asmenų nemušė ir nežalojo.

Teismas nustatė, kad buvo kilusi konfliktinė situacija tarp neblaivių asmenų prie baro, kurioje dalyvavo kaltinamasis su D. P. bei nukentėjęs G. E. – tokias aplinkybes nurodė liudytojai, rašoma Kauno apygardos teismo internetinėje svetainėje.

Apžiūros protokolas patvirtino, kad po įvykio apžiūrėjus A. L. gyvenamą kambarį tarp kitų daiktų buvo rasta mėlynos ir juodos spalvų striukė su rausvos spalvos dėmėmis, peilis juodos spalvos rankena su raudonos spalvos dėmėmis. Biologinės ekspertizės išvada patvirtino, kad ant šio peilio rasti biologiniai pėdsakai, kurių genotipas sutampa su kaltinamojo genotipu, taip pat žmogaus kraujas, kurio genotipas sutampa su nukentėjusiojo genotipu, o tai leido teismui padaryti išvadą, jog būtent šiuo peiliu A. L. sužalojo G. E., padarydamas jam mirtį sukėlusius sužalojimus.

Už itin žiaurų žmogaus nužudymą teismas A. L. skyrė 15 metų laisvės atėmimo bausmę.

Teismas priteisė iš kaltinamojo nukentėjusiojo žmonai 50 000 Eur neturtinės, o motinai – 30 000 Eur neturtinės žalos ir 1 716,80 Eur turtinės žalos atlyginimui. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyriui priteista 2 015,29 Eur turtinės žalos atlyginimui.

Be to, valstybės naudai iš A. L. bus išieškota Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos patirtos išlaidos: už advokatės atstovavimą nukentėjusiajai teisme – 358,75 Eur; už advokatės kaip kaltinamojo gynėjos dalyvavimą teisme – 833,33 Eur.

Nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA