Oficialu: Kauno centriniame pašte steigiamas Nacionalinis architektūros institutas | Kas vyksta Kaune

Oficialu: Kauno centriniame pašte steigiamas Nacionalinis architektūros institutas

BNS / Augustas Stankevičius 2023/12/20 19:57
R. Tenio nuotr.

Vyriausybė trečiadienį pritarė Kultūros ministerijos siūlymui įsteigti Nacionalinį architektūros institutą (NAI).

Naujoji įstaiga bus įkurta Kauno centrinio pašto patalpose, o savo veiklą pradės nuo kitų metų sausio. Vis tik Kultūros ministerija pabrėžia, kad visa apimtimi veikti NAI galėtų tik sutvarkius minėtą pastatą. Tą padaryti planuojama 2027 metais.

Planuojama, kad institutas organizuos architektūros meno ir architektūros paveldo parodas, seminarus, paskaitas, kitus renginius, steigs architektūros meno apdovanojimus, sieks įtraukti visuomenę į miestų planavimo procesus, rinks ir pristatys visuomenei aktualią statistinę architektūros meno informaciją.

Naujoji biudžetinė įstaiga taip pat turėtų vykdyti architektūros meno ir paveldo tyrimus, leisti ir platinti tiriamuosius, edukacinius, informacinius ir reklaminius leidinius, publikacijas, pristatyti Lietuvos architektūrą užsienyje.

Anot Kultūros ministerijos, įsiteigiant NAI siekiama „ugdyti visuomenės sampratą apie architektūros meną ir architektūros paveldą, atskleisti jo ištakas, savitumą, kultūrinę vertę, ryšius su pasaulio kultūros ir meno procesais, skatinti visuomenės aktyvumą dalyvaujant kokybiškos aplinkos formavime“.

Planuojama, kad Architektūros institutas turės iki 20 pareigybių.

Ateinančių metų įstaigos biudžete jau numatyta 111 tūkst. eurų įstaigos veiklos pradžiai. 2024 metais Kultūros ministerija ketina didinti šias lėšas atsižvelgiant į darbuotojų priėmimo grafiką ir vykdomas veiklas.

Institutui pradėjus veikti rekonstruotame Kauno centriniame pašte, planuojama, kad jis iš patalpų nuomos ir paslaugų gaus apie 300 tūkst. eurų pajamų per metus, kurie galės būti nukreipti įstaigos veiklai, pastato išlaikymui ir darbuotojų atlyginimams.

Įstaigos išlaikymo išlaidos jai visiškai įsisteigus turėtų siekti apie 650 tūkst. eurų per metus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA