Kaune ketvirtą kartą vyks „Oktoberfestas“: dviejų dienų festivalyje lankysis karališkosios šeimos atstovai | Kas vyksta Kaune

Kaune ketvirtą kartą vyks „Oktoberfestas“: dviejų dienų festivalyje lankysis karališkosios šeimos atstovai

„Oktoberfestas“ / I. Gaižausko nuotr.

Visi norintys smagiai praleisti laiką kviečiami palydėti pirmąjį rudens mėnesį su gera nuotaika ir vokiškomis tradicijomis – rugsėjo 22 ir 23 d. vyks „Volfas Engelman“ bravoro organizuojama „Oktoberfesto“ šventė. Festivalis Kaune rengiamas jau ketvirtą kartą, o šiemet, pasak organizatorių, laukia dar daugiau staigmenų, tarp jų – ir karališkosios šeimos vizitas.

Bravoro aludarystės kompetencijų centro koordinatorės Audronės Saulėnienės teigimu, bravoras dviem dienoms taps tikru bavariškų tradicijų centru.

„Anksčiau mūsų organizuojamas „Oktoberfestas“ trukdavo vieną dieną, tačiau supratome, kad tiek laiko linksmybėms nepakanka – mėgautis bavariškomis tradicijomis norisi ilgiau. Todėl šiemet ir vėl nusiteikite rimtai pasilinksminti – kaip ir kasmet, festivalio nuotaiką kurs bavariškos muzikos atlikėjai „Allegretto“, o šiemet muzikantų gretas papildys ir publiką pučiamųjų instrumentų garsais šokdins „Old City Band“ grupė iš Klaipėdos, kuri specialiai „Oktoberfestui“ paruoš vokiškų dainų repertuarą. Žinoma, nebus apsieita ir be tradicinių vokiškų valgių – festivalio dalyvius kviesime mėgautis rūkyta karka, „Bratwurst“ stiliaus dešrelėmis, breceliais ir kitais nacionalinės vokiškos virtuvės patiekalais“, – pasakoja ji.

A. Saulėnienės teigimu, „Oktoberfesto“ festivalis – jau prigijusi tradicija Lietuvoje, o įkvėpimo Kaune organizuojamai šventei bravoro komanda ne vienus metus sėmėsi Miunchene, kur jau nuo XIX a. vyksta didžiausia pasaulyje „Oktoberfesto“ šventė.

„Oktoberfestas“ / I. Gaižausko nuotr.

„Žinoma, mūsų rengiama šventė mažesnė, tačiau tikrai ne mažiau linksma. Šiais metais tikimės sulaukti daug gerai nusiteikusių dalyvių – šventės zonoje bus įrengta didelė, pusės futbolo aikštės dydžio, palapinė, kurioje stovės gėrimų pilstymo įranga aprūpinti stalai. Jų kiekis ribotas, tad norinčius linksmai pasėdėti su draugais kviečiame suskubti rezervuoti stalus jau dabar. Renginys kaip ir visuomet nemokamas, o tų, kurie atvyks pasipuošę tradiciniais bavariškais kostiumais, laukia staigmenos. Tad kviečiame nepatingėti, specialiai pasiruošti festivaliui ir taip dar labiau sustiprinti šventinę nuotaiką“, – ragina viena festivalio organizatorių.

Festivalyje lankysis karališkosios šeimos atstovai

„Volfas Engelman“ vadovo Mariaus Horbačausko teigimu, šiemet festivalį aplankys ir karališkosios šeimos atstovai.

„Šių metų pavasarį pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Jo Karališkąja Didenybe Bavarijos princu Luitpold Prinz von Bayern ir jo valdoma bendrove „König Ludwig International“. To rezultatas – gautas leidimas virti karališką gėrimą. Birželį Lietuvos rinkai pristatėme pirmąją šio gėrimo partiją – žinoma, jo kviesime ragauti ir per „Oktoberfestą“. Šiųmetis renginys ypatingas, nes sulauksime garbingų svečių – į Kauną atvyks Bavarijos karališkosios šeimos atstovai. Todėl rugsėjį vyksiantis festivalis alsuos dar gyvesne bavariška dvasia“, – pasakoja įmonės vadovas.

„Oktoberfestas“ / I. Gaižausko nuotr.

„Oktoberfesto“ festivalio tradicija gimė 1810 m. Vokietijoje, o jos iniciatorius – Jo Karališkosios Didenybės Bavarijos princo Luitpold Prinz von Bayern proprosenelis, kronprincas Liudvikas. 1810 m. spalio 12-ąją jis vedė Saksonijos-Hildburghauzeno princesę Teresę ir šios vestuvės tapo legendinio Miuncheno festivalio pradžia.

Šventė vyks rugsėjo 22 ir 23 d. Kaune, „Volfas Engelman“ bravoro vidiniame kieme, adresu Čiurlionio g. 5. Rugsėjo 22 d. renginys prasideda 18 val., o rugsėjo 23 d. dalyviai bus įleidžiami nuo 15 val. Renginyje gali dalyvauti asmenys nuo 20 metų

Daugiau informacijos apie renginį jau netrukus čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA