Policija praneša apie Joninių savaitgalį planuojamus reidus – Kas vyksta Kaune

Policija praneša apie Joninių savaitgalį planuojamus reidus

ELTA 2023/06/24 09:36
Asociatyvi / Kauno AVPK nuotr.

Lietuvos kelių policijos tarnyba (LKPT) skelbia, kad savaitgalį planuoja specialius reidus, kurių metų tikrins vairuojančiųjų blaivumą, vykdys greičio kontrolę.

Kaip skelbiama LKPT pranešime spaudai, birželio 24–26 dienomis visoje šalyje bus tikrinamas vairuotojų blaivumas, vairuotojai bus tikrinami, ar nėra apsvaigę nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Anot LKPT, apskričių vyriausieji policijos komisariatai savo prižiūrimose teritorijose organizuos ir papildomas prevencines priemones (reidus) taikys viešąjį, neviešąjį arba mišrųjį patruliavimo būdą.

„Prevencinių priemonių tikslas – užtikrinti, kad eisme nedalyvautų nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų apsvaigę asmenys, užkardyti pavojingą ar net chuliganišką vairavimą švenčių dienomis, kai padidėja eismas visoje šalyje, miestuose ir keliuose susidaro spūstys“, – teigiama LKPT pranešime spaudai.

Policija įspėja vairuotojus ne tik neviršyti greičio, bet nepamiršti užsisegti saugos diržų, o kelyje vengti bet kokių su vairavimu nesusijusių veiksmų: nevalgyti, neskambinti mobiliojo ryšio priemone be laisvų rankų įrangos.

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

„Pasirūpinkite ir kartu keliaujančiais vaikais. Nepalikite jų be priežiūros ir nepamirškite vaiko ūgiui ir svoriui pritaikytos sėdynės. Vyresni vaikai taip pat turi užsisegti saugos diržus“, – teigiama LKPT pranešime spaudai.

Policija taip pat primena, kad Joninių naktį pėstiesiems reikia turėti atšvaitą, o prieš žengiant į važiuojamąją kelio dalį, būtina įsitikinti, kad tai daryti saugu.

LKPT perspėja, kad reidų metu savaitgalį bus skiriamas dėmesys ir dviračių, paspirtukų vairuotojams.

„Dviračių ir paspirtukų vairuotojams, judantiems važiuojamąja kelio dalimi, reikia dėvėti ryškiaspalvę liemenę, jaunesniems nei 18 metų būtina dėvėti saugos šalmą, vyresniems jis rekomenduojamas. Nevažiuokite pėsčiųjų perėjomis. Jas kirskite nulipę nuo savo transporto priemonės“, – taisykles priminė policija.

2021 metais, Eismo įvykių informacinės sistemos duomenimis, birželio 23–27 dienomis (trečiadienis–sekmadienis) šalies keliuose įvyko 47 eismo įvykiai, per kuriuos vienas žmogus žuvo, o 52 buvo sužeisti. 2022 metais birželio 23–26 dienomis (ketvirtadienis–sekmadienis), įvyko 35 eismo įvykiai, per kuriuos 3 žmonės žuvo (iš jų vienas nepilnametis), 42 žmonės buvo sužeisti.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA