Jautrūs prezidento V. Adamkaus žodžiai apie anapilin iškeliavusią žmoną Almą: ji netaupė savęs – Kas vyksta Kaune

Jautrūs prezidento V. Adamkaus žodžiai apie anapilin iškeliavusią žmoną Almą: ji netaupė savęs

BNS 2023/05/24 19:24
Valdas Adamkus / R. Tenio nuotr.

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako, kad anapilin iškeliavusi jo žmona Alma prisidėjo prie to, jog Lietuvoje būtų daugiau šviesos, pasitikėjimo, meilės ir vilties.

„Jos ilgametis darbas savo valstybei ir tautai, Jos rūpestis, globa, žmogiškoji šiluma, dalyta Lietuvos žmonėms, rado atgarsį daugybėje širdžių. Ir jeigu šiandien Lietuvoje daugiau šviesos ir tarpusavio pasitikėjimo, daugiau meilės ir vilties, tai – ir neabejotinas Almos nuopelnas. Ji netaupė savęs, negailėjo fizinių ir dvasinių jėgų šalies dabarčiai ir ateičiai“, – teigiama V. Adamkaus padėkos žodyje, kurį trečiadienio vakarą išplatino Prezidentūra.

„Šiandien gera žinoti, kad vaikai, kurie buvo gydomi Almos Adamkienės fondo lėšomis, mokėsi fondo rūpesčiu suremontuotose mokyklose ir skaitė fondo dovanotas knygas, užaugo ir jau patys dalijasi gerumu ir žmogiškąja šiluma“, – teigė kadenciją baigęs šalies vadovas.

V. Adamkus padėkojo visiems, kurie „mintimis, malda ar asmeniškai“ į paskutiniąją kelionę palydėjo jo žmoną Almą.

„Tai lieka kaip pagarba asmenybei, kuri švietė žmogiškumu ir kilniais darbais. Tai lieka ne vien kaip gražūs žodžiai, šiandien skiriami Almos Adamkienės atminimui“, – teigė V. Adakmkus.

„Ačiū visiems, ištarusiems šiuos žodžius. Jūsų dėmesys ir atjauta, kiekvienas šiltas prisiminimas ir šviesaus buvimo paliudijimas, kiekviena Jūsų užuojauta, skirta man ir Almos artimiesiems, lieka labai brangūs ir šią sunkią valandą suteikia daug paguodos“, – padėkos žodyje nurodė prezidentas.

96 metų A. Adamkienė mirė sekmadienį Vilniuje po sunkios ligos, antradienį ji palaidota Kauno Petrašiūnų kapinių panteone.

V. Adamkus Lietuvos prezidento pareigas ėjo dvi kadencijas 1998–2003 ir 2004–2009 metais.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA