Šalies vadovai reiškia užuojautą mirus A. Adamkienei: išliks išminties ir elegancijos pavyzdys – Kas vyksta Kaune

Šalies vadovai reiškia užuojautą mirus A. Adamkienei: išliks išminties ir elegancijos pavyzdys

BNS, Kas vyksta Kaune 2023/05/21 09:41
Alma Adamkienė / DELFI nuotr.

Šalies vadovai reiškia užuojautą prezidentui Valdui Adamkui ir visiems Lietuvos žmonėms dėl buvusios pirmosios ponios Almos Adamkienės mirties.

Alma Adamkienė buvo nuostabi Lietuvos pirmoji ponia, ne tik puikiai reprezentavusi Lietuvą, mezgusi šiltus asmeninius ryšius su užsienio šalių vadovų antrosiomis pusėmis, bet ir buvusi tikra atrama prezidentui Valdui Adamkui, lydėjusi jį išvykose Lietuvoje ir vizituose užsienyje, buvusi kartu ir gyvenimo kulminacijose, ir sunkiomis akimirkomis“, – pranešime spaudai sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

Anot jo, savo žmogiškumu ir nuoširdumu pirmoji ponia A. Adamkienė pelnė visos tautos simpatiją ir meilę, „daugeliui ji ir liko nepranoktu išminties ir elegancijos pavyzdžiu“.

Lietuva niekada nepamirš ir ponios Almos indėlio keičiant požiūrį į vaikų teises Lietuvoje, jos ypatingo rūpesčio, parodyto Lietuvos regionų vaikams, asmeniškai lankant mokyklas, ligonines, globos namus. Lietuvos atmintyje amžiais liks ponios Almos ištikima parama savo vyrui Valdui, kartais net pasiaukojimas vardan jo gyvenimo misijos, vardan Lietuvos, o jųdviejų pora visada bus kilnių ir šviesių, vienas kitam ir savo šaliai iki galo atsidavusių asmenybių pavyzdys“, – teigė G. Nausėda.

Prezidentas teigia pamenantis V. Adamkaus žodžius, kad visi jo gyvenimo pasiekimai priklauso ir žmonai.

„Šią skaudžią netekties valandą mes su Diana kartu su visa Lietuva jungiame savo liūdesio kupinas širdis su Prezidentu Valdu Adamkumi. Tylioje maldoje prašome šį pasaulį palikusiai poniai Almai amžinosios šviesos ir trokštame dar kartą išreikšti jai padėką už nuostabų ir įkvepiantį gyvenimą“, – sakė G. Nausėda.

Užuojautą dėl A. Adamkienės netekties prezidentui V. Adamkui, artimiesiems ir visiems, branginusiems A. Adamkienę ir jos žmogiškąjį talentą, išreiškė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Atsisveikiname su Alma Adamkiene – šviesia asmenybe, palikusia Lietuvos gyvenime ypatingą pėdsaką. Mūsų atmintyje A. Adamkienė visada išliks greta prezidento Valdo Adamkaus – žmona ir bendražygė, pirmoji Lietuvos ponia, savo laikysena skleidusi aukščiausią vidinę kultūrą, daug jėgų skyrusi labdaringai veiklai“, – užuojautoje teigė D. Grybauskaitė.

Užuojautą dėl Almos Adamkienės mirties reiškia ir premjerė Ingrida Šimonytė.

„Greta šiandien jaučiamo skaudžios netekties liūdesio, su mumis yra ir visados liks šviesus Almos Adamkienės atminimas. Pagarba kitam, geranoriškumas, atida silpniausiems yra tai, kuo ji pelnė daugybės žmonių susižavėjimą ir meilę.

Būdama pirmąja valstybės ponia, A. Adamkienė suteikė šioms neformalioms pareigoms žmogiško jautrumo matmenį, stengėsi atkreipti dėmesį į tai, kas ne visų ir ne visuomet buvo pastebima, tačiau kur buvo žmonės, kuriems šio dėmesio ir ištiestos pagalbos rankos ypatingai reikėjo. Reiškiu nuoširdžią užuojautą dėl netekties Prezidentui Valdui Adamkui ir visiems Almos Adamkienės artimiesiems“, – sako premjerė I. Šimonytė.

Skaudžią netekties valandą Lietuvos Respublikos Prezidentui Valdui Adamkui užuojautą reiškia ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis

„Netekome atsidavusios filantropijos tradicijų Lietuvoje puoselėtojos, paramos fondo vaikams steigėjos. Alma Adamkienė aplinkiniams išliks ypatingai tolerantiško ir empatiško žmogaus pavyzdžiu. Reiškiu gilią užuojautą netekusiam gyvenimo bendražygės Lietuvos Respublikos Prezidentui Valdui Adamkui, velionės artimiesiems ir visiems turėjusiems garbę ją pažinti“, – sakoma užsienio reikalų ministro užuojautoje.

A. Adamkienė mirė eidama 97-us metus, pastaruoju metu jos sveikata buvo labai silpna, ji ne kartą gydyta ligoninėje.

Apie A. Adamkienės mirtį sekmadienį pranešė Prezidentūra.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA