Lietuvoje įsigaliojo Globali su aukštuoju mokslu susijusių kvalifikacijų pripažinimo konvencija - Kas vyksta Kaune

Lietuvoje įsigaliojo Globali su aukštuoju mokslu susijusių kvalifikacijų pripažinimo konvencija

Įsigaliojo Globali su aukštuoju mokslu susijusių kvalifikacijų pripažinimo konvencija / ŠMSM nuotr.

2023 m. kovo 5 dieną įsigaliojo Globali su aukštuoju mokslu susijusių kvalifikacijų pripažinimo konvencija, pranešama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos internetinėje svetainėje.

Konvencija jose dalyvaujančiose šalyse palengvins aukštojo mokslo kvalifikacijų pripažinimo procedūras, stiprins bendradarbiavimą tarp mokslo ir studijų institucijų, išplės pasaulinio mobilumo galimybes.

Lietuva konvenciją ratifikavo 2021 m. Prisijungimas prie konvencijos padės užtikrinti Lietuvos aukštojo mokslo konkurencingumą pasaulyje, palengvins Lietuvos aukštojo mokslo sistemoje suteiktų kvalifikacijų pripažinimą trečiosiose šalyse.

Bus sudarytos geresnės sąlygos mainų ir jungtinėms studijų programoms su kitais pasaulio regionais, skatinamas tarpregioninis aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas.

Konvencija taip pat užtikrins, kad užsienio studentų Lietuvoje įgytos kvalifikacijos būtų pripažįstamos šalyse, iš kurių jie atvyko. Tai sudarys palankesnes sąlygas Lietuvos aukštosioms mokykloms prisitraukti užsienio studentus iš kitų regionų.

Šiuo metu prie konvencijos jau yra prisijungusi 21 šalis. Prisijungimo procesai vyksta dar per dvidešimtyje šalių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA