Ukrainos vėliavos spalvų traktorius prie savivaldybės stovėjo neilgai – Kas vyksta Kaune

Ukrainos vėliavos spalvų traktorius prie savivaldybės stovėjo neilgai

D. Biržiečio nuotr.

Ketvirtadienio rytą L. Sapiegos gatvėje vienos Kauno rajono įmonės pastatytas traktorius su Ukrainos palaikymo simbolika išstovėjo kiek daugiau nei valandą. Akcijos organizatoriai pažeidė Kelių eismo taisykles (KET), tad gavo baudą ir policijos buvo įpareigoti ūkio mašiną patraukti.

Kaip „Kas vyksta Kaune“ nurodė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Dovilė Ežerinskienė, apie 8 val. pro šalį važiavę pareigūnai pastebėjo, kad L. Sapiegos gatvėje stovi traktorius. Netrukus aplinkybes aiškinosi suvažiavę jau trys ekipažai.

Policija nustatė, kad mašina pažeidžia Kelių eismo taisyklių 176.3. punkto reikalavimus. Pagal juos gyvenamojoje zonoje draudžiama palikti stovėti, traktorius, savaeiges mašinas ir jų priekabas, kitas sunkiasvores krovinines ir keleivines transporto priemones.

L. Sapiegos gatvėje prie E. Ožeškienės gatvės sankryžos išties stovi kelio ženklas „Gyvenamoji zona“. D. Ežerinskienės duomenimis, 1990 m. gimusiam vyrui surašytas protokolas dėl važiavimo tvarkos gyvenamojoje zonoje pažeidimo, traktoriaus naudotojas jį patraukė.

Traktorių į Kauno centrą atgabenusios bendrovės „East West Agro“ produktų grupės vadovas Vytautas Juozas Petkus naujienų portalui nurodė, kad gauta 15 eurų bauda. Tai yra pusė minimalios nuobaudos, numatytos Administracinių nusižengimų kodekso 417 str.

Policija įmonės atstovus taip pat informavo, kad nepatraukus traktoriaus, jis bus nutemptas.

„Pastebėjome, kad Vilnius turi savo tanką – karo trofėjų. Kadangi mes jau gana ilgai, daugiau nei pusę metų Ukrainą remiame kare, tai vieną iš savo traktorių esame apipavidalinę Ukrainos spalvomis, žinomomis frazėmis. Taip išreiškiame palaikymą. Tuo pačiu, Vilnius turi tanką, tad matome ir Kaunui poreikį kažką turėti. Traktorius nuo tankų neatsiejama dalis“, – prieš atvykstant pareigūnams „Kas vyksta Kaune“ akcijos tikslą paaiškino V. Petkus.

Primename, kad minint karo metines, sostinėje, Katedros aikštės prieigose, eksponuojamas į Lietuvą atvežtas Ukrainos kariuomenės sunaikintas rusų tankas T-72B. Trofėjinis tankas, kurį Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejui iki metų pabaigos paskolino Kyjivo karo muziejus, Vilniuje bus eksponuojamas iki kovo 16 dienos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA