Suabejojo dėl renovuojamo „Versalio” komplekso kieme iškilsiančio pastato aukščio – Kas vyksta Kaune

Suabejojo dėl renovuojamo „Versalio” komplekso kieme iškilsiančio pastato aukščio

Laisvės al. 88 - „Versalis“  / D. Biržiečio nuotr.

Žodis „krepšininkas” šią savaitę vykusiame Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje, priimant (23 balsais – už, 7 – susilaikius bei 2 – prieš) sprendimą „Dėl sutikimo rekonstruoti pastatus žemės sklype Laisvės al. 88, Kaune“ nebuvo ištartas. Lygiai taip nutylėta ir sprendimą inicijavusios UAB „Kauno Versalis“ vadovo Pauliaus Jankūno pavardė. Tačiau užkulisiuose kai kas iš tarybos opozicijos mėgino atkreipti šių eilučių autorės dėmesį į tai, jog „Kaune krepšininkams visi projektai eina, kaip per sviestą”.

Viešai abejones dėl sprendimo, tiksliau, dėl rekonstruojamo „Versalio” komplekso kieme projektuojamo pastato (vietoj numatomų nugriauti kelių statinių) aukštumo tarybos posėdyje išdėstė konservatorė Andrijana Filinaitė.

„Ar tas pastatas dominuos šiame kvartale, gal net konkuruodamas ir su savivaldybe?” – teiravosi jauna politikė, paminėdama ir galimą 20-21 metrų būsimo statinio aukštį. Ir gavo sprendimo projektą rengusio administracijos atstovo atsakymą, jog savivaldybė savo ruožtu galės savame kieme ateityje statyti tokį pat pastatą, kaip „Versalio” komplekse.

Portalas „Kas vyksta Kaune” jau skelbė, jog Komisija urbanistiniams, architektūriniams ir investiciniams klausimams spręsti birželio 20 dienos posėdyje pritarė šiai rekonstrukcijai su sąlyga, kad Kauno miesto savivaldybei bus išduotas analogiškas sutikimas ir pasirašytas papildomas susitarimas.

Miesto politikai tarybos posėdyje „palaimino” sutikimus bei susitarimus, priimdami sprendimą dėl „Kauno Versalio” planų. O valdančiosios „Vieningo Kauno” frakcijos atstovas Šarūnas Matijošaitis patikslino: „čia – ne architektūros klausimas. Kai bus viskas sudėliota, paaiškės ir tūriai, tada bus galima „prisikabinti” prie architektūros.”

„Kol kas tie tūriai iš tikrųjų nėra galutinai aiškūs“, – jau po Kauno savivaldybės tarybos posėdžio patikino „Versalio” projekto, kurį rengia vilniečių grupė „Aketuri architektai” vadovas Lukas Rekevičius. Dera priminti, kad šiai grupei Lietuvos sostinėje patikėta projektuoti ir naują LRT būstinę.

„Versalio” projektas dar nėra baigtas, ir visuomenei jo kol kas negalime pristatyti. Tačiau tai būtinai bus padaryta, kai turėsime galutinį rezultatą. Kultūros vertybių paveldo sergėtojų nuomonę mes dar išgirsime, o kol kas, susipažinę su architektų siūlymais, jie labiau domėjosi, kaip bus tvarkomos istorinio „Versalio” vidinės erdvės, nei koks bus naujas pastatas kieme. Mūsų planuose numatomas tik galimas maksimalus naujo pastato komplekse aukštis – 20-21 m. Kita vertus, atkreiptinas dėmesys į tai, kad toje Kauno centro dalyje, tiek Laisvės alėjoje, tiek šoninėse gatvėse dominuoja ne dviejų aukštų, bet kur kas didesni statiniai.

Mes jau buvome ir Regioninėje architektų taryboje, ir ten aukštingumas nebuvo pagrindinis klausimas, dėl kurio susilauktume priekaištų. Labiau diskutuota apie tai, ar plytų apdaila tinka statiniui. O su Kultūros paveldo departamentu esame viską paderinę dar pernai vasarą. Žinoma, atsižvelgiame į ekspertų pastabas, siūlymus, ir ką reikia, – koreguojame”, – trumpai portalui „Kas vyksta Kaune” situaciją paaiškino legendinio „Versalio” atgimimą projektuojančios architektų grupės vadovas.

Regioninės architektų tarybos Kauno apskrityje narys, architektas Linas Tuleikis priminė, jog šią tarybą sudaro Architektų rūmų per suvažiavimą išrinkti ekspertai, taip pat – kultūros paveldo bei kitų sričių specialistai.

„Regioninė taryba „Versalio” rekonstrukcijai neprieštaravo ir savo išvadose išsakė projektuotojams, į ką derėtų atkreipti dėmesį rengiant galutinį projekto variantą. Aš asmeniškai turėjau projektuotojams pretenzijų tik dėl brėžinių, o pats sumanymas, gimęs ne šiemet ir ne pernai, sutvarkyti tą istorinę Kauno centro vietą – tikrai geras”, – sakė L. Tuleikis, Kauno architektų „Dviejų grupė” vadovas.

Viešai paskelbtame „Versalio” plane pažymėta, jog bus griaunami komplekse esantys 2 gyvenamieji namai bei ūkinis pastatas, rekonstruojami 4 pastatai – viešbučiai. Naujai projektuojamas vienas viešbutis su gyvenamosios ir prekybos paskirties patalpomis turėtų iškilti kieme.

Vieno iš projekto autorių L. Rekevičiaus patikinimu, senasis „Versalio” restoranas tikrai nebus įkurdintas tame naujame statinyje. Jis išliks savo istorinėje vietoje – pastate Vasario 16-osios gatvėje, kur veikti pradėjo prieš šimtmetį, – apie 1920-uosius. Šio istorinio pastato bei viso komplekso atgimimu rūpinasi P. Jankūno vadovaujama uždaroji akcinė bendrovė „Kauno Versalis”.

Minėta įmonė, Registrų centro duomenimis, įsteigta 2019 m. Jos vadovas ir akcininkas yra šiemet karjerą baigęs legendinis „Žalgirio“ krepšininkas ir buvęs kapitonas. Kelios dienos po paskutinių P. Jankūno rungtynių paskelbta, kad aukštaūgis tapo komandos direktoriaus Pauliaus Motiejūno pavaduotoju.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA