„Tesla“ vairuotojas nustebo: kodėl gavau baudą važiuodamas A juosta Kaune? – Kas vyksta Kaune

„Tesla“ vairuotojas nustebo: kodėl gavau baudą važiuodamas A juosta Kaune?

Nauja juosta Taikos ir Savanorių prospektų sankryžoje / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

„Tesla“ automobilio vairuotojas Algirdas stebisi – važiavau Taikos prospektu A juosta ir už tai gavau baudą. Vyras teigia net nenutuokęs, kad elektromobiliams turi būti papildomi juostų ženklinimai ir klausia – ar Kaune tokie ženklinimai apskritai egzistuoja?

„Esu „Tesla 3“ (pilnai elektrinio) automobilio vairuotojas, ką tik gavęs baudą už važiavimą A juosta Kaune. Važiavau Taikos pr., kaip ir viena pagrindinių gatvių Kaune, neįtardamas, kad elektromobiliams turi būti specialus ženklinimas“, – pasakojo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas.

Skaitytojas Algirdas pastebi, kad labai dažnai kalbama apie elektromobilius, įvairias subsidijas, žalią gamtą, nemokamą parkavimą ir važiavimą A juosta, išvengiant spūsčių. Deja, tik gavęs baudą elektromobilio vairuotojas suskubo pasidomėti, ar Kaune yra eismo juostos, pažymėtos specialiu ženklinimu elektromobiliams.

Bauda už važiavimą A juosta / Skaitytojo nuotr.

„<...> Vilniuje, beje, tikrai mačiau ir ne vieną tokią gatvę, o kaip Kaune? Nes, man regis, nėra nei vienos, o gal klystu? Tikiuosi, žurnalistai pasidomės ir gal sudarys tokių gatvių sąrašą, kuris pasitarnaus kitiems Kauno vairuotojams.

Policija sako, kad čia savivaldybės reikalas gatves ženklinti, o tokių vairuotojų kaip aš, tikrai ne vienas, kuris galiausiai atsidūrė dviprasmiškoje situacijoje, pilnai neišstudijavęs KET ir gatvių ženklinimo ypatumų“, – rašė skaitytojas.

Kaip skelbė portalas madeinvilnius.lt, Vilniaus gatvėse nuo 2022 m. birželio mėnesio jau atsiradę A+ eismo juostos, kuriomis gali važiuoti viešasis transportas, dviračiai, mopedai, lengvieji keturračiai bei „Neįgalusis“ skiriamuoju ženklu pažymėti automobiliai. Be to, papildomu ženklinimu pažymėtomis A+ eismo juostomis gali naudotis ir elektromobiliai, taksi, motociklai ir daugiau nei 4 keleivius vežantys automobiliai.

Naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę, norėdamas išsiaiškinti, ar Kaune planuojama, kad tokios eismo juostos (su specialiu ženklinimu elektromobiliams) galėtų atsirasti.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius nurodė, kad elektromobiliams leisti važiuoti A juostomis kol kas neplanuojama, o apie naują juostų žymėjimo atsiradimą neužsiminė.

„Kaune elektromobiliams niekada nebuvo galima važiuoti A juosta. Ji skirta tik viešajam transportui. Elektromobiliams leisti važiuoti A juostomis kol kas neplanuojame“, – aiškino M. Matusevičius.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos skyriaus vedėja Odeta Vaitkevičienė „Kas vyksta Kaune“ priminė, kad Kelių eismo taisyklės numato, jog kelyje, pažymėtame kelio ženklu „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ ir raide „A“, ne maršrutinėms transporto priemonėms važiuoti šia eismo juosta draudžiama.

Bauda už kelio ženklų ir ženklinimo nesilaikymą yra numatyta Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 1 d. (Kelio ženklų, žmonių vežimo reikalavimų nesilaikymas ar kitas Kelių eismo taisyklių pažeidimas) ir užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

„Statistikos, kiek šiais metais asmenų patraukta administracinėn atsakomybėn už analogišką Kelių eismo taisyklių nesilaikymą, pateikti negalime (ji nėra atskirai išskiriama), kadangi pagal LR ANK 417 str. 1. d. baudžiama ne tik už šį KET pažeidimą. Atvejų, kai vairuotojai nesilaiko Kelių eismo taisyklių 181 p. reikalavimų, pasitaiko“, – teigė O. Vaitkevičienė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA