Kaunas pritarė priedangų daugiabučiuose programai – Kas vyksta Kaune

Kaunas pritarė priedangų daugiabučiuose programai finansavimą tikisi teikti antrą pusmetį

BNS / Dominykas Biržietis 2024/04/23 11:15
Priedanga požeminėje perėjoje
R. Tenio nuotr.

Kauno politikai pritarė priedangų įrengimo esamuose daugiabučiuose namuose programai, pagal kurią gyventojams būtų dengiama iki 100 proc. priedangos projekto parengimo ir rangos darbų išlaidų.

Planui antradienį vykstančiame tarybos posėdyje pritarta bendru sutarimu. Vis dėlto, finansavimas savivaldybės biudžete programai kol kas nenumatytas, tai padaryti žadama vėliau.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos taryboje narys Paulius Lukševičius teiravosi pranešėjos, ar nereikėtų priedangų fondą įsteigti greičiau.

„Vis dėlto, karo žabangos yra už mūsų sienų. Ar nemanote, kad tą fondą reikėtų formuoti kuo greičiau, tartis su specialistais, Kauno technologijos universiteto (…) atstovais, kad kuo daugiau senos statybos daugiabučių vykdytų šitą programą?“ – klausė P. Lukševičius.

Savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėja Karolina Sakalauskienė teigė, kad programos „konsultacijos yra pradėtos“, o konkretesni veiksmai galėtų būti vykdomi antrąjį šių metų pusmetį.

„Manau, kitoje taryboje ateisiu su šiuo klausimu, programos įtraukimu ir automatiškai lėšų skyrimu. (…) (Finansuosime – BNS), kai bus paskirtas finansavimas“, – sakė K. Sakalauskienė, opozicinių konservatorių klausiama, kada ir kokia suma bus numatyta šiai programai.

Į socialdemokratų frakcijos nario Roberto Kauno klausimą, kaip energiškai efektyvus namas susijęs su apsauga, ir ar modernizuotų namų prioretizavimu programoje nėra diskriminuojami mažesnes pajamas turinys gyventojai, ji atsakė nemananti, kad dalies miestiečių teisės būtų pažeistos.

„Nes visi gali pretenduoti į visą paramą, galimą ir numatytą programoje. O nusimatome, kad jeigu žmonės iniciatyvūs, priėmę sprendimus dėl daugiabučių modernizavimo, tikimės, kad šioje programoje sprendimai bus priimami iniciatyviai, kas priklausys nuo gyventojų sprendimo“, – kalbėjo Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėja.

Kaip nurodoma antradienį priimtame Kauno tarybos sprendime, programos tikslas yra skatinti butų ir kitų patalpų savininkus įrengti priedangas savo namuose, suteikiant tam savivaldybės biudžeto finansavimą.

Pasak savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus, ši programa tarybai teikiama atsižvelgiant į galimas grėsmes, Rusijos vykdomos karinės agresijos Ukrainoje patirtį ir civilinės saugos priemonių plėtros poreikį.

Projekte numatyta 11 priemonių, kurias savivaldybė finansuotų įrengiant priedangą. Tarp jų – avarinių išėjimų, angų uždengimų, ventiliacijos, elektros ir geriamojo vandens tiekimo sistemų įrengimo, konstrukcijų stiprinimo darbai.

Savivaldybės duomenimis, šiuo metu Kaune yra per 304 tūkst. gyventojų, iš jų beveik trys ketvirtadaliai įsikūrę daugiabučiuose. Mieste yra 287 priedangos, kurios oro pavojaus atveju galėtų sutalpinti apie trečdalį gyventojų.

Vilnius ir Klaipėda tokios paramos neteikia, sostinė panašios programos kurti nesvarsto.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA