Jauni kauniečiai kuria pirmąją Lietuvoje mistinę dramą: išskirtinė ne tik filmo idėja, bet ir pats kūrybos procesas | Kas vyksta Kaune

Jauni kauniečiai kuria pirmąją Lietuvoje mistinę dramą: išskirtinė ne tik filmo idėja, bet ir pats kūrybos procesas

Mistinė drama „Aš ne viena“ / Organizatorių nuotr.

Nedidelis miestelis, mokyklą bebaigiančių bičiulių kompanija ir jų draugystę sukrečianti mistinė drama – tokio formato ilgametražis filmas Lietuvos žiūrovus jau kitais metais pasieks pirmą kartą istorijoje. Išskirtinė ne tik filmo idėja, bet ir pats kūrybos procesas – įspūdingą projektą jaunų kauniečių komanda kuria be jokio finansavimo: viskas vyksta pavienių rėmėjų, asmeninių finansų ir norinčių prisidėti žmonių dėka.

Nostalgija praėjusiam dešimtmečiui

Pagrindinis filmo veiksmas rutuliojasi nedideliame Vyžuonų miestelyje, Aukštaitijoje. Keturi artimi draugai ruošiasi mokyklos išleistuvėms ir svajoja, kur kels sparnus toliau. Deja, ne visų svajonėms lemta pildytis – filmo veikėjos Rasos planus stabdo problemos šeimoje, pamažu gimsta pavydas geriausiems draugams.

„Kadangi filmas – mistinė drama,  jo veiksmui ieškojome vietos, kurioje laikas būtų tarsi sustingęs, užstrigęs praėjusiame dešimtmetyje, kiek mistinis. Taip jau sutapo, kad mano šeimos dalis yra kilusi iš Vyžuonų miestelio, kur praleidau visas vaikystės vasaras, tad pagalvojau, kad Vyžuonose yra viskas, ko reikia ypatingai šio žanro nuotaikai sukurti. Be to, ne tik miestelis, bet ir pati Lietuvos gamta – pelkės, miškai, pievos labai tinka mistinei nuotaikai kurti“, –  pranešime žiniasklaidai teigia filmo prodiuseris ir vienas iš režisierių Neivaldas Bikelis.

Pasak jo, būtent Vyžuonų ir aplinkinių miestų bendruomenės itin prisidėjo prie filmo kūrimo.

„Maži dalykai kuria stebuklus. Pavyzdžiui, pats Vyžuonų miestelis filmavimo komandai suteikė galimybę nakvoti mokykloje, pietus neretai padovanodavo vietinės maitinimo įstaigos, o šeimyniškomis vakarienėmis vaišindavo Vyžuonose gyvenanti mano teta bei močiutė“, –  šypsosi N. Bikelis.

Filmo užkulisiai / Organizatorių nuotr.

Kaip sukurti filmą be jokio finansavimo

Iki šiol N. Bikelis yra kūręs trumpametražius filmus, tačiau ilgametražį filmą, jaunojo prodiuserio teigimu, Lietuvoje sukurti yra kur kas sunkiau. Vis dėlto, idėja nufilmuoti pirmąją Lietuvoje mistinę dramą kūrėjo niekaip nepaleido ir, gimus pradinei pjesei, N. Bikelis nusprendė įgyvendinti svajonę.

„Pradėjome be jokių finansų: didžioji dalis komandos surinkta tiesiog iš studentų ar savanorių, norėjusių prisidėti. Štai scenaristę radome socialiniuose tinkluose, suknelę pagrindinei aktorei siuvo mūsų stilistės mama, o aš pati, prie komandos prisidėjusi iš noro padėti bei įgyti įdomios patirties, galų gale taip pat epizodiškai atsidūriau filmavimo aikštelėje“, –  pasakoja filmo rinkodaristė Eglė Jasaitytė.

Vis dėlto, pasak E. Jasaitytės, be profesionalų pagalbos būtų buvę daug sunkiau.

„Labai daug prisidėjo daugiau nei 20-ties metų patirtį sukaupę profesionalai: operatorius Mykolas Alekna, iš tų pačių Vyžuonų kilusi režisierė Kristina Kunčinaitė ir kiti.  Scenarijų siuntėme ir scenarijų „guru“ Alvydui Šlepikui – dėkojame jam už visas pastabas – o ypač dėkojame aktoriams dirbusiems be jokio atlygio: Rūtai Daunoraitei, Dominykui Vaitiekūnui, Evai Smoriginaitei, Arniui Aleinikovui, Evaldas Leskauskui,  Miglei Janutėnaitei, Sauliui Bagaliūnui

Buvome labai atviri idėjoms, glaudžiai bendradarbiavome, todėl filmo režisieriais galime vadinti net penkis žmones, tai Kristina Kunčinaitė, Evaldas Leskauskas, Mykolas Alekna, Ingrida Domeikytė, Neivaldas Bikelis“, –  pasakoja E. Jasaitytė.

Filmo užkulisiai / Organizatorių nuotr.

Bus ir romantikos

Nors filmas „Aš ne viena“ – mistinė drama, jame netruks ir lietuviškos romantikos.

„Kažkuria prasme tai ir nostalgiška mokyklos baigimo istorija: kiekvienas esame užaugę su tokiais holivudo filmais ir štai pagaliau turėsime savo, mums visiems artimą  lietuvišką versiją, kurioje, beje, nuskambės ir garsių lietuviškų hitų“, – šypsosi N. Bikelis, tačiau papildo, kad filmas – meninis, kinematografinis, daugiasluoksnis, tad žiūrovas turės jame aktyviai ieškoti prasmių ir pats.

„Filme paliečiame daug temų: socialinių, psichologinių. Kiekvienas jame atras kažką aktualaus: ir tas, kuris baigė mokyklą jau senų seniai, ir tas, kurio tai dar tik laukia“.

Šiuo metu jau sukurta apie 70 proc. filmo, tačiau montažo ir postprodukcijos darbams toliau reikalinga parama. Paremti filmo „Aš ne viena“ kūrimą galite pavedimu:

VŠĮ NB FILMAI
LT327300010162388829
Paskirtis: PARAMA

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA