Kaune prasideda jubiliejinė Azijos ir skandinavų kultūros savaitė – Kas vyksta Kaune

Kaune prasideda jubiliejinė Azijos ir skandinavų kultūros savaitė

BNS 2024/04/22 09:41

Šią savaitę Kaune vyraus Azijos ir skandinavų kultūros – prasideda jubiliejinė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rengiama Azijos savaitė ir skandinaviškos kultūros pažinimo renginiai.

Dešimtasis VDU Azijos festivalis kvies patirti šio žemyno kultūrą, tradicijas, šiuolaikinį ir klasikinį meną.

„VDU Azijos savaitė vis primena, koks įvairus ir kupinas atradimų yra šis regionas. Aktyvios akademinės bendruomenės dėka Kaunas turi išskirtinę privilegiją pažindintis ir mėgautis Japonijos, Korėjos, Kinijos ir Taivano kultūromis ir jaučiame didžiulį įsipareigojimą šio festivalio tradiciją ne tik išlaikyti, bet ir plėsti“, – savivaldybės pranešime sakė VDU Azijos studijų centro vadovas Arvydas Kumpis.

Festivalio programoje – pažintis su Rytų Azijos kalbomis, protmūšiai, azijietiško maisto kūrybinės dirbtuvės, įspūdžiai iš kelionių Japonijoje ir Nepale, tarptautinė studentų mokslinė konferencija, šiuolaikinio šokio vakaras, Kultūros mugė, tautinių kostiumų, fotografijos parodos.

Paskutinę balandžio savaitę Kaunas taip pat tradiciškai kviečia iš arčiau pažinti skandinavų kultūrą.

„Kaunas palaiko ir stiprina glaudžius ryšius su miestais-partneriais Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje bei Danijoje. Su dauguma jų draugystė trunka ilgiau nei du dešimtmečius. Kuriame bendrus projektus, dalinamės gerosiomis patirtimis švietimo, kultūros, aplinkos apsaugos, jaunimo mainų, transporto, savivaldos ir kitose srityse. Tradiciškai šį bendradarbiavimą įprasminame Skandinavijos dienų renginiais, skatindami kauniečius geriau pažinti šių šalių kultūrą“, – sakė Kauno vicemeras Mantas Jurgutis.

Dalyvių laukia parodos, norvegų kalbos pamokos, protmūšis, paskaitos bei diskusijos, ekskursijos, žygiai, koncertai, ekskursijos, šiaurietiško ėjimo treniruotės.

Trečiadienį numatytas švietimo forumas, Šiaurės šalių atstovai dalysis savo patirtimi.

Su detalesne festivalio programa galite susipažinti čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA