Nutriušusiam skverui Kauno centre piešia žvilgančią ateitį – Kas vyksta Kaune

Nutriušusiam skverui Kauno centre piešia žvilgančią ateitį

„Primum Group" nuotr.

Sutvarkius Kęstučio gatvę, savivaldybė gręžiasi į Gedimino gatvės sankryžoje esantį skverelį. Apleistoje erdvėje, kur pastaruoju metu užsibūna nebent grafičių piešėjai, planuojama pastatyti suoliukus, įrengti stovus dviračiams ir apšvietimą. Skvero rekonstrukcijos projektiniai pasiūlymai pristatyti praėjusią savaitę, o pastabų iš interesantų nesulaukta.

Gedimino g. 32 esančio skvero projektą Kauno savivaldybės užsakymu už beveik 17 tūkst. eurų parengė Šalčininkuose registruota bendrovė „PRIMUM Group“. Projektui vadovavo Sonata Šleivienė, o už architektūrinę dalį buvo atsakinga Indrė Pėželytė.

Kaip detalizuojama pasiūlymų aiškinamajame rašte, 465 kv. m ploto netaisyklingos formos žemės sklypas, kuriame projektuojamas skveras, šiaurinėje pusėje ribojasi su Kęstučio gatve, vakarinėje – su Gedimino gatve, o kaimyniniai sklypai užstatyti namais.

„Sklypo ribose pėsčiųjų takai, dangos, sienutė, juosianti sklypą, fiziškai nusidėvėję, likę gėlynų ir vejos aptvėrimai iš bortelių nebeatitinka miesto poreikių“, – dabartinę padėtį nusako projektuotojai, iliustruojantys situaciją išpeckiotų sienų ir ištrupėjusio grindinio atvaizdais.

Gedimino g. skveras šiandien / „PRIMUM Group“ nuotr.

Pagal savivaldybės pateiktą projektavimo užduotį, skvere numatoma įrengti granitinių plokščių pėsčiųjų takus ir pravažiavimą automobiliams, betono ir medienos suolus, dviračių stovus, pastatyti šiukšliadėžes.

Nišas, kuriose, „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, kadaise buvo taksofono kabinos, planuojama uždengti dekoratyvine žalvario arba vario sienute, o apverktiną mūro tvorą – remontuoti struktūriniu betonu.

Medžių šaknys būtų apsaugotos rūdinto plieno grotelėmis, panašia medžiaga numatyta įrėminti ir žaliuosius skvero plotus. Erdvę iš tamsos plėš takų, suolų ir nišų apšvietimas bei nukreipiamieji šviestuvai prie medžių.

Gegužės 14 d. vykusiame projektinių pasiūlymų pristatyme dalyvavo tik savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė, kraštovaizdžio architektė Ugnė Šegždienė ir projekto vadovė S. Šleivienė, jeigu neskaitysime šių eilučių autoriaus.

S. Šleivienė „Kas vyksta Kaune“ nurodė laiškų su pastabomis ar klausimais dėl Gedimino gatvės skvero negavusi. Per mėnesį „PRIMUM Group“ ketina projektą visiškai užbaigti, o darbai preliminariai galėtų prasidėti po poros mėnesių.

Skveras anksčiau buvo gerokai spalvingesnis, o „Žiguliai“ Kęstučio gatve važiavo priešinga kryptimi / R. Macienės albumo „Kaunas“ nuotr.

Tarybiniais laikais skveras buvo neblogai prižiūrėtas – įrengtas apšvietimas, tvarkyti gėlynai. Bangų motyvus ant nišų pratęsė abstrakčiomis formomis ryškiai dažyta pastato siena, tačiau šis dekoratyvinis elementas mūsų dienų nesulaukė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.