Bus svarstomi KET pakeitimai: gatvėse gali atsirasti „A plius“ juosta – Kas vyksta Kaune

Bus svarstomi KET pakeitimai: gatvėse gali atsirasti „A plius“ juosta

BNS 2021/01/23 16:00
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Laisvės partijos frakcijai priklausanti parlamentarė Monika Ošmianskienė skeptiškai vertina susisiekimo ministro ketinimus leisti A juosta važiuoti ir transporto priemonėms, vežančioms specialiuosius poreikius turinčius gyventojus.

„Tai nėra prašymas išspręsti problemą visiems neįgaliesiems, jie gali važiuoti kaip ir visi žmonės, nes sukontroliuoti bus neįmanoma – praktiškai bet kas galės važiuoti“, – pareiškė Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė.

Pasak jos, užtektų, kad A juosta galėtų važiuoti specialus transportas, gabenantis neįgaliuosius.

„Yra tam tikros įstaigos, kurios paveža žmones su negalia: vaikus rytais į mokyklas arba suaugusius į dienos centrus. Jų veža daug, iš viso Vilniaus, autobusiukų nedaug. Jiems labai svarbu vykti būtent A juosta. Ir klausimas, ar A juosta leisti dar kažkam vykti, ar rasti būdą tuos autobusiukus prilyginti maršrutiniam transportui“, – kalbėjo parlamentarė.

Susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio teigimu, dar šių metų pirmą ketvirtį ketinama pateikti visuomenei svarstyti Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimus, tarp kurių bus du pasiūlymai dėl važiavimo A juostomis. Ketinama numatyti dvi A juostas – paprasta važiuotų viešasis maršrutinis transportas, o „A plius“ – taksi, elektromobiliai ir neįgalieji.

Ministro teigimu, KET pakeitimai būtų platesnės viešojo transporto sistemos reformos dalimi. Joje taip pat bus siekiama, kad traukinių grafikai būtų derinami su tolimojo reiso autobusų grafikais.

Anot M. Skuodžio, šių metų pirmąjį ketvirtį planuojama parengti memorandumą, numatantį viešojo transporto infrastruktūros pritaikymo žmonėms su specialiaisiais poreikiais gaires, o konkretus planas atsiras iki trečiojo ketvirčio pabaigos.

Tokį memorandumą bus kviečiami pasirašyti privataus sektoriaus, taip pat valstybinių institucijų bei įstaigų atstovai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.