Muziejų naktis Obelynėje: lankytojų laukia nemokamos veiklos – Kas vyksta Kaune

Muziejų naktis Obelynėje: lankytojų laukia nemokamos veiklos

Gegužės 18-ąją, šeštadienio vakarą, kviečiame sutikti Muziejų naktį prof. Tado Ivanausko puoselėtoje Obelynės sodyboje (Obelynės g. 8, Akademija), kurioje po daugiau nei metus trukusios restauracijos lankytojams duris atveria Honoratos ir Tado Ivanauskų gyvenamasis namas.

Prancūzijos kultūros ministerijos 20-ąjį kartą inicijuojama Europos muziejų nakties akcija šiais metais vyksta gegužės 18-osios – Tarptautinės muziejų dienos – vakarą, lydima šių metų temos ir šūkio „Muziejai – mokymuisi ir tyrinėjimui“. Kasmet muziejai atveria duris lankytojams neįprastu metu ir išnaudoja šį laiką kurti ryšį su bendruomenėmis, įtraukia į muziejų veiklas. Lietuva Europos muziejų naktyje sėkmingai dalyvauja 19-ąjį kartą ir pritraukia didžiulius būrius lankytojų muziejuose ir kitose kultūros įstaigose.

Muziejų nakties proga po restauracijos duris atveriantis prof. Tado Ivanausko Obelynės sodyba-memorialis muziejus lankytojus pasitiks nemokamomis ekskursijomis, susitikimu su ponia Adele iš Laikinosios sostinės ir prof. T. Ivanausko gyvenamosios erdvės paslapčių atskleidimu, rašoma Kauno rajono muziejaus pranešime.

Renginio programa:

18:00 val. Tado Ivanausko Obelynės sodybos-memorialinio muziejaus atidarymas po restauracijos.

18:15 val. Susipažinimas su naujai atvertomis patalpomis.

19:00 val. Kas ta Obelynė? Tado Ivanausko Obelynės sodybos pristatymas.

19:30 val. pasivaikščiojimas po H. Ir T. Ivanauskų apartamentus su ponia Adele iš Laikinosios sostinės

20:00 val. Ilonos Junevičienės keramikos skluptūrų parodos „Kai upės išneša ledus“ pristatymas;

Laisvas muziejaus lankymas iki 22:00 val.

Renginio nuoroda socialiniuose tinkluose: https://fb.me/e/1Bc1r1Yfo

Norintieji užkąsti ar atsigaivinti gėrimu kviečiami užsukti į T. Ivanausko senajame kluone įsikūrusį „NeRestoraną“, kuris lankytojų laukia III-V 16:00- 22:00, VI-VII 11:00- 22:00.

Primename, kad norintys tiesiog pasivaikščioti ir pasigrožėti Obelynės senojo paveldo sodu ir dendrologiniu parku bei jame esančia lauko galerija tai gali daryti bet kada – erdvė lankytojams atvira visą parą.

Muziejų nakčiai skirtų veiklų netrūks ir Kauno rajono muziejuje, įsikūrusiame Raudondvario pilyje (Pilies takas 1, Raudondvaris), kuris gegužės 18-ąją lankytojų laukia nuo 18 val. Šią dieną muziejaus lankymas nemokamas.

Nuo 19 val. į Kauno rajono muziejų muziejų užsukę lankytojai galės pasinerti į mėlyną pramogą – kūrybines cianotipijos dirbtuves „Grafo svajonių ir kelionių istorijos“, taip pat su muziejininke Ugne leisis tyrinėti Raudondvario pilies bokšto. Į kūrybinių dirbtuvių grupes bei ekskursijas būtina išankstinė registracija užpildant formą (dalyvių skaičius ribotas). Daugiau informacijos ir registracijos formos: http://www.krmuziejus.lt/muzieju-naktis-2024/

Renginio metus bus fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai bus naudojami renginio viešinimui.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA