VDU neatmeta galimybės grįžti prie stojamųjų egzaminų – Kas vyksta Kaune

VDU neatmeta galimybės grįžti prie stojamųjų egzaminų

BNS / Greta Zulonaitė 2024/05/12 09:41
Asociatyvi / K. Vanago, BNS nuotr.

Kilus problemoms dėl vienuoliktokų tarpinių patikrinimų, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) teigia neatmetantis galimybės grįžti prie stojamųjų egzaminų, tuo metu kitos šalies aukštosios mokyklos tokių planų neturi.

VDU nurodė stojamųjų egzaminų idėją kėlusi dar COVID–19 pandemijos metu, kai svarstyta, kaip ir ar organizuoti valstybinius egzaminus.

„Nes valstybinių egzaminų metu nėra matuojamos kompetencijos, kurios reikalingos universitetinėms studijoms. Ir šiuo metu stebėdami tarpinių ir valstybinių egzaminų organizavimo situaciją, kuomet nepavyksta sklandžiai juos organizuoti ir visuomenėje kyla vis didesnis nepasitikėjimas jais, tikrai neatmestina idėja grįžti prie stojamųjų egzaminų, jei nacionaliniu lygmeniu nepavyks suvaldyti šios situacijos“, – komentare BNS teigė VDU studijų prorektorė Simonas Pilkienė.

Dėl tarpinių patikrinimų anksčiau pavasarį kilo moksleivių, jų tėvų ir dalies mokytojų nepasitenkinimas. Anot jų, dalis užduočių buvo nekorektiškos, per sunkios, parengtos pagal dar neišeitas programos temas. Pedagogai teigė, kad nespėjo pasiruošti pačiam procesui.

Nesutardamas su premjerės komanda, kaip turėtų būti sprendžiamos šios problemos, balandį iš švietimo ministro pareigų pasitraukė Gintautas Jakštas. Ministerija iki šiol neturi nuolatinio vadovo.

Stojamųjų egzaminų grąžinti nežada

Tuo metu kiti Lietuvos universitetai stojamųjų egzaminų įvesti neplanuoja.

Pasak Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) prorektoriaus studijoms Kęstučio Petrikonio, universitetas išankstinio priėmimo ir institucinio priėmimo etapuose į valstybės nefinansuojamas vietas pretenduojantiems studijuoti moksleiviams vykdo motyvacinį pokalbį.

„LSMU artimiausiu metu neplanuoja organizuoti stojamųjų egzaminų Lietuvos mokyklas pabaigusiems moksleiviams“, – komentare BNS nurodė K. Petrikonis.

Anot jo, stojamuosius egzaminus į LSMU laiko tik moksleiviai iš užsienio šalių, pretenduojantys studijuoti vientisųjų studijų programose.

Kauno technologijos universiteto atstovas Mantas Lapinskas BNS tai pat teigė, kad universitetas nesvarsto stojamųjų egzaminų įvedimo galimybės.

„Kol kas nesvarstome apie papildomą stojančiųjų patikrinimą, taip sukeliant jiems papildomą stresą. Suprantame ir švietimo politikos formuotojus, kurie nuolat ieško būdų, kaip pakelti šalies vidurinio ugdymo ir aukštojo mokslo kokybę“, – komentare rašė jis.

Vilnius TECH universiteto studijų prorektorė Živilė Sederevičiūtė-Pačiauskienė sakė, kad šioje aukštojoje mokykloje kai kurios studijų programos turi stojamuosius egzaminus, tačiau papildomų įvesti neplanuojama.

„Mūsų stebėsena rodo, kad stojamieji balai mažai koreliuoja su studentų pažangumo rezultatais. Manome, kad studentų progresui įtakos turi universiteto papildomai organizuojami nemokami matematikos, fizikos ir chemijos kursai“, – komentare BNS sakė ji.

Anot prorektorės, Vilnius TECH universitete stojamieji egzaminai numatyti į Architektūros ir Kraštovaizdžio architektūros studijų programas. Stodami į Orlaivių pilotavimo studijų programą, abiturientai laiko profesinio tinkamumo ir fizinio pajėgumo stojamuosius testus, o į Skrydžių valdymo studijų programą – profesinio tinkamumo stojamąjį testą.

„Testai turi būti išlaikyti teigiamai, bet jų įvertinimai į konkursinį balą neįskaičiuojami“, – pridūrė prorektorė.

Privalomas vienuoliktokų žinių patikrinimas šiemet surengtas pirmą kartą.

Reaguodama į kilusį nepasitenkinimą, Švietimo ministerija peržiūrėjo tarpinių vertinimus ir numatė galimybę neįskaityti jų rezultatų, jei to norės moksleiviai. Tokiu atveju kitąmet jiems tektų laikyti ilgesnius brandos egzaminus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA