Lietuvos sveikatos mokslų universitetas konkuruoja ne tik Europos, bet ir pasaulio mastu – Kas vyksta Kaune

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas konkuruoja ne tik Europos, bet ir pasaulio mastu

Rugsėjo 1-osios studentų eisena
R. Tenio nuotr.

Žurnalo „Reitingai” 2024 m. valstybinių universitetų reitinge Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) užėmė antrąją vietą po Vilniaus universiteto. Šią poziciją LSMU išlaiko antruosius metus.

Valstybiniai šalies universitetai vertinti pagal penkis kriterijus ir galėjo surinkti maksimalią 100 taškų sumą. Aukščiausius įvertinimus LSMU surinko pagal šiuos kriterijus: Alumnų kuriamos pridėtinės vertės ir darbdavių vertinimo (32,8 taškų iš 35 galimų), Studentų ir studijų (20,3 taškų iš 25 galimų), Esamo ir ateities akademinio personalo (3 taškai iš 5 galimų).

Pasak LSMU atstovų, rezultatai – juolab svarūs, nes šis specializuotas universitetas sėkmingai konkuruoja su didesnėmis, platesnės aprėpties šalies aukštosiomis mokyklomis.

LSMU prorektoriaus studijoms prof. Kęstučio Petrikonio teigimu, stabilūs rezultatai šalies reitinguose rodo, kad universitetas pasirinko teisingą strateginę kryptį.

„Demografinė situacija verčia aukštąjį mokslą ieškoti galimybių veikti bendrai, tad LSMU nuolat atsinaujina, ieško bendradarbiavimo formų su kitais universitetais, o ateityje – veikiausiai ir su kolegijomis“, – įvertino prof. K. Petrikonis.

Nors LSMU absolventų kuriamos vertės įvertinimas – vienas didžiausių, anot prorektoriaus studijoms, šis rodiklis atspindi ne tik didelę sveikatos specialistų vertę, bet ir didžiulį jų poreikį, netgi – stygių šiuo metu Lietuvoje.

„Jau prieš penkerius metus kalbėjome apie ateityje tikėtiną didelį gydytojų stygių. Tačiau Sveikatos apsaugos ministerijos prognozės tuomet buvo priešingos. Vis dėlto aiškėja, kad į universiteto balsą verta įsiklausyti“, – pastebėjo prof. K. Petrikonis.

Pasak jo, alumnų kuriamai vertei daug metų nebuvo ir vis dar nėra skiriama pakankamai valstybės finansavimo: farmacijos, kineziterapijos, didelė dalis medicinos, odontologijos studentų mokosi už savo pinigus.

„Daug metų jauni žmonės, mokėdami už studijas, patys išlaikė Lietuvos sveikatos apsaugos sistemą, – o juk tai – didžiulės jų pačių ir jų šeimų investicijos. Galbūt verta perskirstyti finansavimą pagal valstybės poreikius?“, – kalbėjo prorektorius.

Juolab LSMU konkuruoja nebe šalies, ne vien Europos, o jau ir pasauliniu mastu. Nuo šių metų LSMU medicinos studijų programa turi pasaulinį pripažinimą, nes akredituota pagal Pasaulio medikų švietimo organizacijos (angl.World Federation for Medical Education,WFME) standartus.

Per pastaruosius metus, kaip teigia LSMU atstovai, pasiekta ir kitų solidžių rezultatų, – universitetas akredituotas maksimaliam laikotarpiui, medicinos ir sveikatos mokslų srityje jis lyderiauja Lietuvoje bei tarptautiniuose reitinguose išlaiko aukštas pozicijas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA