Seimas pirmą kartą posėdžiaus nuotoliniu būdu – Kas vyksta Kaune

Seimas pirmą kartą posėdžiaus nuotoliniu būdu

ELTA 2021/01/12 07:57
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Antradienį Seimas pirmą kartą posėdžiaus nuotoliniu būdu. Sušaukti tokį posėdį nutarė Seimo valdyba, atsižvelgusi į šalies epidemiologinę situaciją.

Seimo posėdis vyks nuotolinio darbo platformoje „Teams“, balsuoti Seimo nariai galės naudodami mobilųjį elektroninį parašą arba „Smart ID“.

Ruošiantis dirbti per nuotolį Seimo nariai dalyvavo mokymuose, buvo surengta nuotolinio posėdžio simuliacija.

Antradienį per nuotolį dirbantys Seimo nariai ketina ne tik diskutuoti, bet ir priiminėti teisės aktus. Seimo nariai ketina apsispręsti dėl Diplomatinės tarnybos, Teritorijų planavimo, Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams, Visuomenės informavimo, Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų pataisų ir kitų dokumentų.

Sausio 13-osios išvakarėse Seimo nariams bus pristatyta rezoliucija „Dėl Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmečio“, kuria primenama, kad istorinę pergalę laimėjo Lietuva, kuriai tuo metu vadovavo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Beje, šią savaitę Seimas į plenarinius posėdžius ketina rinktis dar ketvirtadienį.

Rytinis posėdis vyks nuotoliniu būdu, o vakarinis – gyvai, nes bus rengiamas slaptas balsavimas dėl Konstitucinio Teismo ir Aukščiausiojo Teismo teisėjų, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininko.

Šią savaitę Seimas ketina užbaigti pratęstą rudens sesiją.

Pereiti prie nuotolinio darbo Seimui leido parlamento priimtos Statuto pataisos. Jos numato, kad Seimo valdybos sprendimu Seimo posėdžiai gali būti organizuojami nuotoliniu būdu, kai įvedama nepaprastoji padėtis, paskelbiama ekstremalioji situacija ar karantinas ir gali kilti grėsmė Seimo darbui, nes dėl objektyvių aplinkybių gali kilti pavojus Seimo narių sveikatai ir (ar) gyvybei ir Seimo nariai negali susirinkti į Seimo posėdį parlamento rūmuose.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA