100-mečio Gegužinė VDU Žemės ūkio akademijoje – šokiai, dainos ir tūkstančiai svečių – Kas vyksta Kaune

100-mečio Gegužinė VDU Žemės ūkio akademijoje – šokiai, dainos ir tūkstančiai svečių

M. Patašiaus nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ koliažas

Nuo tradicinio žemės ūkio mokslų iki dirbtinio intelekto, robotizacijos ir lyderystės bioekonomikos mokslų srities tyrimuose Europoje – taip per šimtą metų keitėsi Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA). Minėdama 100-metį Akademija bendruomenę pakvietė atsigręžti į smagias tradicijas ir tūkstančius svečių savaitgalio popietę subūrė šokiais bei dainomis pažymėtame Gegužinės piknike.

100-mečio veiklos sukaktis

„Per šį 100-metį viskas pasikeitė kardinaliai. Besikeičiant žemės ūkiui ir maisto pramonei, koja kojon keitėsi ir Akademija. Jei iš pradžių studijos ir tyrimai apsiribojo Lietuva, šiandien kai kuriose srityse esame lyderiai tiek šalyje, tiek Europoje. Mokome ne tik lietuvių kalba – apie 10 proc. mūsų studentų yra atvykę iš užsienio šalių. Džiaugiamės labai stipriu ryšiu su verslu: turime 16 mecenatų ir daugiau nei 250 socialinių bei verslo partnerių. Esame lyderiai bioekonomikos srities moksluose, pirmieji pradėję įgyvendinti tam tikrus tarpdisciplininius tyrimus. Tikime, kad jie stipriai prisidės prie visos šalies proveržio skirtingose verslo srityse“, – sako reikšmingą sukaktį mininčios VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė.

Kanclerė džiaugiasi, jog aspektas, kuris nekinta per visą Akademijos istoriją – bendruomenės įsitraukimas. Kaip ir prieš šimtą metų, taip ir šiandien, Žemės ūkio akademija gali didžiuotis aktyviu esamų ir buvusių studentų dalyvavimu skirtingose veiklose ir projektuose. Ne išimtis ir 100-mečio sukakties minėjimas. Į išskirtinio formato Gegužinės pikniką šeštadienį Žemės ūkio akademijoje susirinko tūkstančiai bendruomenės narių iš visos Lietuvos.

„Ne tik į šią Gegužinę, bet ir į kitus universiteto projektus bei veiklas visuomet kviečiame įsitraukti buvusius studentus. Kartu sprendžiame klimato kaitos problemas, dirbame ties sveiko ir saugaus maisto auginimu bei gamyba, dirbtinio intelekto ir robotizacijos pagrindu veikiančio žemės ūkio kūrimo. Labai malonu, kad į kvietimą kartu smagiai atšvęsti 100-metį, atsiliepė tūkstančiai svečių iš tolimiausių Lietuvos kampelių, ir net kitų Europos šalių“, – sako kanclerė.

Gegužinėje – ir prieš 60 metų studijavę alumnai

Gegužinės pikniko pramogos žaliosiose VDU Žemės ūkio akademijos erdvėse prasidėjo nuo šeštadienio pietų. Renginio programa startavo 100-mečio bėgimu, kuriame dalyvauti norą išreiškė šimtai esamų bei buvusių studentų, administracijos bei kitų bendruomenės narių. Pasibaigus bėgimui, prasidėjo linksmybės scenoje. Čia koncertavo dešimtys liaudies šokių kapelų bei muzikos ansamblių, kurie savo pasirodymais linksmino tiek mažuosius, tiek suaugusius Gegužinės pikniko svečius. Aplink nusidriekė įvairios pramogos ir aktyvacijos.

Gerą nuotaiką renginyje kūrė ir grupė „Subtilus“. O vakaro kulminacija tapo jubiliejinis koncertas „100 metų kartu“ su Mantu Jankavičiumi. Po atlikėjo pasirodymo VDU Studentų atstovybė, minėdama kasmetinį Pavasario festivalį, nustebino studentus ir Gegužinės dalyvius grupės „Jauti“ pasirodymu.

„Gegužinės tradicija Akademijoje buvo itin stipri. Tai būdavo tiek susitikimų ir puikaus laiko praleidimo, tiek naujų pažinčių tarp skirtingų fakultetų studentų mezgimo vieta. Nors tradicija laikui bėgant kiek sunyko, bendruomenei šis formatas yra gana artimas ir pažįstamas. Norėjome jį atgaivinti ir vienai dienai vėl suvienyti visus esamus bei buvusius studentus iš skirtingų šalies ar pasaulio kampelių. Nuostabu, kad į kvietimą atsiliepė net keli tūkstančiai dalyvių, o prieigos prie Centrinių akademijos rūmų visą šeštadienio popietę šurmuliavo nuo juoko, pokalbių, šokių ir dainų“, – sako Gegužinę organizavusi Žemės ūkio akademijos doc. dr. Aistė Čapienė.

Ypatingu festivalio akcentu tapo išskirtinio formato Žalioji vakarienė, į kurią buvo pakviesti Akademijos alumnai.

„Žemės ūkio akademijos alumnų bendruomenė labai stipri. Atvyko tiek įvairių grupių buvusių studentų, kad patys negalėjome sustoti žavėtis. Pavyzdžiui, vieną grupę sudarė keturi buvę studentai, bendramoksliai iš agronomijos srities, kuriems dabar yra 86-eri. Baigę prieš daugiau nei 60 metų, jie atvyko pabendrauti ir pažiūrėti kaip pasikeitė jų alma matter. Kaip pasakojo vieno jų dukra, tėtis prašė jį būtinai atvežti, nes labai norėjo pamatyti savo fakultetą. Tai – nuostabu“, – žavėjosi doc. dr. A. Čapienė.

Proga šokti ir linksmintis

Organizatorė pasakojo, jog nuo senų laikų Gegužinė būdavo viena smagiausių tradicinių bendruomenės švenčių Lietuvoje.

„Gegužinė būdavo laikas, kai užsėjus laukus jaunimas turėdavo laiko tarpą, kuomet galima pailsėti ir pasilinksminti. Visais laikais ši šventė siejosi su šokiais ir dainomis po atviru dangumi. Būtent taip Žemės ūkio akademijos 100-metį paminėjome ir mes. Šokdami, dainuodami, dalindamiesi smagiais prisiminimais, nuveiktais darbais ir veržliais ateities planais“, – šypsosi šventinės Gegužinės – pikniko organizatorė VDU ŽŪA doc. dr. A. Čapienė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA