Po V. Savukyno bylos LRT etikos kontrolierė D. E. Andrikienė traukiasi iš pareigų – Kas vyksta Kaune

Po V. Savukyno bylos LRT etikos kontrolierė D. E. Andrikienė traukiasi iš pareigų

ELTA 2024/05/21 18:52

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) etikos kontrolierė Dalia Elena Andrikienė traukiasi iš pareigų po to, kai teismas pripažino, kad ji viršijo savo įgaliojimus, įpareigodama žurnalistą Virginijų Savukyną pašalinti teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską kritikuojantį „Facebook“ įrašą.

„LRT taryba patenkino LRT etikos kontrolierės Dainos Elenos Andrikienės pateiktą prašymą trauktis iš pareigų dėl asmeninių priežasčių. Netrukus bus skelbiamas konkursas naujo LRT etikos kontrolieriaus paieškai“, – antradienį pranešė nacionalinis transliuotojas.

Kaip skelbta anksčiau, šių metų kovą Vilniaus miesto apylinkės teismas D. E. Andrikienės sprendimą, jog žurnalistas V. Savukynas, savo „Facebook“ paskyroje paskelbęs įrašą, kuriame kritikavo teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską, pažeidė LRT etikos kodeksą ir pasiūlė visuomeniniam transliuotojui skirti nuobaudą pripažino negaliojančiu.

Teismas paskelbė, kad LRT etikos kontrolierė viršijo savo įgaliojimus, įpareigodama žurnalistą pašalinti įrašą. Anot teismo, žurnalistas pasinaudojo teise viešai kritikuoti valstybės pareigūną.

V. Savukynas 2022 metų rugsėjį „Facebook“ paskyroje paskelbė tokio turinio įrašą: „Teisingumo ministrė iškėlė drausminę bylą Ignui Vėgėlei dėl to, kad jis kėlė klausimus. Jie gali patikti, gali nepatikti, tačiau tokią teisę garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija. Manau, kad tai yra vienas iš baisiausių žingsnių, kuriuo pasikėsinta į laisvę. Kaip ir putino ruzzijoje nepatinkančius žmones siekiama užčiaupti. Nemanau, kad šiai ministrei yra vieta Vyriausybėje“.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA