Menininkės žūtis Kaune sukėlė ir šoką, ir daugybę mįslių – Kas vyksta Kaune

Menininkės žūtis Kaune sukėlė ir šoką, ir daugybę mįslių

Lrytas.lt / Vygandas Trainys 2024/05/21 18:41

„Žinia apie netektį visai mūsų bendruomenei sukėlė baisų šoką“, – pirmadienį žuvus žinomai keramikei Daivai Ramoškaitei, ištarė Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius keramikų sekcijos pirmininkė Kristina Ancutaitė.

Aktyvaus būdo, daugybę kūrybinių planų puoselėjusią 58 metų menininkę buvusiame Dailės kombinate Kaune prispaudė krovininis liftas.

Iki pat mirties D. Ramoškaitė dirbo šiame pastate Jurbarko gatvėje – turėjo savo dirbtuves. Jame yra įsikūrę nemažai įvairios sferos įmonių, veikia meno dirbtuvės, o pats statinys pavadintas verslo centru „Dailė“.

Kulautuvos miestelyje (Kauno r.) gyvenusi keramikė buvo rasta negyva pirmadienio popietę – pranešimą apie nelaimę skubios pagalbos tarnybos užfiksavo šiek tiek po 14 valandos.

Liftas jau ilgą laiką neveikė, buvo uždarytas ir nėra žinoma, kad daugelį metų juo iš viso kas nors būtų naudojęsis.

Dėl kokių priežasčių moteris ten nuėjo, kaip įvyko tragedija, aiškinasi atsakingos tarnybos.

„Iki šiol nežinome, kaip Daiva galėjo įeiti į liftą, kokiu tikslu. Neturime apie tai informacijos. Nežinojome, kad yra kažkokie raktai. Kai sužinojome apie nelaimę, ten jau buvo atvykusi policija, pareigūnai nieko neleido. Nežinome, nei kaip ją surado, nei kitų detalių. Žinome tik tiek, kad nelaimė susijusi su liftu“, – kalbėdama su portalu lrytas.lt, atsakymų į iškilusius klausimus nerado ir LDS Kauno skyriaus Keramikų sekcijos vadovė K. Ancutaitė.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos skyriaus vedėja Odeta Vaitkevičienė naujienų portalą lrytas.lt informavo, jog antradienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl mirties priežasties nustatymo.

Kol kas linkstama manyti, kad įvyko nelaimingas atsitikimas, tačiau visos aplinkybės turėtų paaiškėti tyrimo metu.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai pranešė, jog liftas moterį buvo prispaudęs antrame pastato aukšte.

Panaudoję gelbėjimo įrangą, ugniagesiai kūną išlaisvino. Atvykusi greitosios pagalbos brigada konstatavo keramikės mirtį – jų tvirtinimu, trauma buvo labai sunki, menininkė patyrė daugybinius sužalojimus.

„Lifto kabina moterį buvo smarkiai prispaudusi“, – portalui lrytas.lt pasakojo medikai.

Pasak Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiugintos Vaitkevičienės, atvykus ugniagesiams, liftas buvo nestabilus – iš pradžių jį reikėjo stabilizuoti.

Kulautuvoje gimusi D. Ramoškaitė 1985 metais baigė Valstybinio dailės instituto Kauno pramoninės dailės fakultetą, įgydama dekoratyvinės taikomosios dailės dailininkės specialybę.

Parodose ji dalyvavo nuo 1986 metų, o nuo 1997 metų priklausė Lietuvos dailininkų sąjungai. Talentinga menininkė buvo apdovanota už parodas, skirtas Nepriklausomybės dienai, ir už kitus savo darbus.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA