Nemokama šeštadienio pramoga kauniečiams: skelbiama Muziejų nakties programa – Kas vyksta Kaune

Nemokama šeštadienio pramoga kauniečiams: skelbiama Muziejų nakties programa

Šeštadienį visoje Europoje vyks Muziejų nakties renginiai. Prancūzijos kultūros ministerijos 20-ąjį kartą inicijuojama Europos muziejų nakties akcija šiais metais vyks gegužės 18-osios – Tarptautinės muziejų dienos – vakarą. Kauno ir kitų miestų muziejai pasiūlys daugiau nei šimtą nemokamų veiklų visoje šalyje.

Kasmet muziejai atveria duris lankytojams neįprastu metu ir išnaudoja šį laiką kurti ryšį su bendruomenėmis, įtraukia į muziejų veiklas. Lietuva Europos muziejų naktyje sėkmingai dalyvauja 19-ąjį kartą ir pritraukia didžiulius būrius lankytojų muziejuose ir kitose kultūros įstaigose, rašoma Muziejų nakties pranešime žiniasklaidai.

„Gražus sutapimas, jog šiemet Europos muziejų naktis vyks Tarptautinę muziejų dieną. Tarptautinės muziejų tarybos ICOM pasiūlyta 2024-ųjų metų tema ir šūkis visiems metams „Muziejai – mokymuisi ir tyrinėjimui“ puikiai atskleidžia sparčiai besikeičiančią muziejaus sampratą šiuolaikiniame pasaulyje, kuomet nuo saugojimo pereinama prie aktyvaus ryšio su bendruomene.

To siekiama per įtraukiančią edukacinę veiklą, patrauklią komunikaciją. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia – Muziejų nakties renginiai yra unikalūs savo turiniu, stebina netradicine aplinka, todėl tikrai verta pasidomėti programa ir sudalyvauti daugelio jau pamėgtame kasmetiniame renginyje“, – teigia Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas Marius Pečiulis.

Programoje – daugybė renginių

Europos muziejų nakties internetiniame puslapyje skelbiamoje programoje galima atrasti daugiau nei šimtą renginių. Lietuvos muziejai kvies į performansus, instaliacijas, spektaklius, parodas, ekskursijas, edukacinius užsiėmimus, kūrybines dirbtuves, koncertus, kitus netradicinius renginius.

Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune primins, kokie svarbūs Lietuvai yra 2024 metai ir kaip nelengva sudominti žmones bei išlaikyti jų dėmesį net trejiems rinkimams.

Tuo metu Sporto muziejus Kaune kvies susipažinti su Lietuvos sporto ir cirko istorija, visą vakarą lankytojų lauks aktyvūs sporto žaidimai (futbolas, krepšinis, stalo tenisas) ir lauko šachmatai muziejaus kiemelyje.

Didelį dėmesį muzikai ir šokiui skirs Tautinės muzikos muziejus Kaune: vyks folkloro ansamblių koncertas, kuriame dalyvaus Rumšiškių kultūros centro folkloro ansamblis „Nedėja“, Kauno kultūros centro folkloro ansamblis „Gadula“, ansamblis „Kauno bandonija“ ir folkloro ansamblis „Saulėlio“.

Vytauto Didžiojo karo muziejuje pasirodys Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“.

Daugybę veiklų siūlys ir Kauno IX forto muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir jo padaliniai, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus.

„Akcijos tikslas – pakviesti visuomenę ateiti į muziejus ir susipažinti su čia veikiančiomis parodomis, ekspozicijomis, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose ir kituose renginiuose tokiu paros metu, kai paprastai muziejai neveikia. Akcijos metu stengiamasi įvairioms lankytojų grupėms kuo įtaigiau pristatyti muziejų rinkinius, teikiamas paslaugas, taip paskatinant visuomenę labiau domėtis įvairiapuse muziejų veikla, dažniau juose lankytis“, – sako ICOM Lietuva valdybos pirmininkė dr. Sigita Bagužaitė-Talačkienė.

Renginių programa skelbiama adresu muziejunaktis.lt. Visi Europos muziejų nakties renginiai yra nemokami. Į kai kuriuos renginius gali būti reikalinga išankstinė registracija, sąlygos skelbiamos kiekvieno renginio aprašyme.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA