Pirmoji išankstinio balsavimo diena baigta: paaiškėjo, kur rinkėjai buvo aktyviausi – Kas vyksta Kaune

Pirmoji išankstinio balsavimo diena baigta: paaiškėjo, kur rinkėjai buvo aktyviausi

ELTA 2024/05/21 20:22
Asociatyvi / M. Patašiaus nuotr.

Pirmąją išankstinio balsavimo dieną prezidento rinkimų antrajame ture iš viso balsavo daugiau kaip 41,5 tūkstančio rinkėjų. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, tai yra 1,7 procento nuo bendro visų rinkėjų skaičiaus.

„Balsavimas pirmąją dieną vyko ramiai, net ir piko valandomis susiformavusios rinkėjų eilės judėjo greitai. Taip yra labiausiai dėl to, kad antrajame rinkimų ture yra tik vienas balsavimo biuletenis, kuriame – dviejų kandidatų pavardės, todėl rinkėjai balsavimo kabinose užtrunka gerokai trumpiau nei pirmojo balsavimo metu“, – rašoma antradienio vakarą VRK išplatintame pranešime.

VRK duomenys rodo, kad gausiausiai rinkėjai balsuoti ėjo į Lukiškių aikštę, taip pat – į Vilniaus miesto savivaldybę ir aikštę prie Vilniaus spaudos rūmų. Taip pat į Kauno miesto, Kauno rajono ir Klaipėdos miesto savivaldybių pastatus.

Pirmąją išankstinio balsavimo dieną, kaip ir pirmajame ture, aktyviausi buvo Neringos savivaldybės gyventojai, o pasyviausi kol kas – Šalčininkų rajono rinkėjai.

ELTA primena, kad antradienį prasidėjo tris dienas truksiantis išankstinis balsavimas antrajame prezidento rinkimų ture. Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis.

Kaip ir prieš penkerius metus, antrajame rinkimų ture susitiks perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda, už kurį pirmajame rinkimų ture balsavo 43,95 proc. rinkėjų, ir konservatorių kandidatė, premjerė Ingrida Šimonytė. Prieš dvi savaites ji pelnė 20,05 proc. rinkėjų balsų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA