Naujų „PlayStation“ ir „Xbox“ konsolių žaidimų mėgėjai po Kalėdų egle gali nerasti – Kas vyksta Kaune

Naujų „PlayStation“ ir „Xbox“ konsolių žaidimų mėgėjai po Kalėdų egle gali nerasti

BNS 2020/11/22 15:23
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Kompanijoms „Microsoft“ ir „Sony“ šį mėnesį išleidus žaidimų konsoles „Xbox Series X“ ir „PlayStation 5“ (PS5), naujųjų įrenginių paklausa pasiūlą gerokai viršija visame pasaulyje, todėl tikėtina, kad konsoles Kalėdų laikotarpiu įsigyti Lietuvoje bus itin sunku.

Bendrovės „Telia“ kompiuterių prekybos vadovas Simonas Tilindis sako, kad dėl didžiulės paklausos PS5 ir „Xbox Series X“ tiekimas stringa visame pasaulyje.

„Šiuo metu pardavime neturime nė vienos iš naujųjų konsolių, o tikslus jų pristatymo laikas kol kas nėra žinomas. Pirmi į Šiaurės ir Baltijos šalių rinką atvežti kiekiai buvo itin maži ir juos pirkėjai iššlavė per kelias valandas“, – BNS sakė S. Tilindis.

Anot jo, „Telia“ parduotuvėse šiuo metu galima įsigyti tik senesnės kartos „PlayStation“ ar „Xbox“ modelių, taip pat po „Switch“ pasirodymo 2017-aisiais atgimimą išgyvenančių „Nintendo“ konsolių.

„Tele2“ salonuose dabar galima užsisakyti pigesnį „Xbox“ variantą „Series S“ ir PS5, tačiau įmonė sako, kad bent visos turėtos „Sony“ konsolės buvo rezervuotos.

„Šiuo metu visos PS5 konsolės, kurias turime, jau yra rezervuotos išankstinių užsakymų metu. Greitu metu jos bus pristatytos pirmiesiems užsisakiusiems klientams“, – BNS sakė „Tele2“ atstovas Andrius Baranauskas. Anot jo, brangesnėmis „Series X“ konsolėmis planuojama pradėti prekiauti vėliau.

„Telia“ teigia, kad iki Kalėdų planuoja gauti nebent nedaug naujųjų „Xbox“, o PS5 toliau liks dideliu deficitu. „Todėl, jei yra galimybė, bent PS5 įsigijimą rekomenduočiau atidėti pirmajam kitų metų ketvirčiui, kai bus stabilizuotas jų tiekimas“, – pabrėžė S. Tilindis.

A. Baranauskas sakė neturintis tikslios informacijos, kada „Tele2“ galės papildyti PS5 ir „Xbox“ konsolių atsargas. Tačiau bent PS5 atveju papildymus bendrovė turėtų gauti tik po Naujųjų metų.

„Bitė Lietuva“ Korporatyvinės komunikacijos vadovas Jaunius Špakauskas sako, kad dėl tiekimo grandinės iššūkių visame pasaulyje naujųjų konsolių „PlayStation 5“ ir „Xbox Series X“ klientams gali pasiūlyti itin ribotą kiekį.

„Naujai rinkoje pasirodančių žaidimo konsolių trūkumas nėra išskirtinis atvejis – panaši situacija susidaro praktiškai kas kartą didiesiems gamintojams pristatant naujas konsoles. Šį efektą dar labiau sustiprino ir antrasis karantinas bei stiprėjanti žaidimų kultūra Lietuvoje apskritai“, – BNS atsiųstame pranešime sako J. Špakauskas.

Gyventojai paįvairina sėdėjimą namuose

Paskutinį kartą konkurentai naujus konsolių flagmanus kartu pristatė 2013-ųjų lapkritį, kuomet „Sony“ išleido „PlayStation 4“, o „Microsoft“ – „Xbox One“.

Kaip pasakojo S. Tilindis, šie metai ypatingi, nes rinkoje pasirodė visiškai naujos konsolės, todėl jų paklausa yra itin didelė bei gerokai viršija pasiūlą. „Gamintojai tiesiog nespėjo pagaminti startui tiek, kiek yra norinčių pasikeisti jas į naujos kartos modelį“, – pabrėžė „Telia“ atstovas.

Anot jo, pirkimo įpročius šiemet koreguoja ir koronaviruso apribojimai, verčiantys žmones likti namuose – per pirmąjį karantiną konsolių pardavimai išaugo kone septynis kartus, tuo metu „Tele2“ fiksavo dvigubą pardavimų augimą.

„Panašu kad taip žmonės paįvairino sėdėjimą namuose. Šie metai gali būti rekordiniai ne tik konsolių, bet ir kitos įrangos pardavimuose – nešiojamų kompiuterių paklausa taip pat yra milžiniška, – sakė S. Tilindis. – Bet už juos tikrai bus didesni ateinantys metai, kai atsiras normalus naujųjų modelių tiekimas į Baltijos šalis.“

A. Baranauskas teigė, kad žaidimų kategorija Lietuvoje pastaraisiais metais sparčiai populiarėja, o klientai visiškai naujų konsolių laukė septynerius metus, bet jų paklausa nustebino, nes yra itin didelė ir be papildomos reklamos.

„Prie didelio susidomėjimo prisidėjo ir tai, kad žaidimų kategorija Lietuvoje pastaraisiais metais sparčiai populiarėja. Žinoma, karantinas ir artėjančios Kalėdos taip pat yra veiksniai, lėmę konsolių paklausos proveržį“, – svarstė jis.

„Sony“ ir „Microsoft“ konsolių kaktomuša – prieš pat Kalėdas

Naujieji kompanijų „Sony“ ir „Microsoft“ flagmanai pasirodė kone vienu metu – „Xbox Series X“ išleistas lapkričio 10 dieną, PS5 – lapkričio 18-ąją. Tačiau šiemet įsigyti populiariasias konsoles sunku visame pasaulyje – abu produktai buvo išparduoti iškart, o kai kurie pirkėjai socialiniuose tinkluose skundėsi konsolių negavę.

„Microsoft“ šią savaitę nurodė, kad „Xbox Series X“ konsolių rinkoje gali trūkti iki kitų metų balandžio. Tuo metu „Sony“ atstovai naujienų agentūrai „Reuters“ praėjusį mėnesį teigė, kad PS5 paklausa, vertinant pagal išankstinius užsakymus, yra „labai, labai reikšminga“.

Abiejų konsolių kainos yra identiškos – JAV jos kainuoja 500 dolerių, tuo metu S. Tilindis nurodo, kad abiejų konsolių rekomenduojamos kainos yra apie 500 eurų.

Nors apžvalgininkai vangiai drįsta prognozuoti, kas laimės naujausią „Sony“ ir „Microsoft“ konsolių dvikovą, „Telia“ atstovas teigia, kad PS5 paklausa Lietuvoje bus didesnė.

„Playstation“ turi gerokai didesnę lojalių fanų bazę, todėl prognozuojame, kad ir išėjus naujiems modeliams, jų paklausa viršys „Xbox“, – sakė S. Tilindis.

Populiariausių visų laikų žaidimų konsolių sąrašo viršūnėje dominuoja „Sony“ produkcija – japonų kompanijos 2000-aisiais išleista konsolė „PlayStation 2“ iki šiol tebėra geriausiai parduodamas visų laikų žaidimų kompiuteris, kurio pasaulyje parduota daugiau nei 115 mln. vienetų.

Tuo metu geriausiai parduodama „Xbox“ konsolė yra 2005-aisiais pasirodęs „Xbox 360“, kurio visame pasaulyje parduota apie 85 mln. vienetų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.