S. Skvernelis kreipiasi į visuomenę: būkite atsakingi ir dvi savaites pakentėkit – Kas vyksta Kaune

S. Skvernelis kreipiasi į visuomenę: būkite atsakingi ir dvi savaites pakentėkit

BNS 2020/10/22 10:59
R. Tenio nuotr.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad trečiadienį Vyriausybės įvesti ribojimai buvo būtini siekiant pristabdyti koronaviruso plitimą ir prašo žmonių kantrybės.

„Aš tik galiu pakartot, žmonės, būkite atsakingi ir dvi savaites pakentėkit, neikite į tas vietas, tuos renginius, kur yra didesnis pavojus turėti kontaktą ir užsikrėsti“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Ministrų kabinetas trečiadienį nuo pirmadienio dviem savaitėms sutrumpino kavinių, barų, pasilinksminimo vietų darbo laiką iki vidurnakčio, įvedė privalomą lankytojų registraciją, dvylikoje savivaldybių paskelbė karantiną.

„Verslo interesas yra vienas, ekonominis tiktai, mes turime ieškoti balanso tarp verslo interesų ir visuomenės gyvybės ir sveikatos. Manau, kad tas sprendimas keletui valandų sutrumpinti darbo valandas dviem savaitėms yra būtinas ir niekas tų įstaigų neuždaro“, – Vyriausybės sprendimą komentavo premjeras.

Tuo tarpu sostinės naktinio pasilinksminimo vietoms atstovaujantis Vilniaus naktinis aljansas paskelbė svarstantis galimybę dėl įvestų ribojimų kreiptis į teismą.

„Esame teisinė valstybė ir kiekvienas žmogus ar verslo grupė, jei mano, kad pažeisti teisėti interesai, tokią teisę turi. Vertinu kaip normalią teisinės valstybės praktiką“, – situaciją komentavo premjeras.

G. Nausėda pritaria Vyriausybės sprendimams

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia pritariantis priemonėms, kurių Vyriausybė imasi suvaldyti koronaviruso plitimą. „Nematuosiu kas ką padarė daugiau ar mažiau. Pritariu priemonėms, kurios skirtos koronavirusui suvaldyti“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė jis.

Valstybės vadovas apgailestavo, kad gyventojai kruopščiai nesilaikė nustatytų saugumo reikalavimų – izoliuotis, dėvėti kaukes, laikytis atstumų, nuolat dezinfekuoti rankas, todėl dabar reikia taikyti drastiškas priemones COVID-19 suvaldyti.

„Problema yra ta, kad mes galbūt galėjome per kitą būdą, tai yra per atsekamumą, izoliavimą, apsaugos priemonių laikymąsi, pasiekti geresnį rezultatą, ir mums šiandien nereikėtų imtis tokių drastiškų sprendimų“, – teigė jis.

„Pasaulio patirtis rodo, kad nebūtinai galima prisigyventi iki tokios situacijos, kai uždarinėjimas yra natūralus dalykas. Žinoma, galima rodyti pirštu į valstybes, kur situacija dar prastesnė, bet man toks požiūris nepriimtinas, nes aš interpretuoju kitaip. Toks rodymas reiškia, ne kad pas mus gerai, o tai, kad pas mus dar gali būti ir blogiau, kaip tose kitose valstybėse“, – kalbėjo prezidentas.

Lietuvoje daugėjant susirgimų koronavirusu G. Nausėda ragino žmones atsisakyti didelių šeimos švenčių ir saugoti save.

„Turime visi gražių tradicijų – šeimos rate, gimtadienių šventimo prasme, bet galbūt šiandien atėjo toks metas, kai tuos jaukius pasisėdėjimus draugų platesniame būryje galime šiek tiek atidėti. Galime vaiko gimtadienius sumažinti, galbūt nekviesti tiek daug vaikų iš kitų šeimų, iš kitų rajonų tam, kad šitas virusas neplistų. Pirmiausia, kad neplistų mūsų artimoje aplinkoje“, – sakė jis.

„Todėl laikykimės tų reikalavimų, kurie yra nustatyti, nenumokime į juos ranka, laikydami, kad tai yra nerimti reikalavimai, kad jie nieko nepadeda. Patikėkite, jeigu mokslininkai sako, kad tai padeda, vadinasi tai ir padeda“, – pabrėžė prezidentas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT